Kilo Vermeye Yardımcı Olabilecek Altın Tavsiyeler

Kilo Vermeye Yardımcı Olabilecek Altın Tavsiyeler. Sağlıklı ve dinç bir bedene sahip olurken, aynı zamanda fit görünmek kim istemez ki? Düzenli antrenman yapmanın yanı sıra beslenmenin de oldukça büyük önem taşıdığını unutmamak gerekir. İdeal kiloya inmek ve kilo kaybını, istikrarlı bir şekilde koruyabilmek için sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmelisiniz.

Boy, kilo, yaş ve cinsiyet gibi faktörler esas alınarak hesaplanan ideal kilonuzda değilseniz; işe gün içerisinde tükettiğiniz gıdaları gözden geçirmekle başlayabilirsiniz. Beslenme düzeninizde yaptığınız yanlışları tespit ettikten sonra, kendinize yeni ve sağlıklı bir beslenme programı hazırlamanız gerekir. Kilo vermeyi hızlandıran, yağ yakımında etkili ve kas kaybına neden olmadan hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak altın tüyoları sizler için araştırdık.

Kolay Kilo Verdiren En Etkili Yöntemler
Kolay Kilo Verdiren Altın Tüyolar

Kolay Kilo Verdiren En Etkili Yöntemler;

 • Protein Miktarını Arttırın… Beslenmenizde yapacağınız değişikliklerin ilk sırasında, günlük tükettiğiniz protein miktarını dengelemek olmalıdır. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğundan daha az miktarda protein almak, fit bir görünüme sahip olmak isteyenler için önemli bir engel oluşturabilir.
 • Kalori Hesabını Atlamayın… Fazla kiloların nedeni, gün içerisinde alınan kalori miktarından daha az enerji harcamaktır. Ara ve ana tüm öğünlerinizde aldığınız kaloriyi atlamadan, düzenli olarak hesaplamayı alışkanlık haline getirirseniz; ne kadar yakmanız gerektiğini de bilirsiniz. Böylece kilo verme sürecinde daha kontrollü giderek, hızlıca kilo verebilirsiniz.
 • Su İçmeyi Unutmayın… Sıkça duyduğumuz ancak nedense uygulamakta bir o kadar zorlandığımız bir diğer altın kural ise su içmektir. Metabolizmayı hızlandıran su, aynı zamanda pek çok açıdan da sağlığımız için oldukça önemli. Yemek öncesinde içeceğiniz bir bardak su, daha az kalori almanıza yardımcı olacaktır.
 • Tuz Miktarını Ayarlayın… Birçoğumuz önüne gelen yemeğin daha tadına bakmadan, tuz ilave ederiz. Ancak bunun hem sağlığımız, hem de kilo vermemiz açısından son derece sağlıksız bir durum olduğunu gözden kaçırıyoruz. Gün içerisinde ihtiyaç duyulandan fazla tuz tüketiyorsanız, kilo vermeniz zorlaşacaktır. 1 gram tuzun, vücudunuzda yaklaşık olarak 250 ml. su tuttuğunu ve olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olduğunu unutmamalısınız.
Hızlı Kilo Verdiren Etkili Yöntemler
 • Egzersiz Yapmaktan Vazgeçmeyin… Ne kadar çok hareket ederseniz, o kadar hızlı kilo vereceğinizi aklınızdan çıkartmamalısınız. Zorlanabilir, yorulabilir hatta zaman zaman vazgeçebilirsiniz. Ancak en sağlıklı ve kalıcı kilo verme yöntemlerinin olmazsa olmazı egzersizi ihmal etmeyin. Düzenli egzersiz yapmak kilo vermenin altın kuralı olmasının beraberinde, verdiğiniz kiloları hızlı bir şekilde geri almamanız için büyük ölçüde önem taşıyor. Egzersiz yapmayı bir alışkanlık haline getirmelisiniz.
 • Öğün Sonrası Dişlerinizi Fırçalayın… Bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmış, kilo vermeye yardımcı bir yöntemdir. Öğünlerinizden sonra hemen dişlerinizi fırçalarsanız, gereksiz ve öğün dışı gıdalar tüketmenin önüne geçmiş olursunuz. Tekrar dişlerinizi fırçalamak yerine küçük kaçamağınızdan vazgeçeceğiniz, yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır.
 • Yavaş ve Uzun Süre Çiğneyin… Tokluk hissini sağlayan beyin fonksiyonlarının gerçekleşmesi yaklaşık olarak 20 dk. gibi bir süre almaktadır. Yemeğe başladığınızda her yudumunuzu uzun ve yavaş hareketler ile çiğnemeyi alışkanlık edinirseniz, fazladan kalori alımının önüne geçersiniz. Ayrıca yiyecekleri fazlaca çiğnemeniz, sindirim sisteminiz içinde oldukça yararlıdır.
 • Uyku Düzenine Dikkat Edin… Özellikle kilo verme sürecinde, uyku düzeninize daha fazla dikkat etmelisiniz. Yeterince uyumamak birçok sağlık sorununa neden olabileceği gibi, kilo vermenizi de yavaşlatacaktır. Egzersiz, beslenme ve uykuyu bir bütünün parçaları gibi düşünmelisiniz. Hızlı kilo vermek için altın bir tüyo arıyorsanız; uyku düzeninizi yeniden gözden geçirmelisiniz.
Kilo Vermeyi Hızlandıran Alternatif Öneriler
Kilo Verirken Uyku Düzeninin Önemi

Kilo Vermeyi Hızlandıran Alternatif Öneriler;

 1. Temizlik Yapın; Kendinize ayıracak boş vaktiniz olduğunda buzdolabındaki abur cuburları düşünmek yerine, kendinizi temizlik yaparak oyalamayı deneyin. Zihninizi tamamen yenileyecek bir terapi yöntemi olmasının yanında temizlik yaparken, fark etmeden kalori yakıyor olacaksınız. Sonucunda ise; hem mis kokan bir eve, hem de fit bir vücuda sahip olacaksınız.
 2. Dans Edin; Psikolojik olarak fazlasıyla yararlı olan dans etme yöntemiyle kendinizi rahatlamış hissedecek, gün içerisinde aldığınız kalorilerin bir kısmıyla vedalaşacaksınız. Dans etmek; keyif alarak ve eğlenerek kilo verebileceğiniz alternatif bir yöntem.
 3. Evcil Hayvanınızı Gezdirin; Minik dostlarınız ile yaz, kış demeden bir rutin haline getireceğiniz yürüyüşler, kilo vermenizi hızlandıran alternatifler arasında yer alıyor. Kendinizi hem fiziksel, hem de mental olarak iyi hissetmenize neden olacak bu küçük gezintiler, totalde fazla kilolardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap