Hindistan Cevizi Yağı Neye İyi Gelir?

Hindistan cevizi yağı aktarlardan 20 lira gibi fiyata satın alınabilir. Cilde ve saça iyi gelir. Zayıflamaya yardımcı bu yağ bağışıklık sistemini güçlendirir.

Hindistan Cevizi aslında meyve olarak çok fazla tüketilmemesine karşılık tatlılarda sıkça kullanılmaktadır. Bu aşamada Türkiye’de sık tercih edilen bir diğer varyasyonu Hindistan cevizi yağı olmaktadır.

Bu doğal yağ oldukça özel bir şekilde üretilerek bizlere ulaştırılıyor ve içerisindeki yararlı minerallerle adından söz ettiriyor.Üstelik sağlığımız için son derece faydalı olduğu uzmanlar tarafından açıklanmış olan bu yağın aynı zamanda cilt ve saç bakımı için tercih edilebileceği tescillenmiş.

on günlerin en çok arananları arasında bulunan ve aktarlarda satılan ürünün doğal olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ki oldukça zor imal edildiğinden fiyat aralığı olarak diğer doğal yağlardan daha pahalı olabilir.

Hindistan Cevizi Yağı Nerede Satılır?

Hindistan cevizi yağı satın almak için birçok aktardan ya da bitkisel şifa marketlerinden yararlanabilirsiniz. Genellikle 20 mililitre olarak satışı yapılan ve şişe formatında bizlere ulaştırılan bu özel yağın fiyat aralığı 20 TL üzerindedir. Az miktarına göre yüksek bir meblağa satılması zor üretiminin göstergesidir.

Aynı zamanda hava almayacak şekilde paketlenerek satılan, tamamıyla doğal olduğu bildirilen yağlara ulaşmak yine mümkündür. Ancak fiyat aralığı 50 TL’nin üzerine kadar çıkabilmektedir. Haliyle bütçenize uygun olarak tercih edebileceğiniz bu yağ sayesinde birçok noktada fayda sağlayabilmenizin mümkün olduğunu belirtelim.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağı şampuanların, saç bakım kremlerinin ve benzeri kozmetik ürünlerin tamamında yer alan vitamin ve mineral deposu bir doğallıktır.

Bu yüzden birçok kadın kullanmaktayken tavsiye ettikleri ürünler arasına girmeyi başarmıştır. Saç diplerine uygulanarak ve saçın uç kısımlarına sürülerek saçınızın ihtiyaç duyduğu besin öğelerini almasını sağlayabilirsiniz.

Saçın daha parlak görünmesini sağlar

Saç diplerinden başlayan onarıcı etkisiyle uçlara kadar güçlü uzayan bir saç yaratır.
Kirpiklerde ve kaşlarda kullanıldığında daha uzun ve kopmayan bir yapıya bürünmesini sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

Artık erkekler dahi cilt bakımı yapmaya başlamışken kadınların bu aşamada çok daha etkin bir faktör olduğunu dile getirmek gerekiyor. Hindistan cevizi yağıyla cilt bakımı kürü hazırlamanıza gerek kalmadan yalnızca yağı kullanmanız yeterli olacaktır. Cilt üzerinde ise neredeyse tüm noktalarda olumlu sonuçlar vermektedir.

Günümüzde satılan kozmetik bakım ürünlerinin ana etken maddelerinden birisi olması rahatlıkla doğal yollarla yapacağınız bakımı tasdik etmektedir.

Egzama gibi deri ve cilt hastalıklarını önlemektedir.
Göz ve dudak kenarında yer alna yaşlanma belirtilerini, çatlakları ve çizgileri yok eder.
Makyaj temizleyebileceğiniz doğal yağlardan biridir.

Kuru ciltler için yağ dengesini, yağlı ciltler içinse cildin nem durumunu ideal seviyede tutar.
Akne, sivilce ve siyah nokta gibi oluşumların kökünü kazır.
Parlak ve yumuşak bir cilt yapısına sahip olmanızı kolaylaştırır.

Dudak çatlamasında tercih edebileceğiniz çözüm yolları arasındadır.
Ülkemizde esmer şeker olarak adlandırılan koyu şekerle karıştırılırsa peeling etkisi alabilmek mümkündür.
Bakımsız ya da mantara yönelmiş tırnakların düzelmesini, daha sağlıklı ve düzgün uzamasını sağlar.

Hindistan cevizi yağı ile karbonatı karıştırıp cilt parlaklığı için özel bir maske hazırlayabilirsiniz.
Bacaklarınızda oluşmaya yüz tutan varisleri engeller.
Tüm cildinizde sarkan ya da elastikiyetini kaybetmiş bölgelerde sıkılaşma sağlar.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan cevizi yağı saç ve cilt bakımı için son derece tercih edilesi bir mucizeyi bizlerle buluşturuyor. Vücudumuzda yer alan hemen her organda ise söz sahibi olan bir iyileştirmeden bahsetmek mümkün oluyor.

Hindistan Cevizi Yağının İyi Geldiği Rahatsızlıklar

Alzheimer ve kısmi unutkanlıklar için kullanılabilecek besinlerdendir. Bağırsak parazitlerinin oluşumunu engellerken enfeksiyon yoluyla bulaşan tüm rahatsızlıklardan korunmanızı sağlar.

Basur, Diyabet, Grip, Kolesterol, Kalp ve damar rahatsızlıkları, Karaciğer sorunları, kas ve eklem ağrıları için kullanılabilen doğal bir yağdır.

Zayıflamaya Yardımcı

Kilo vermeye çalışan herkesin kullanabileceği, vücudu diri tutarak çok daha iyi bir kalori yakışı sağlayan besindir.

Kronik Yorgunluklar

Halsiz hissettiğiniz, iş yapacak enerjiyi kendinizde bulamadığınız anların azalması için tercih edebilirsiniz.

Kemikler

Vücudunuzda Magnezyum ve Protein ne kadar yüksek düzeyde emiliyorsa kemiklerinizin gücü o kadar artacaktır. Emilim olmadığında ise aldığınız protein asla işe yaramayacaktır. Hindistan cevizi yağı bu aşamada size yine fayda sağlamaktadır.

Kulak Ağrısı

Sarımsak ile beraber zeytinyağının karıştırılması, üzerine ise Hindistan cevizi yağının eklenmesi durumunda kulak ağrılarında bir ilaç olarak kullanılabilir.

Diş ve Ağız Sağlığı

Diş ve diş eti hastalıklarına çoğunlukla parazitler ve bakteriler sebep olur. Bunlardan kurtulmak için oldukça uygundur.

Metabolizma ve Bağışıklık Sistemi

Hindistan cevizi yağı hem metabolizmayı hızlandırır hem de bağışıklık sistemini güçlendirir. Kış aylarında son derece rahat ve hastalıksız bir dönem yaşamak mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap