Hemşireler Günü Mesajları

Hemşireler Günü Mesajları Hemşireler, hayatımızın her alanında yaşama en sağlıklı şekilde tutunmamızı sağlarlar ve çok fazla yorulurlar. Bu nedenle onların hakkını ödemek zordur. Özellikle covid-19 döneminde adeta yaşlanan hemşireler çalışmaktan çok yorulmuşlardır. Tarihin her alanında fazlasıyla önem arz eden hemşireler için özel hemşireler günü bulunmaktadır. Özel günler arasında en anlamlılarından olan hemşireler gününü güzel sözler ile kutlamak ve özellikle Corona Virüsü döneminde hemşirelere destek çıkmak, onlara moral vermek gerekmektedir.      

İçeriğimizde ve Hemşireler Günü Hemşireler Günü Kutlama Hemşireler Günü Mesajları Hemşirelere Özel Mesajlar ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Bu morali sağlamak için hemşireler günü mesajları bulunmaktadır ve hemşirelerimiz için bu özel mesajları iletmek onları fazlasıyla motive edecek, ekstra özenle sizlere destek olacaklardır. İşlerini hakkıyla ve özenle yapan hemşireler için olan bugün tüm işini gönlüyle yapan hemşireler için bir moral günüdür ve eğer bir hemşire tanıdığınız varsa ona da özel olarak sürprizler yapabilirsiniz.

Böylece hem hemşirelerin motivasyonu yüksek olacak ve işlerinde daha iyi olacaklar hem de emekçi kadınlarımız hak ettiği o gülümsemeyi açığa çıkaracaklardır. Aynı zamanda iltifat ederken sizler de mutlu olacak ve hemşireler gününde hemşirelerimizin hayatına renk katacaksınız.

Hemşireler Günü Mesajları
Hemşireler Günü Mesajları

Editörün Seçimi ile En Güzel Hemşireler Günü Mesajları

 1. “Hemşireler Günü kutlu olsun! Sevginiz, şefkatiniz ve mesleğe olan bağlılığınızla her daim ilham kaynağısınız.”
 2. “Hemşireler, güler yüzlü ve fedakar kalpleriyle hastaların umudu ve gücü olur. Sizin gibi kahramanlara minnettarız. Teşekkürler!”
 3. “Hemşireler Günü’nde gösterdiğiniz özveri ve emek için en içten teşekkürler. Sizler gerçek birer melek gibisiniz.”
 4. “Sağlık sektörünün en değerli parçalarından birisiniz. Hemşireler Günü’nüz kutlu olsun, gücünüz hiç bitmesin!”
 5. “Hastaların yanında umut olan, şefkat ve sevgi dağıtan kıymetli hemşirelerimize selam olsun. Hemşireler Günü kutlu olsun!”
 6. “Hemşirelik, büyük bir özveri ve sabır gerektiren kutsal bir meslektir. Sizin gibi fedakar hemşireler sayesinde sağlık daha değerli oluyor.”
 7. “Hemşireler Günü’nde tüm hemşirelerimize sevgi ve minnetlerimizi iletiyoruz. Sağlık hizmetlerindeki değerli katkınız için teşekkür ederiz.”
 8. “Hemşireler, hastaların yarasını sarar, kalplerine dokunur ve umut aşılar. Sizin varlığınız, dünyayı güzelleştiriyor.”
 9. “Hemşireler, güçlü ve kahraman kalpleriyle tüm zorlukların üstesinden gelirler. Sizlerle gurur duyuyoruz. Hemşireler Gününüz kutlu olsun!”
 10. “Hemşireler, yaptığınız işteki özveri ve dikkatle sadece hastaların değil, aynı zamanda ailelerin de yükünü hafifletirsiniz. Minnettarız, teşekkürler!”
 11. “Her an yanımızda olan, umudu ve güveni aşılayan hemşirelerimize teşekkür ederiz. Hemşireler Günü kutlu olsun!”
 12. “Hemşireler, sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez parçalarıdır ve her zaman en iyisini yaparlar. Sizin gibi değerli hemşirelere minnettarız.”

Unutmayın, hemşirelerin özverili çalışmaları, insanlığa yapılan en kıymetli hizmetlerden biridir. Onların önemini ve değerini anlamak ve takdir etmek, Hemşireler Günü’nde onlara güzel bir hediye olacaktır.

Hemşireler Günü Mesajları

 • Melek hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun.
 • Sağlık neferlerimizden can hemşirelerimizin günü kutlu olsun.
 • Hastalara hayat veren hemşirelerimizin günü kutlu olsun.
 • Bizler hemşirelerle onur duyuyoruz. Gününüz kutlu ve mutlu olsun.
 • Bu ülke sizinle gurur duyuyor. Hemşireler gününüz kutlu olsun.
 • Hemşireler bizim can simidimizdir. Her gün sizlerin olsun iyi ki varsınız.
 • Ebe ve hemşireler günü kutlu olsun. Bu ülke sizinle gurur duyuyor.
 • Sağlık ordusunun vazgeçilmezleri hemşirelerin hemşireler günü kutlu olsun.
 • 12 Mayıs hemşireler günü melek hemşirelere kutlu ve mutlu olsun.

Tüm hemşirelerimizin, Hemşireler Haftasını kutluyor, sağlık ve mutluluk diliyorum.

