En İyi Dedektif Filmleri

En iyi Dedektiflik Filmleri ve Dizileri İzlemek istiyorsanız, Sizler için araştırdık hemen şimdi bu sayfayı ziyaret edin.

En İyi Dedektif Filmleri Filmler, fotoğraf makinelerin bulunması sonrasında insanlar için müthiş bir aktivite halini almıştır. Eski zamanlarda yalnızca beyaz perdede insanların toplu bir şekilde izleyebilme imkanı olsa da günümüzde filmleri istediğimiz zaman istediğimiz gibi izlemekteyiz. Bu durum, film sektörünü oldukça büyük bir hale getirmiştir.

İçeriğimizde ve Dedektif Filmleri En İyi Dedektif Filmleri Polisiye Filmler Gizem Filmleri Suç Filmleri Dedekt konusunda detaylar bulabilirsiniz.

En İyi Dedektif Filmleri Hangileridir

Televizyon, akıllı cihazlar ve internetin sağladığı faydalarla hazırlanan filmler insanlara daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Bu kolaylığın yanında insanların da film izlemeye karşı olan sevgisi, bu sektörün ilgi odağı olmasını sağlamıştır.

Günümüzde pek çok türde filmler çekilmektedir. Kuşkusuz bu kategoriler arasında popüler olarak tercih edilen dedektif filmleridir. Aksiyonun, gizemin ve maceranın bir arada toplandığı bu kategori, insanların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Dedektif filmleri, izleyiciler tarafından genellikle sürükleyici bulunmaktadır. Bunun nedeni akış içerisinde merakın her zaman canlı tutulmasıdır. İzleyicilerin merak duygusunu ön plana çıkartan dedektif filmlerimde kurgu son derece gizemli ve belirsiz yapılmaktadır.

Bizler de sizlere izlerken hiçbir zaman filmden uzaklaşmayacağınız, sonunu görmek için sabırsızlanacağınız en iyi dedektif filmleri listesi oluşturduk. Geçmişten günümüze dedektif filmleri arasında en iyi 10 yapıtı inceleyerek izlemeye başlayabilirsiniz.

Ucuz Roman Filmi

En İyi Dedektif Filmleri

1994 yılında vizyona giriş yapan bu film, üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen en iyi dedektiflik filmleri arasında popüler olarak bulunmaktadır. John Travolta ve Tim Roth gibi beyaz perde efsaneleri filmde yer almaktadır.

Asıl ismi Pulp Fiction olan bu yapıt Ucuz Roman olarak Türkçeye çevrilmiştir. Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği bu film efsanevi senaryosu yanında kullanılan müzikler, sahne düzenleri ve replikler sayesinde bir kült haline gelmiştir.

Yedi Filmi

1995 yılında film sektörüne damga vuran bu filmde çok ünlü iki isim başrolü üstlenmektedir. Dünyanın en kaliteli dedektiflik ve polisiye filmleri arasında yer alan bu filmin senaryosu Kevin Walker tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Morgan Freeman ve Brad Pitt gibi iki önemli şahsiyetin yer aldığı film hemen hemen her kesim tarafından dikkatleri toplamayı başarmıştır. Özellikle güçlü oyuncu kadrosuyla izleyenlerin sevgisini toplamıştır. Günümüzde de popülerliğini koruyarak izlenmeye devam etmektedir.

Los Angeles Sırları Filmi

Yapım yılı 1997 olan bu film, IMDB puanı bakımından oldukça tatminkar bir sonuç vermiştir. Büyük bir oyuncu kadrosu oldukça deneyimli ve profesyonel isimlerden oluşturulmuştur. James Ellroy’un kitabından uyarlanarak vizyona çıkan film, kısa süre içerisinde dönemin en başarılı filmleri arasında yerini bulmuştur.

Kevin Spacey ve Kim Basinger gibi kişiliklerin ustalıkla sergiledikleri performans Curtis Hanson yönetmenliğiyle birleşerek adeta bir baş yapıt haline dönmüştür. En iyi dedektif filmi kategorisinde izleyiciler tarafından yoğun bir şekilde aday gösterilebilecek bir çalışmadır.

Tutsak Filmi

Günümüze daha yakın zamanlarda yapılmış bir film olan Tutsak, 2013 yılında sinema severlerle buluşmuştur. Oscar ödülüne laik çekimleriyle izleyenlerin ağzını açık bırakan bir yapıt olmuştur. Film kadrosu içerisinde son dönemlerde sıklıkla konuşulan isimler bulunmaktadır.

Hugh Jackman ve Maria Bello gibi isimlerin üst düzey performansıyla film kendini izlettirmeyi başarmıştır. En iyi dedektif filmler denildiğinde çoğu kişi tarafından ilk sıraya konulacak bir çalışma olmuştur. Ayrıca gerilim duygusunu da izleyenlerine etkili bir şekilde yansıtmıştır.

