Japon Yüz Yogası Cildinizde Botoks Etkisi Yaratacak

Japon Yüz Yogası Cildinizde Botoks Etkisi Yaratacak. İlerleyen yaş ve sık kullanılan mimik hareketleri ile zamanla cildimizde kırışıklıklar meydana gelmeye başlar. Yeni trend yüz yogası çalışmaları ile bu kırışıklıklarda kurtulmak mümkün. Botoks ve pahalı kremler ile cildinizi yormak yerine, yüz yogası yaparak doğal yöntemlerden yararlanarak kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Yüz yogası, japon teknikleri kullanılarak hazırlamış ve bu bölgeyi esas alan bir kas çalıştırma yöntemidir. Gün içerisinde kendinize ayıracağınız birkaç dakikanın, ne kadar büyük değişimler yarattığına şaşıracaksınız. Ayrıca yüz yogası; cilde sağlıklı bir parlaklık vermesinin beraberinde, doğal sonuçlar elde edilmesini sağladığından sıkça tercih edilen bir tekniktir.

Japon Yüz Yogası  Nasıl  Yapılır?

Japon Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

İşte Hollywood yıldızlarının açıklamadıkları sırlarından sayılan yüz yogası hareketleri;

  • Göz Çevresi Hareketi: Çalışmanızı bir aynanın karşısında yaparsanız, çok daha kolay olacağını belirtelim öncelikle. Ellerinizi açın ve yüzük parmaklarınızı, kaşlarınızın ucuna bitik noktasına yerleştirin. Yarım bir çember oluşturacak şekilde parmak uçlarınızı, yavaş hareketler ile göz altına doğru indirin. Göz kapaklarınız için de aynı egzersizi yapabilirsiniz. Göz çevresi hareketini, 4 tekrar yaparak uygulayabilirsiniz.
  • Baykuş Hareketi: Parmak aralarınızda boşluk olmayacak şekilde ellerinizi açarak, C harfi şekline getirin. İki eliniz ile oluşturduğunuz C harflerinizi, yavaşça göz çevrenize yerleştirin. Parmaklarınız yardımı ile gözlerinizi irice açmalısınız. Alnınızı germemeye ve rahat bırakmaya özen gösterin. Pozisyonu bozmadan 10 saniye kadar bekleyerek, hareketi tamamlayın. Bu çalışmayı 3 set halinde yapabilirsiniz.
  • Hemstır Yanak Hareketi: Öncelikle dudaklarınızı kapatarak, olabildiğince büzmeye çalışın. Bu sırada tek yanağınıza olacak şekilde, ağızınıza iyice hava doldurun. Yapmanız gereken ağzınızdaki havayı, pozisyonu bozmadan diğer yanağınıza geçirmektir. Hareketi uygularken, dudak duruşunuzu bozmamaya özen gösterin. Bu egzersizi 30 saniye boyunca tekrarlamalısınız.
yüz yogası hareketleri
  • Balon Balığı Hareketi: Dudaklarınızı büzerek, ağzınızı olabildiğince küçük hale getirmeyi deneyin. Bu sırada yanaklarınızı hava ile şişirin. Parmak uçlarınızla hafifçe yanaklarınıza vurarak, ağzınızdaki havanın diğer yanağa geçmesini sağlayın. Bu çalışmayı 30 saniye boyunca uygulayın.
  • Zürafa Hareketi: Omuzlarınızı serbest bırakarak, kafanızı yavaşça geriye doğru atın. Boynunuza parmak uçlarınızı kullanarak, gevşetici ve hafif bir şekilde masaj yapın. Çalışmaya 10 saniye boyunca devam edin ve başınızı dik duracak şekilde ilk pozisyona geri getirin. Bu çalışmayı 6 kez tekrarlayabilirsiniz.
  • V Hareketi: İki elinizin parmaklarını V harfini şekline getirin. İşaret ve orta parmaklarınız V harfi oluşturmalı. Ardından duruşu bozmadan kaşlarınızın başlangıç ve bitiş noktalarına gelecek şekilde ellerinizi yüzünüze yerleştirin. Çalışma esnasında gözlerinizi kısabileceğiniz kadar kısarak uygulama yapın. Parmak ucunuzun temas ettiği noktalara bastırarak, baskı uygulayarak 10 saniye kadar bekleyin. Bu çalışmayı 6 tekrar şekilde uygulayabilirsiniz.
  • Kaş Kaldırma Hareketi: İki elinizin işaret, baş ve orta parmaklarını sac ayağı şeklinde açın. Kaşınızın başlangıç, bitiş ve orta noktalarınızı, belirledikten sonra parmaklarınızı bu noktalara yerleştirin. Doğrudan ve hafif bir şekilde kaşlarınızı bastırarak, kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın ve 10 saniye bekleyin. Ardından serbest pozisyona dönün. Bu çalışmayı yine 6 tekrar olarak uygulayabilirsiniz.
Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?

Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?

Gülüş çizgilerini düzgünleştirerek, kırışıkları azaltamaya yardımcı olan yüz yogası; cildin elastikiyetini geri kazanmasında ve ciltte oluşan sarkmaları engellemek için oldukça yararlı bir çalışmadır. Ciltteki kan akışını hızlandırdığından, daha genç görünen parlak ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Uzakdoğu’nun gençlik iksiri olan yüz yogası ile aynı zamanda; yüzünüzde bulunan kasları güçlendirebilir, pürüzsüz bir cilde sahip olabilir, cildinizin dayanıklılığını arttırabilir, yağ üretimini normal ve uygun düzeye taşıyabilirsiniz. Ayrıca çalışma sırasında uyguladığınız basıncın, orta seviyelerinden yukarıya çıkmadığına dikkat etmeyi unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap