Kan Grubu ile Karakter Arasındaki Bağlantı Çok Şaşırtıcı!

Kan Grubu ile Karakter Arasındaki Bağlantı Çok Şaşırtıcı! Kırmızı kan hücreleri içerisinde yer alan antijen tiplerine göre belirlenen kan grupları; A, B, AB ve 0 olarak adlandırılıyor. Antijen bulundurmayan gruplar, 0 Grubu olarak belirlenirken; bulunan antijene göre diğer grupları meydana geliyor. Birbiri ile karışması durumunda bazı olumsuz sonuçlar yaratan farklı antijenler nedeniyle sınıflandırılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Japonya’ da yapılan bir araştırmaya göre; kan grubu ile kişilik özelliklerinin ilişkili olduğu tespit edilmişti. Her grubun ortak karakterlere sahip olduğu ve birbirlerine çok yakın özellikler taşıdığı, son yıllarda yayınlanan pek çok kitap ile doğrulanır nitelikte…

A Kan Grubunun Karakter Özellikleri

A Kan Grubu Karakter Özellikleri;

Kan grubu A olan bireylerin vücutlarında, fazla oranda kortizol salgılanmaktadır. Kortizol bilindiği gibi bir stres hormonu olduğundan bu bireylerin, diğer gruplara oranla biraz daha yüksek gerilimli ve asabi olduklarını gösteriyor. Ancak sinirli olduklarında dahi kontrolü elden bırakmazlar. Kuvvetli hislere sahip olan A Grubu, kendilerine ait olanları sevdikleri insanlar ile paylaşmaktan büyük keyif alırlar. Araştırma yapmayı sever, aşırı duyarlı ve hassas, çevresinde gerçekleşen olayları kolayca kabul edemeyen, strese bağlı uyku problemi yaşayan kişilerdir. Sanatçı ve yaratıcı bir ruha sahip olan A Grubu insanları, sorunları kendi içerisinde çözmeye çalıştıklarından depresyona yatkın bir kişiliğe sahiptirler.

B Kan Grubunun Karakter Özellikleri;

B Kan Grubunun Karakter Özellikleri;

Yüksek enerjiye sahip ve ne istediğini, ne yaptığını bilen bireylerden oluşan B Grubu; dışarıdan soğuk ve resmi bir kişilik olarak tabir edilebilir. Adımlarını atarken 2 kez düşünen B Grubu insanları, diğer gruplara kıyasla empati yeteneğini çok daha fazla geliştirmeyi başarmıştır. Karar alırken aklını dinleyen bu grup, güçlü yapısı ile insanlar üzerinde hakimiyet kurmaktan da son derece hoşlanır. Güçlü irade sahibi olduklarından, bu konu da oldukça iyidirler. Nazik ve sempatik tavırlara sahip, doğasever bir maceracı diyebileceğimiz B Grubu, aynı zamanda çok da inatçıdır. Takım yapısına ayak uydurmaktan hoşlanmasa da, kendi başına başarı bir girişimci olabilirler.

AB Kan Grubunun Karakter Özellikleri;

AB Kan Grubu Karakter Özellikleri;

Rahat yapıları ile farklı kişiliklerin oluşturduğu AB Grubu, diğer her gruptan biraz içerisinde barındırır. Mantıklı düşünmeye meyilli olduklarından, her konuda başarıya ulaşmaları mümkündür. Kaprissiz ve tutarsız yapısıyla diğer kan gruplarından kolayca ayrılırlar. Çevreye ve insanlığa karşı hassas olduklarından, haksızlıklara tahammül edemeyen bir yapıları vardır. Giyimlerine önem veren, ilgi çekici bu kişiler; dünya genelinde sadece %5 oranla bulunan nadir bir kan grubuna sahiptir. AB Grubu insanları; hafıza, dil ve konsantrasyon açısından oldukça başarılıdırlar. Küçük şeyleri kafaya takmayan AB Grubu; manevi açıdan zengin, sorumluluk bilincine sahip ve son derece güvenilir karakterli bireylerden oluşur. Farklı antijenleri taşıyabildiklerinden bazıları çekingen, bazıları ise çok cana yakın ve konuşkan olabilirler.

0 Kan Grubunun Karakter Özellikleri;

Özgürlüğüne düşkün, sağlıklı yaşamaya önem veren, özgüveni yüksek bir karaktere sahip olan 0 Grubu; her grupta lider olmayı başarabilecek yapıda olsa da genellikle yalnızlığı tercih eder. Diğer insanların düşüncelerine önem veren, cesaretli, güçlü, dayanıklı, kendi kararlarını kendileri veren bireylerdir. İletişim becerileri kuvvetli birer işkolik olmalarının yanı sıra 0 Grubu insanları, zamana ayak uydururken hiç zorluk yaşamazlar. İçinde bulunduğu durum ve koşullara hemen adapte olabilen 0 Grubu, hayatı bir eğlence olarak görür. Sezgileri ve konsantrasyon yeteneği kuvvetli olan bu grup insanları; enerjik, sosyal ve çevresi tarafından aranılan tiplerdir. İnsan ilişkilerinde başarılı olmaları ise sıcakkanlı ve yardımsever karakteri sayesinde oluşmaktadır.

57864