Ella İsminin Anlamı

Ella İsminin Anlamı

Ella İsminin Anlamı Bebek sahibi olma heyecanı taşıyan çiftler için güzel isim alternatifleri çok sayıdadır ve farklı isim önerileri arayanlar için seçenekler araştırılabilir. Anlam ve söyleniş bakımından pozitif etki yaratacak isimler arasında Ella; yeni duyulmaya başlamış olduğundan, alternatif olabilir.

Ella isminin yavaş yavaş duyulmasıyla birlikte, pek çok ebeveynin bu isme yönelmesi muhtemeldir. Kız çocuklarına hem kibar hem de güzel anlamlı bir isim arayanlara, herkeste bulunmayan bir seçenek olabilmektedir. Türk kültüründe  bu ismin varlığı yüksek oranda bilinmese de, giderek duyulması söz konusudur.

Söyleniş kadar anlamın da negatiflik barındırmamasını önemseyen ebeveynlerin, Ella isminin anlamı nedir? Diye merakını cezbetmesi olağandır. Ella ismi ilk olarak, “elin nuru” anlamını taşımaktadır. Farklı dillerde başka anlamlara da gelmekle birlikte, “sonsuzluk” ve “periler kadar güzel olan” demektir.

Bazı aileler yeni doğan bebeklerinin isminin Kur’an’da geçmesini, bazıları da geçmemesini tercih edebilir. Bu nedenle Ella ismi Kur’an’da geçiyor mu? Diye merak etmeleri, sık karşılaşılan bir durumdur. Ella ismi; Fransızca, Yunanca, Arapça ve Lazca kökenlidir ve Kur’an’da geçmektedir.

Günümüzde pek çok ismin analizi yapılarak; bebeğe verilen isminin enerjisinin, onun üzerinde etkili olacağı bilinmektedir. Bu nedenle Ella isminin analizi yapıldığında, nasıl bir enerji yaydığı ortaya çıkmaktadır. Bu ismi taşıyan kişilerin dostlarının az ama öz olduğunu söylemek mümkündür. İnsanları sevdikleri zaman, kalpten bağlanma özellikleri vardır. Heyecanlarını yüksek yaşayan kişiler olarak, heyecanlandıklarında kimseyi görmedikleri gözlemlenebilir. Bu yüksek heyecanlı yapılarından dolayı, kalp kırmaya meyilli oldukları söylenebilir. Çok açık kalpli ve şeffaf ruhludurlar.

Olumlu özellikleri, olumsuz özelliklerinden fazladır. Olumlu yönleri; yaratıcılıkları, dost canlısı olmaları, naif ve hoşgörülü yapıları, estetik kaygılarının ve sanatsal yönlerinin yüksek olması, uzlaşmacılıkları ve ılımlı tavırları olabilmektedir.

Manevi konularda oldukça derin bir içgörüye sahip oldukları söylenebilir. Tefekkür, meditasyon gibi iç dünyayı zenginleştiren konularda; yüksek şekilde öğrenme arzuları bulunabilir. Yaşamla bağlantıları oldukça kuvvetlidir. Ruhani konular, bu isimdeki kız çocuklarının ilgi alanları arasında yer alabilmektedir.

Olumsuz özellikleri, detaycılıklarıdır. Aşırı sorgulamacı ve zor affeden yapıları genelde olumsuz olarak algılanabilmektedir. Titizlikleri ve zor memnun olan ruhları, hayatlarını zor hale getirebilir.

Bu ismi taşıyan kız çocuklarının fiziksel özellikleri, isimleri gibi güçlüdür. Atletik yapıya sahip vücutlar, pürüzsüz ciltler,  gür saçlar ve gür ses tonları; Ella ismindekilerin fiziksel özellikleri arasında yer alabilmektedir.

ella-isminin-anlami-3940
Ella İsminin Anlamı

İsmin bütününden karakter analizi yapılabildiği gibi, bugün artık daha fazla popüler hale gelen harf analizi de, isim koyarken oldukça önemsenen bir konu haline gelmiştir. Bir kişiye Ella diye hitap edildiğinde, artık harflerin titreşimine göre yansıttığı karakterini çözebilmeye yaklaşmak mümkündür. “E” harfi sıkıntılardan kurtulmak için verilen mücadeleyi yansıtmaktadır. “L” harfi ise sanatsal yeteneklere yatkınlığı, Ella isminin harf analizi yapıldığında vurgulanır. “A” Harfi genel olarak atılgan ve enerjik özelliği yansıtır.

Bu ismi yeni doğan bebeğe koymakla ilgili herhangi bir caiz olmama durumu yoktur. Konulması sıkıntı yaratabilecek isimler arasında yer almamaktadır. Ait olduğu kökenlerin kültürleri içinde sevilen isimlerdendir.

Ülkemizde Ella ismine sahip kız çocuklarının sayısı 185’tir. Bu isimleri kullanan kişilerin 65’i İstanbul’da bulunmaktadır. Ella ismini kullananların sayısı son 1 yılda 34 kişi artmıştır.

Ella ismini tercih eden ebeveynler, ikinci bir isimle yeni doğan bebeklerinin isimlerinin anlamlarını zenginleştirmek ya da diğer doğacak bebekleri için buna uygun isim isteyebilirler. Ella isminin yanına Ella ismine benzer isimler kullanılması iyi bir seçenek olabilir. Elisa, Eda, Almila, Dila, Çağla, Leyla gibi isimler bunun için oldukça uygundur.

Ülkemizde Ella ismine sahip ünlü henüz yoktur. Günümüzde Ella ismine sahip ünlüler, yeni nesil sanatçılar arasında bulunmamaktadır.

Ella isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 8 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Elin Nuru Anlamındadır
 • 2 – Sonsuzluk (Fransızca).
 • 3 – Türkçe’de karşılığı illa  ve olumsuzluk bildiren bir kelimedir (Arapça).
 • 4 – Haydi haydi (Yunanca).
 • 5 – Allah Allah (Lazca).
 • 6 – Sonsuzlukluk
 • 7 – Periler gibi güzel olan.
 • 8 – Tanrıça.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Fransızca/Arapça/Yunanca/Lazca
Kuran ‘da geçiyor.

Ella ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ella ismini kullanan 185 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ella ismini kullanan 65 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ella ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ella ismini kullanan 18 kişi bulunmaktadır.

Ella isminin Türkiye sıralaması

Ella en çok kullanılan 5181. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2220. isimdir.

Ella ismini kullananların sayısı, son bir yılda 34 kişi artmıştır.

Ella isminin Harf Analizi

Kişiye Ella ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ella İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ella ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ella isminin anlamını gözden geçirin!

Ella İsminin Numerolojisi

Ella isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
L: on beş
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 37

Ella ismi farklı kültürlerde kullanılan ve popüler olan bir isimdir. İşte Ella ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler:

 1. Ella Fitzgerald: Amerikalı caz şarkıcısı. “First Lady of Song” olarak bilinir ve kariyeri boyunca birçok caz standardını seslendirmiştir.
 2. Ella Balinska: İngiliz oyuncu. “Charlie’s Angels” filmindeki Jane Kano rolüyle tanınır.
 3. Ella Purnell: İngiliz oyuncu. “Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children” ve “Sweetbitter” gibi yapımlarda rol almıştır.
 4. Ella Eyre: İngiliz şarkıcı ve söz yazarı. “Waiting All Night” ve “Came Here for Love” gibi hit şarkıları bulunmaktadır.

Bu listedeki kişiler, Ella ismini taşıyan ünlü örneklerdir. Ella ismi farklı kültürlerde kullanıldığı için başka ünlüler de olabilir.

55390