Gün Boyu Enerjik Olmak için Altın Değerinde Tavsiyeler

Gün Boyu Enerjik Olmak için Altın Değerinde Tavsiyeler. Gün içerisinde iş yerinde veya akşam televizyon karşısında uyuklamamak için vücudunuzun enerji depolarını etkili biçimde kullanmanızı sağlayan alternatif yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Sindirimi Kolay Besinler Tüketin

Sindirimi Kolay Besinler Tüketin

Sindirim sisteminde, besinler mideye ulaştığında, enzimler onu enerjiye dönüştürüyor, proteinleri amino asitlere, karbonhidratları şekere, yağları da yağ asitlerine çevirerek yola devam ediyorlar fakat yağ oranı yüksek besinlerin sindirimi oldukça zor olduğundan, bu plan yavaşlıyor ve bunun neticesinde enerjiniz en alt seviyelere inebiliyor. Izgarada pişirilen balık, tavuk gibi yağsız protein kaynaklarını tüketerek, bu sorun ile baş edebilirsiniz.

Gün Boyu Enerjik Olmak için Ara Öğünlere Önem Verin

Gün Boyu Enerjik Olmak için Ara Öğünlere Önem Verin

Yediğiniz besinlerin sindirilip, enerjiye dönüşmesi yaklaşık 2-3 saat kadar zaman alıyor. Bu saatlerden daha uzun süre bir şey yemezseniz, enerjiniz düşmeye başlayacaktır. Bu durumun önüne geçmek için düzenli aralıklarla küçük ara ögünler tüketmeye özen göstermelisiniz. Beslenmenizde protein, yağ ve lif mutlaka yer alması gerekenler arasında bulunuyor.

Sporcu İçeceği İçin

Tüketilen besinler karaciğerde gliserole dönüştürülüp, kan dolaşımına glikoz olarak katılıyor ve ihtiyaç oldukça hücreler tarafından enerji için temin edilerek kullanılıyor. Düşük dozda glikoz içeren sporcu içecekleri, enerji seviyenizi arttırmaya da yardımcı olduğu kanıtlanmış durumda.

Gün Boyu Enerjik Olmak için Düzenli Bisiklete Binin

Gün Boyu Enerjik Olmak için Düzenli Bisiklete Binin

Hücrelerdeki mitokondriler, glikozu kullanarak ATP ve kreatin fosfat kimyasallarını üretme işiyle ilgileniyorlar. Hücreler bu kimyasallar sayesine çalışmaya devam ediyorlar. Haftada bir kaç gün ortalama bir saat pedal çevirerek mitokondrilerin hızını yükseltmeniz, oldukça etkili bir yöntemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap