Fritöz Yağı Ne Zaman Değişir?

Kızartma için kullanılmakta olan yağların kullanım aşamasında birkaç önemli noktaya dikkat etmek son derece büyük önem teşkil etmektedir. Bu önemli Detaylara d..

Kızartma için kullanılmakta olan yağların kullanım aşamasında birkaç önemli noktaya dikkat etmek son derece büyük önem teşkil etmektedir. Bu önemli Detaylara dikkat ederseniz özellikle fritöz gibi yüksek ısıda yağ ile kızartma yaptığınız eşyalarınızdan daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Fritöz yağı ne kadar sıklıkla değiştirilir?

Kızartma yağlarının değişim zamanı Öncelikle kızartılan besinlere göre değişiklik göstermektedir. Kalıntı bırakmayan gıdalar daha uzun süre değişim için bekleyebilir Ken yada kalıntı bırakan unlu ve dışı tamamen tatlı olmuş besinler Bu yağın kullanma ömrünü daraltır. Tamamen süzülmüş ve uygun ortamlarda saklanmakta olan kızartma yağını ortalama 3 kez kullanma şansına sahipsiniz Bununla birlikte pişirme sırasında ortaya çıkan koku ve yağın kullanım ömrü açısından Sizlere fikir verebilir. Ya eğer ağır ve tüm rahatsız edici bir koku yayıyor Sayar burada fritözdeki yağ değiştirme vaktimiz geldiğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Birinci aşamada kızartma yağının tamamen sürersiniz ve kızartma esnasında Yaa geçmiş olan gıda artıklarının tamamen dışarı atılmasını sağlar. Gıda artıkları çözülmediği zaman yağın tadında bozulmalar meydana gelebilir mi Bir sonraki kızartmada çözülmemiş olan yağın gıda parçalarının yanmasına ve Duman çıkmasına sebebiyet verebileceğini bilmeniz gerekir. Kızartmış olduğunuz siyah bir kenara alıp soğuması için beklenir ve ardından ince bir tülbent yardımıyla temizlenir. Süzüldükten sonra mutlaka cam kavanoz içerisinde saklanması gerekiyor ve saklanırken de ağzının hava almadığından Emin olmanız gerekir. Süt yada bakır gibi kaplarda kesinlikle saklamayın çünkü hem ısı hem dönem yoğun daha çabuk bozulmasına sebep veren faktörlerin başında gelmektedir. Serin bir yerde saklarsınız daha uzun süre faydalana bilirsiniz Güzel patates kızartmaları yalan farklı lezzetleri fritöz pişirmek her zaman için büyük kolaylık olmaktadır. Sağlığımıza çok fazla dikkat etmek ve hassas davranmak istiyorsanız Her yeni fritöz de kızartma yaptığınızda yeni bir ya kullanabilirsiniz fakat ekonomik olmayacaktır. Bu nedenlerden ötürü eğer doğru şekilde süzme işlemini gerçekleştirir ve doğru muhafaza ederseniz üç kez kullanmanızda herhangi bir sakınca görünmüyor. 30073