Kas Büyümesi ve Yağ Yakmak için Antrenman Programları

Kas Büyümesi ve Yağ Yakmak için Antrenman Programları. Daha hacimli ve büyük kas kütlesi amacıyla mı antrenman yapıyorsunuz yoksa yağlarınızı yakıp kül edecek bir antrenman programı mı uyguluyorsunuz? Hayal edip istediğiniz vücuda nasıl kavuşursunuz? İşte tüm aradıklarınızı içeren harika bir antrenman programı!

Amacınız ne olursa olsun, doğru oranları kullanarak bir antrenman programı oluşturmanız mümkün.

Daha geniş bir kas kütlesi mi istiyorsunuz? Daha fazla güç antrenmanları eklemelisiniz.

Göbeğinizi yok etme konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Antrenman programınızı yüksek tekrarlı egzersizlerden oluşturmayı deneyin.

Güç Antrenmanları

Standart kas inşa eden egzersizlerden oluşan bu programda, dört hareket seçerek 5 set 5 tekrar şeklinde uygulamanız önemli. Klasikleşmiş bu  hareketler: Deadlift, squat, bench press, barbell row, overhead press, pull-up ve dip.

Tek yapmanız gereken; tercih ettiğiniz egzersizleri sırasıyla uygulamanız ve aralarda 2-3 dakika dinlenmenizden ibaret.

Büyüme Antrenmanları

Büyüme Antrenmanları

Diğerlerin kıyasla daha hafif ağırlıklarla yapılan bu programda, yukarıda bahsettiğimiz egzersizlerden yine dördünü seçerek 4 set 12 tekrar yapmaya çalışmalısınız. Şayet hedefiniz kas kütlesi kazanmaksa, her egzersiz arasında yaklaşık 90 saniye dinlenmeye özen gösterin. Daha çok yağ yakımını hedefliyorsanız, dinlenme süresini 30 saniye ile sınırlandırın veya süper setler şeklinde uygulayın.

Yağ Yakma Antrenmanları

Yağ Yakma Antrenmanları

Bu antrenman programı 2 set ve çok fazla tekrardan meydana geliyor. Yine daha önce bahsettiğimiz hareketlerden sadece ikisini seçerek, her bir setteki tekrarları yaklaşık 90 saniye süresince uygulamalısınız.

Uygulamanız gereken, iki egzersiz seçin ve 4 set 90 saniye olarak yaparak başlayın.

Kardiyo

Kardiyo antrenmanları basit gibi görünse de gereklidir. Hedefinize uygun olarak yağ yakmak istiyorsanız, kardiyoyu mutlaka arttırmalısınız. Çünkü vücuttaki yağları parçalamak için metabolizma hızınızı arttırmaya çalışmalısınız.

Elbette ki saatlerce bisiklet sürmekten ya da bitmeyen yürüyüşlerden söz etmiyoruz. Bu konuda kısa süreli ve yüksek yoğunluklu HIIT egzersizleri tercih edebilirsiniz. Kas Büyümesi ve Yağ Yakmak için Antrenman Programları ihmal etmeyin.

37210