Göbek Eriten Yiyecekler Listesi ve Tavsiyelerle Kilo Verin

Göbek Eriten Yiyecekler Listesi ve Tavsiyelerle Kilo Verin. “Göbeğim çok çıktı, nasıl vereceğim bu kiloları, ne yesem kilo veremiyorum, su içsem yarıyo, bütün problem göbekte, benim sadece göbeğime gidiyor” gibi umutsuz düşünceler içerisinde kaybolarak sizde kara kara düşünüyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Telaşe etmeyin o göbek eriyecek, hem de lezzetli ve yağ yakan yiyeceklerle sayesinde!

Kabul ediyoruz ki, özellikle göbek bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak oldukça zor bir durum. Fakat bu durum asla o göbekten kurtulamayacağınız anlamına gelmiyor olduğundan şanslısınız.

Göbeğim var ve bundan kurtulamıyorum” demek yerine ve harekete geçmeniz gerekiyor. Beslenme düzeninizi detaylı şekilde gözden geçirmeli, yediklerinizi izlemeli ve not almalı; bunların sonucu olarak da istemediğiniz yağlardan kurtulduğunuzu fark edebilirsiniz.

Yemekten Çekinmeyin!

Yemekten Çekinmeyin!

Yeni oluşturulan Göbek eritme teknikleri, size yemek yemeyi kesin demiyor olması önemli bir durum. Fakat bu dönemde porsiyonları kontrol altında tutmalı, besin değerlerine göre yiyecekleri tercih etmelisiniz. Düzeni oturttuktan sonra kısa bir sürede yağları eritmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Yeter ki azimli ve sabırlı olarak, yolunuza devam edin.

Üstelik fazla kilolardan kurtulmak için aç kalma fikri çok mantıklı gibi görünüyor olsa da vücutta daha çok yağ tutma ve kas kaybı açısından ters etkiler yaratıp, sağlık sorunları oluşturuyor. Bu yüzden aç kalmak yerine, kalorilerinizi azaltarak, yağ yakıcı yiyecekler tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Dilerseniz günlük yaşamınızda zevkle tüketebileceğiniz yağ yakıcı besinlerden bahsedelim:

Göbek Eriten En Lezzetli Yiyecek Bitter Çikolata

Göbek Eriten En Lezzetli Yiyecek Bitter Çikolata

Çikolata düşündüğünüz gibi sizin düşmanınız değil! Çikolatanın içeriğindeki şeker, kilo yapan faktörlerden biri olsa da; kakao, tokluk hissi veren ve insülin direncini engelleyen faydalı bir besin olduğu kanıtlanmış gerçekler arasında bulunuyor. Ayrıca şeker oranı düşük ve kakao oranı yüksek bitter çikolatalardan yemek öncesi küçük bir parça yemek, öğünlerde daha az yemenize ve daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacağından tüketmeniz gereken gıdalar arasında yer alıyor.

Kahve

Kahve

Düzenli olarak her gün en az 1 fincan kahve, fazla kilolardan kurtulmanın en iyi yollarından biri! diyebiliriz.

Bilmeliyiz ki; Kahveye yağ yakıcı etkisi veren şey, içeriğindeki kafeindir. Kafein, sinir sisteminizi uyararak uykunuzu açıyor, odaklanma eşiğinizi arttırıyor ve yağ yakımını tetikliyor. Antrenmandan 1 saat önce içeceğiniz kahve ile iki kat daha fazla yağ yakımı sağlayabilir ve yüzde 20 daha uzun süre antrenman yapmanız gerekiyor.

Yumurta Hem Tok Tutar Hem Yağ Eritmeye Yardımcıdır

Yumurta Hem Tok Tutar Hem Yağ Eritmeye Yardımcıdır

Yaklaşık 70 kalori ve 6 gram protein içeren bir tam yumurta, yeterli bir günlük miktardır. İçerisindeki protein, uzun süre tok kalmanızı sağlıyor. Bu nedenle, uzun süre açlık hissetmiyorsunuz ve otomatik olarak kalori alımınız azaltmayı sağlıyor.

Üstelik yapılan bazı araştırmalarda, yumurtanın metabolizma hızını yüzde 30-35 oranında arttırdığı bulunduğundan, mutlaka tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Su Su Su Göbek Yok Eden Yöntem

Su Su Su Göbek Yok Eden Yöntem

Su, kilo verme sürecinde ki en iyi dostlarınız içerisinde yer alıyor. Su tüketimi, metabolizmanızı hızlandıracak ve sindirim sisteminizi rahatlatacak en önemli etkenlerden biri olması nedeniyle tüketimine dikkat edilmesi gerekiyor.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, dünyanın en sağlıklı ve en lezzetli yağıdır diyebiliriz. Yemeklerinizde zeytinyağı kullanmaktan hiç çekinmenize gerek yok. Bazı çalışmalar, zeytinyağının metabolizma hızını arttırdığını ve yağ yakımını hızlandırdığını ortaya koyduğundan, rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Göbek Eriten Meyve Greyfurt

Göbek Eriten Meyve Greyfurt

Greyfurt ise herkes tarafından kabul gören, mükemmel bir kilo verdirici yiyecek grubunda bulunuyor. Yapılan araştırmalarda, yemeklerden önce bir adet greyfurt tüketen kişilerin, üç ay sonunda yaklaşık 5-6 kg verdiği görüldüğünden dolayı tüketmeniz gereken besinler içerisinde bulunuyor.

Aynı zamanda greyfurt içerdiği yoğun lif yapısı sayesinde, sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlıyor ve bu sayede kilo vermeyi kolaylaştırdığından sıkça tercih edilmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap