En iyi filmler Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri

En iyi filmler Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri Herkesin film zevki farklıdır ama öyle yapımlar var ki kimsenin unutmadıkları arasında girmiştir. İşte o film önerilerini sizler için derledik.

Tam da Covid-19 ile geçirdiğimiz bu sıkıcı günlerin kurtarıcısı olması gereken yapımlara ihtiyacımız var değil mi? Pekâlâ var ama bu yapımları nereden bulacaksınız işte sizlere bu sorunun ortadan kalkması için en iyi filmler derlemesini sunuyoruz.

Merak etmeyin çok fazla izlediğiniz film bulunuyorsa film önerileri listesi bunun önüne geçmek için sizlerle olacak. En önemli listemizin içeriği ise mutlaka izlenmesi gereken filmler bu kategoride izlemediğiniz film bulunuyorsa kesinlikle izlemenizi şiddetle öneriyoruz.

En iyi filmler

3 idiots – 3 manyak Filmi

Baskıcı eğitim sistemi ve gençlerin istemedikleri alanlarda eğitime zorlanmalarına muhteşem bir eleştiri getiren Hint yapımı 3 İdiots filmi komedi ve dram dolu sahneleriyle dolu ve birde Aamir Khan ‘ın elinden geçmesi daha ne istersiniz ki aileniz ile komedi ve yer yer üzücü sahnelerin olduğu bu filmi izlemeye hazırsanız bu film sizler için mükemmel bir seçenek olacaktır.

En iyi filmler komedi ve En iyi filmler dram kategorisinde her yıl en çok izlenen ilk 10 film arasında yer alan yapımı izlemeniz gerek.

3 İdiots Filminin Başrol Oyuncuları: Aamir Khan, Madhavan, Mona Singh

Tür: Komedi, Dram

Piyanist Filmi

Sizlere ders niteliğinde en iyi dram filmleri arasında bulunan bu yapımı izlemeniz gereken yapımı öneriyorum.

Bu film hayatınızda aldığınız kararları sorgulatacak ve ne yaptığınızı bir daha düşündürecek boyutta bir film İkinci Dünya Savaşı’nın Polonyalılar için cehenneme dönüşen günlerinde hayatta kalmaya çalışan ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ı anlatan bu film ölümle burun buruna olan hayatı sizlere gösteriyor. En iyi biyografı filmi kategorisinde her zaman 1 numarada filmimiz ile sizi baş başa bırakıyorum

The Pianist Filminin Başrol Oyuncuları: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Emilia Fox

Tür: Biyografi, Dram, Müzik

Sherlock Holmes Filmi

Ünlü dedektif romanından uyarlanan film 2009 yılında Robert Downey Jr. ve Jude Law ile daha estetik ve daha sürükleyici bir film olarak karşımıza çıkıyor.

Zamanın en ünlü ve en bilindik dedektifi Sherlock Holmes ve ortağı Watson ile suçların çözülmesi için çaba harcıyorlar. Mükemmel bir zekâ filmi. En iyi film serileri konusunda yer edinmiş bir seriye sahip bu yapım izlemeniz için mükemmel bir seçim olacaktır.

Sherlock Holmes Filminin Başrol Oyuncuları: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Mutlaka izlenmesi gereken filmler

Başlangıç- Inception Filmi

Senaryosu, çekimleri ve başarılı oyuncu kadrosuyla IMDb en iyi filmler sıralamasında oldukça iyi bir konumda olan Inception, bu kategoride ilk sırada olmayı hak ediyor. Evet birçok listede bu filmi görebilirsiniz ama hala buna inat izlemediyseniz gelin şöyle güzel bir film izleme isteğinizi yeterince doyuracak olan bu filmi izleyelim.

Film içerisinde rüyalar aleminde neler yapılır gerçek hayatı nasıl etkiler konusu işlenirken insan ilişkilerinde ki çatışmalar ölümler ve anlaşmazlıklar filmi efsanevi bir boyuta taşımış durumda rüya içinde rüya gördüğünüz oldu mu? Beyninizin almayacağı zekâ dolu bu filmi izlemeye hazır mısınız?  Mutlaka izlenmesi gereken filmler listesi genellikle bu yapıma yer verir nedenini filmi izledikten sonrada çok iyi bir şekilde anlayacak ve hak vereceksiniz.

Inception Filminin Başrol Oyuncuları: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy

Tür: Suç, Dram

The godfather2 – Baba2 Filmi

Listemizde bulunan 2. Film bir mafya efsanesinin hayatını konu ediniyor. Mafya hayatı olması sizi filmden kaçırmasın tam aksine kendisine çeksin çünkü bu yapım yıl geçtikçe daha da güzelleşiyor.

Çatışmaların gerçeğe en yakın şekliyle sizi mafya dünyasına davet eden bir film, ders çıkaracağınız birçok konu barındıran film IMDb konusunda da gayet başarılı bir şekilde ilerliyor. Mutlaka izlenmesi gereken suç filmleri kategorisinde kendisini zirveye taşımış ve oradan asla inmemiş bir yapım The GodFather 2 izlemeniz için en iyi seçimlerden biri.

The GodFather Filminin Başrol Oyuncuları: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan

Tür: Suç, Dram

Yeşil Yol Filmi

Bir insana idam edilirken neden son isteği sorulur. Ya da bir insan hatasını er ya da geç ne zaman anlar, işte bunların cevabı hapis hayatı ile birleşince ortaya mükemmel bir hikâye çıkıyor.

Yanınıza göz yaşlarınızı silmek için peçete almayı unutmayın bu filmin listelere girmesinin bir sebebi olmalı değil mi? O zaman daha fazla beklemeden hadi izlemeye. Masumlar için bir göz yaşı dökmeye hazırız. “Çocukları ben öldürmedim”. Ölmeden önce izlenmesi gereken film kategorisini tek başına sırtladığını filmi izleyen herkes çok iyi biliyor.

The Greeen Mile Filminin Başrol Oyuncuları: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse

Tür: Suç, Dram, Fantastik

Film önerileri

Listemiz ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesine çok benzeyen bir liste haline geldi ve bu listeye bakarak tek tek tüm filmleri izleyebilir ve bir ortamda o konudan geri kalmazsınız, ama bunların yanında sizlere bir dizi film önerisi daha sunmak isterim.

1 Doğu Ekspresinde Cinayet filmi (2017) – IMDb: 6.5

2 Ejderha Dövmeli Kız filmi (2011) – IMDb: 7.8

3 Leon filmi (1994)- IMDb: 8.6

4 Dövüş Kulübü  filmi (1999)- IMDb: 8.8

5 Makinist filmi (2004) – IMDb: 7.7

6 Momento – Akıl Defteri filmi (2000) – IMDb: 8.4

7 Dangal filmi (2016) IMDb: 8.5

8 The Prestige filmi (2006) – IMDb: 8.5

9 Life İs a Beautiful – Hayat Güzeldir filmi (1997) – IMDb: 8.6

10 Good Will Hunting filmi (1997)- IMDb: 8.3

İzlemeniz için alternatif 10 filmi de sizlere sunduk ve kesinlikle izlemeniz gereken filmler listemiz ile birlikte sizlere sunmaktan keyif aldığımız diğer bir liste halindeki başlığımız olan en iyi filmler listemizi sona verdik. Genel olarak bahsettiğimiz filmler film önerileri listesi için olmazsa olmaz filmlerdendir ve hayatınızda kesinlikle 1 defa dahi olsa izlemiş olmalısınız.

64475