Hydrafacial Nedir, Ne İşe Yarar? Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımlarının etkili olması için yapılan seanslar ve bakım türü önemlidir. Hydrafacial cilt tipinize yaşınıza göre yapılır, işe yaraması buna bağlıdır.

Gelişen güzellik sektörü ve imkanları ile cilt bakımı ve güzelliğe dair pek çok yeniliklerle tanışıyoruz. Hydrafacial cilt bakımı en rebd işlmelerinden birisi. Hollywood bakımı olarak da nam salmış olan uygulama adeta bebek gibi pürüzsüz ve aydınlık bir ten sunmayı vaat ediyor. Profesyonel güzellik uzmanları ve estetisyenlerin uyguladığı bir işlem olan bu yöntem tam donanımlı cihazlarla yapılıyor. Hydrafacial uygulaması son derece konforlu ve harika bir cilde kavuşmada etkili bir işlem olmasının yanısıra artık pek çok insanın ulaşabileceği kadar da yaygın bir kullanıma sahiptir. Kadın ya da erkek hiçbir fark gözetmeksizin herkesin cilt yapısına yönelik farklı program ve ürünlerin kullanıldığı işlem, tertemiz ve canlı bir cilt için bir numaralı alternatif olarak tercih ediliyor. Hydrafacial nedir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde bulmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Hydrafacial Kimlere Uygulanır ve Etkileri Nelerdir?

Her yaştan kişi ve her cilt tipine göre farklı seanslar ile uygulama metotları bulunan hydrafacial cilt bakımı pek çok etkiye sahiptir. Cihazın vakum seviyesi ve içerisine koyulacak krem ya da solüsyon kişinin cilt durumunun ihtiyacına göre belirlenir. Ardından ucunda minik iğnelerin bulunduğu ve masaj etkisi yapan cihaz aparatı yüzde muhtelif noktalara uygulanır. Etki merkezleri ve işlevsel belirginliği açısından hydrafacial işleminin faydalarını şöyle sıralayabiliriz: Cilt yüzey ve gözenek diplerinde derinlemesine bir temizlik sağladığından hydrafacial bakımı uzun zaman boyunca etkisini muhafaza eder. Uygulama seansı bittikten sonra cilt fazlasıyla yumuşak, parlak, pürüzsüz ve genç b,r görünüme kavuşur. Cilt detaylı bir temizleme işlemine tâbi tutulduğundan gözler görünmeyen kirlerden dahi arınarak nefes alır. Bu da zaten canlı bir görünümü beraberinde getirir. Ciltte meydana gelmiş olan renk eşitsizlikleri ve pigmentasyon farklılıklarını yok edip homojen bir ten rengi oluşturur. Hydrafacial cilt bakımı sonrası en çok fark edilen etkilerinden biri de açık gözeneklerin kapatılması ve dolayisiyle siyah noktaların da temizlenmesidir. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan ince çizgi ve kırışıklıkların gözle görülür şekilde hafifletilmesi ya da ortadan kaldırılması için son derece etkili bir işlemdir. Cildin nem/ yağ bariyer dengesini sağlar ve aşırı yağlı cilt oluşumunu önler. Cildin esnek formunu korur ve bununla bağlantılı olarak yaşlanmayı geciktirmede inanılmaz etkileri mevcuttur.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial, cilt dokusu ve alt dokudaki hücre yıkımını önlemeyi hedefleyen bir yöntemdir. Ancak bu durum hydrafacial aşamaları olarak en iyi haliyle olan etkisi gösterir. Yani çok daha geniş cilt şikayetleri için kullanım sahası bulunur. Hydrafacial nasıl uygulanır noktasındaki seans içeriği ise:
  • Ağrı, acı ve irite edici herhangi bir sızı hissedilmeden konforlu bir işlem olarak gerçekleşir.
  • Ciltte tahriş, ödem kızarıklık, yanma ve şişlik gibi etkiler asla oluşmaz.
  • Mevsim ya da saat farkı gözetmeksizin her dönem ve hava şartında uygulanabilmektedir.
  • Hydrafacial işlemi bittikten sonra kişi, bir dinlenme ya da iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan normal hayatına dönebilmektedir.
  • Ortalama olarak yarım saatlik seanslar halinde yapılan işlem aylık periyotlar halinde uygulanır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulaması Herkese Yapılır mı?

Hydrafacial cilt bakımı uygulaması ergenlik dönemini tamamlamış her birey için uygundur. Elbette ki her danışana aynı ürün ve tedavi ile yaklaşılmaz. Seans içerisinde kişinin cilt yapısı ve rahatsızlığı tespit edilip buna binaen ürünler ve cihaz porgramları tercih edilir. Hydrafacial cilt bakımı yapılacak bölgede açık yara ya da yeni geçirilmiş bir estetik operasyon söz konusu ise bu işlem ertelenmelidir. Çünkü cildin işlem uygulanacak bölgesine hem solüsyon hem de girişimsel cihazlar ile temas edileceğinden dolayı iltihabi rahatsızlıkların ortadan kalkması beklenmelidir. Bunlar için öncelikli bir tedavi protokolünü dermatologlar oluşturacaktır. İlgili hastalıklar tedavi edildikten sonra rahatlıkla ve son derece keyifli bir şekilde hydrafacial işlemi tercih edilip uygula yapılır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulaması Fiyatı Nedir?

Hydrafacial uygulaması asla tek prototipe dahip bir işlem değildir. Kişinin yaşı hormonal durumu, cilt tipi, maruz kaldığı iyi ya da kötü işlemler gibi pek çok faktö uzman tarafından değerlendirilir. Sonrasında ihtiyaç ve beklenti ne doğrultudaysa öyle bir tedavi seansı ugulanır. Farklı güzellik merkezleri ve işlem esnasında çeşitli yaklaşımlarda da değişkenlik olacağı için hydrafacial fiyatı yer yer değişik rakamlarda karşımıza çıkar. Ortalama 4 ile 8 seans uygulama sonrası kalıcı etkilerinin artması söz konusu olduğu için, bu işleme belli bir miktar bütçe ayrılması gerekmektedir. 62728