Elfin İsminin Anlamı

Elfin İsmi

Elfin İsminin Anlamı Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ve genellikle kız çocuklarına koyulan bu isim, yaygınlaşması ile beraber bilmeyen kişiler için merak uyandırmaya da başlamıştır. Bu neden ile Arap ve İngiliz kökenli olan Elfin isminin anlamı son dönemlerde daha fazla sorgulanmaktadır.

Peki, Elfin isminin anlamı nedir?

İlk olarak Elfin isminin TDK’deki anlamı söz konusu olmaktadır. Ancak bu ismin TDK’de tanımlanmış bir karşılığı bulunmamaktadır. Buna rağmen dilimizde anlamları elbette mevcuttur. Bu anlamlardan birisi dert ve keder veren anlamıdır. Bir diğeri ise küçük yaramaz anlamıdır. Başka bir anlamı ise peri ve cinler ile ilgilidir. Bunun dışında son olarak neşeli, neşe saçan, neşe dolu anlamı da bulunmaktadır.

Bunun dışında Elfin ismine benzer isimler arasında: Felin, Eflin, Delfina, Delfin, Elfiye, Elfida, Elfesya, Dülfin, Berfin, Elmin, Elçin ve Elin isimleri bulunmaktadır. Ayrıca; Esin, Ecrin, Elvan, Ekin, Evin, Elizan ve Efsun isimleri de Elfin ismine benzer olan isimler arasında yer almaktadır.

Ayrıca Elfin ismine benzer erkek isimleri de mevcut olmaktadır. Bunlar: Elfaz, Elvin, Elçin, Delfin, Elgin, Elmeddin, Eleddin, Erkan, Ercan, Emirhan, Eren ve Engin şeklinde sıralanabilmektedir.

Elfin ismine sahip olan ünlüler de merak edilse de maalesef bilinen bu isme sahip bir ünlü bulunmamaktadır. Benzer isimlere sahip olan ünlüler bulunsa da Elfin ismi nadir görülmesi nedeni ile bir ünlüde bulunmamaktadır.

5 harften oluşan Elfin isminin harf analizi ise şu şekildedir: İlk harf olan “E” harfi hayatındaki sorunlardan kurtulmak için daima çabalayan bir kişilik özelliğine sahip anlamına gelmektedir. Bunun dışında ruhsal dünyası da oldukça karışık olarak söylenebilir. Ani parlamalara sahiplerdir ve üzüntüyü ve sevinci aynı anda yaşamaktadırlar. Rahatsız oldukları konuların minimum düzeyde olması sebebi ile oldukça insancıl olmaları ile de bilinirler. İkinci harf olan “L” harfi ise sanatsal yeteneğe sahip olan karakter özelliği anlamına gelmektedir.

Üçüncü harf olan “F” harfi ise çevresi tarafından oldukça uysal olarak bilinen bir kişilik özelliği anlamına gelmektedir. Bunun dışında güven duyulan karakteristik özellik de taşımaktadır. Sakin tavırları nedeni ile çevresi tarafından karizmatik ve soğukkanlı bulunurlar. Dördüncü harf olan “İ” harfi ise hassas bir kişilik özelliği anlamına gelmektedir. Bunun dışında kırılgan ve oldukça fazla derecede duygusal oldukları da bilinmektedir. Beşinci ve son harf olan “N” harfi ise sağduyulu bir kişilik özelliği bünyesinde barındırmaktadır denilebilir.

elfin-isminin-anlami-1472
Elfin İsminin Anlamı

Elfin isminin anlamı harf analizine göre bu şekildedir. Başka özellikleri de mevcuttur ancak en yaygın özellikleri böyle sıralanabilir.

Elfin isminin kişilik analizi ise şu şekildedir: Bu isme sahip kişiler oldukça titiz olmaları ile bilinirler ve temizliğe aşırı önem gösterirler. Bunun dışında yaşamlarını planlı, programlı ve düzenli sürdürmeyi severler. Ayrıca sorumluluk sahibi kimselerdir de denilebilir. Özel hayatında sevgili olacağı kişinin kendisi gibi temiz, titiz, planlı, programlı ve düzenli olmasını isterler. Merhametsizlik ve saygısızlıktan nefret ederler. Kişilik özellikleri nedeni ile çevrelerinde takıntılı bir kişi olarak tanınabilirler. İş hayatlarında azimli ve başarılıdırlar. Çok çabalayan ve çalışkan kişiler oldukları için genellikle maddi açıdan sıkıntı çekmezler.

Peki, Elfin ismi caiz mi? Elfin ismi Kur’an-ı Kerim’de bulunmamaktadır. Ancak caiz olmayan isimler listesinde de bulunmamaktadır. Bu neden ile Elfin ismi evet caizdir.

Kişilik özelliklerinin ve harf analizlerinin sonucu bu şekildedir ve kullanmak için tercih edilebilir bir isimdir. Verilen isim bilgileri ve Elfin isminin anlamı bu şekildedir.

Elfin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 7 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Dert Ve Elem Veren.
  • 2 – Küçük yaramaz, ele avuca sığmaz
  • 3 – Peri veya cinlere ait
  • 4 – Cinlerle ilgili, cin gibi, yaramaz
  • 5 – Arapça’da sayı olarak “bin (1000)” anlamındadır. (Saffat Suresi 147)
  • 6 – Narin, sevimli, küçük
  • 7 – Neşeli, neşe dolu, neşe verici.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça/İngilizce
Kuran ‘da geçiyor.

Elfin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Elfin ismini kullanan 936 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Elfin ismini kullanan 108 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Elfin ismini kullanan 84 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Elfin ismini kullanan 73 kişi bulunmaktadır.

Elfin isminin Türkiye sıralaması

Elfin en çok kullanılan 2930. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1317. isimdir.

Elfin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 33 kişi artmıştır.

Elfin isminin Harf Analizi

Kişiye Elfin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Elfin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Elfin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Elfin isminin anlamını gözden geçirin!

Elfin İsminin Numerolojisi

Elfin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
L: on beş
F: yedi
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 57

47703