Bir Zamanlar Anadolu’da Filmi

Binlerce yabancı yapıtlar arasında Nuri Bilge Ceylan imzalı bu filme yer vermesek haksızlık etmiş olurduk. 2011 vizyon tarihli film, günümüzde de sevilerek izlenmektedir.

En iyi dedektif polisiye filmler arasında yerini alan Bir Zamanlar Anadolu’da usta oyuncu kadrosuyla kültürümüzü çok iyi yansıtan bir parça olmuştur. Cannes Büyük Ödülü kazanan bu film, polisiye ve dramı harmanlayan bir festival filmi olmuştur. Ahmet Mümtaz Taylan ve Yılmaz Erdoğan gibi deneyimli ve usta isimler rol almıştır.

Yüzlerce başyapıt arasından günümüze doğru geldikçe doğal olarak daha kaliteli ve yüksek çözünürlüklü filmler çekilmeye başlanmıştır.

Teknolojinin sektöre sunduğu imkanlarla izleyicilerin filmlere olan ilgisi daha da yoğunlaşmıştır. Hem çekim teknikleri hem de görüntü kalitesi filmlerin seviye atlamasını sağlamıştır. Son yıllarda ortaya konan filmler de en az eski yapıtlar kadar kaliteli ve dikkat çekici olmayı başarmıştır.

Çılgın Sürücü Filmi

2019 yılında beyazperde de gösterime girmiş olan Çılgın sürücü, en iyi dedektif filmleri 2019 için aday gösterilebilir.

Bu yapıtta bizleri gerilim ve heyecanın yerine komedi unsurları beklemektedir. Bir polisiye komedi olarak gösterebileceğimiz bu film, izleyicileri için keyifli bir iki saat sunmuştur. İngilizce ismi Stuber olan filmde, bir Uber sürücüsü olan Stu ile bir polisin yaşadıkları anlatılmaktadır.

Polar Filmi

Netflix Original tarafından yapımcılığı üstlenilmiş film en iyi dedektif polisiye yapıtları arasında yerini almıştır. John Wick başrolde oynamaktadır.

Film içerisinde bol bol aksiyon sahnesi ve görsel olarak etkileyici çalışmalar kullanılmıştır. Tek solukta bitirebileceğiniz bu yapıt Jonas Akerlund tarafından kameraya alınmıştır. 2019 yılında izleyicilerle buluşmuştur.

Triple Frontier Filmi

En iyi dedektif filmleri 2019 arasında yerini alan yapıt, beyaz perdede oldukça büyük bir ilgi toplamıştır. Bir aksiyon filmi olarak da göz önüne alabileceğimiz senaryosuyla izleyenler için çifte haz sunmaktadır. Sürükleyici senaryosu tam bir dedektif hissini seyircilerde uyandırmaktadır.

Bunun yanında kesintisiz ilerleyen olay örgüsü de izleyenleri içine çekmektedir. Son zamanlarda çekilen kaliteli polisiye filmler arasında bulunmaktadır. J.C. Chandor tarafından yönetilen film, usta oyuncu kadrosuyla güzel bir film deneyimi sunmaktadır.

Death on the Nile Filmi

Agatha Christien’in 1937 yılında ortaya koyduğu bir dedektiflik romanı olan “Nil’de Ölüm” kaynak alınarak beyaz perdeye dökülen bu film, 2020 yılında izleyicilerle buluşmuştur.

Mısır bölgesinde tatil yapmakta olan bir dedektifin ölümle sonuçlanan bir aşk üçgeninde kimin katil olduğunu çözmeye çalıştığı bir olay örgüsüne sahiptir. Michael Green tarafından kitap senaryo haline getirilmiştir ve Kenneth Branagh yönetmenliği üstlenmiştir. En iyi dedektif filmleri 2020 yılı içerisinde kendine yer edinmeyi başarmıştır.

Spenser Kanunları Filmi

2020 yılının damga vuran filmleri arasında Spenser Kanunları başta gelmektedir. Brian Helgeland ve Sean O’Keefe tarafından senaryosu yazılan filmin yönetmenliğini Peter Berg yapmıştır.

Oldukça akıcı ve dikkat çekici bir film olarak sinema salonlarında insanlar tarafından popüler olarak tercih edilmiştir. Film, eski bir polisin ortaya çıkarmaya çalıştığı bir cinayet olayını anlatmaktadır. Birbiriyle oldukça uyumlu oyuncu kadrosu, filmin kalitesini de ortaya koymuştur.

Eski zamanlardan günümüze izlerken zevk alacağınız ve bir solukta izleyebileceğiniz birbirinden farklı 10 tane iyi dedektif filmleri listesini sizler için oluşturduk. Aralarından beğendiğiniz yapıtları seçerek kaliteli bir film keyfi yaşamaya hazır olun.

88986