Sağlık ordumuzun vazgeçilmezleri hemşirelerin hemşireler günü kutlu olsun.

12-18 Mayıs Hemşireler haftası. Bütün hemşirelerimizin Hemşireler günü kutlu olsun.

12 Mayıs Dünya Hemşireler günü, sağlık personelimize kutlu ve hayırlı olsun.

Cumhuriyetin fedakar, cefakar ve onurlu tüm hemşirelerin hemşireler günü kutlu olsun.

Hemşireler, meleklerin yeryüzüne inmiş halidir. Hemşireler günü kutlu olsun.

Bu zor günlerde Allah sizlere güç, kuvvet ve sabır versin. İyi ki varsınız. Gününüz kutlu olsun.

Sağlık sistemimizin temel direği hemşirelerimiz. Hemşireler gününüz kutlu olsun.

Gece gündüz demeden sağlığımız için çalışan tüm hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun.

Sağlık sektörünün vazgeçilmez haline gelen tüm hemşirelerin hemşireler günü kutlu olsun.

Sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi haline gelen hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun.

En zor zamanlarda hep yanımızdasın Sen. Soğuk hastane koridorlarının beyaz meleğisin sen.

Hemşireler hastaların gözlerine bakıp yüreklerini okşayan şifalı ellerdir. Hemşireler gününüz kutlu olsun.

Hemşireyim ben tek kelime söz söylemem ama damardan girerim. Hemşireler günümüz kutlu olsun.

Hemşireler meleklerin yeryüzüne inmiş halidir. Ben de dâhil olmak üzere bütün meslektaşlarımın Hemşireler Günü kutlu olsun.

Tüm hemşire ve stajyerlerin hemşireler günü kutlu olsun. Ellerinizden birçok hastanın hayat bulması dileğiyle.

Yangında, selde, hastalıkta, hep yanımızdasın sen. Beyaz formalı melek, acılarımızın ilacısın sen. Hemşireler Günün kutlu olsun.

Biraz daha fedakar olmaz mısın? Diyor. Yani hemşireyim tatlım, kim daha fedakar tartışmayalım istersen?

Emeğin ödenmez, kıymetin bilinmez, Hakkını helal eyle gönlümüzdeki yerin silinmez. Hemşirem. Hemşireler Günün kutlu olsun.

Hayatımız ve sağlığımız için emek harcayan hemşirelerimizin Hemşireler Günü ve Hemşireler Haftası kutlu olsun.

Hemşireyim ben yerine göre sus işareti yapar, yerine göre acıları sararım, yerinde göre de oturur dert dinlerim. Hemşireler günü kutlu olsun.

12 Mayıs Dünya Hemşireler Gününüzü en içten dileklerimle kutluyor, sizlere en başta sağlık ve mutluluklar diliyorum. İyi ki varsınız.

Bilgisiyle, yüreğiyle, emeğiyle, özverisiyle çalışan tüm hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutluyor, sağlık çalışanlarımızın tüm sorunlarının çözüme kavuşmasını temenni ediyorum.

7 gün 24 saat kendinden, ailesinden, sevdiklerinden fedakârlık ederek sağlık için yanınızda olan tüm hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun.

Önce İnsan, diyerek halkla hizmeti şiar edinmiş, insanların sağlıkları için çok önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, bu yüce mesleğin mensubu bütün fedakâr, cefakâr hemşirelerimizin “Hemşireler Gününü” kutlayarak meslek hayatlarında başarılar dilerim.

12 Mayıs Dünya Hemşireler günü sağlık personelimize kutlu ve hayırlı olsun. Sevgi şefkat ve hoşgörünün simgesi haline gelen hemşerilerimizin hemşireler günü kutlu olsun.

Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan, değerli Hemşirelerimizin 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftasını kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.

Türkiye adına siz hemşireler tek tek şükran borçluyuz ve minnettarız. Bu sebeple sizlere sonsuz teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız. Hemşireler Gününüz kutlu olsun. Aile ve Hemşirelik meslek hayatınızda başarılar dilerim. Sağlık ve mutluluklar dilerim.

Salgınla mücadele ettiğimiz şu dönemde, toplumumuz için sizler sanınızı ortaya koydunuz. Günlerce ailenizi ve sevdiklerinizi bu yüzden göremediniz… Türk Toplumu, bu döneminde göstermiş olduğunuz insanüstü çabalarınız, özveriniz ve fedakarlığınızı asla unutmayacaktır. Hemşireler Gününüz Kutlu Olsun.

Her türlü olumsuzlukta, maddi ve manevi zorlukta ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, her türlü özveri ve gayretle mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin “12 Mayıs Hemşireler Gününü” Kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.

Sağlık, bireylerin zorunlu ve vazgeçilmez temel ihtiyaçlarından biridir. Bu ihtiyaca cevap veren en önemli meslek grubu içerisinde ise hemşirelerimiz yer almaktadır. Hemşireler, sağlık problemleri olan insanların, bir tıbbi kuruluşa başvurmalarından ayrılmalarına kadar olan bütün süreçlerde birebir yanlarında olan bir sağlık personelidir. Sağlık hizmetlerinin sunumunda etkin bir rol oynayan ve mesleklerini büyük bir fedakarlıkla yerine getiren bütün hemşirelerimizin, 12 Mayıs Hemşireler Gününü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftasını kutlar sağlık ve mutluluk dilerim.