Elbise Askısı Nasıl Yapılır?

Elbise Askısı Nasıl Yapılır? Elbise askısına evde kendiniz de oluşturabilirsiniz. Genellikle karton mukavva veya alüminyum folyo gibi rulolardan rahatlıkla ort..

Elbise Askısı Nasıl Yapılır?

Elbise askısına evde kendiniz de oluşturabilirsiniz. Genellikle karton mukavva veya alüminyum folyo gibi rulolardan rahatlıkla ortaya çıkartılabilir. Kıyafetlerinizin ağırlığına göre belirleyeceğiniz askı türünü yaparken en çok kullanılanlar karton ve alüminyum folyodan yapılanlardır.

Karton ve mukavvadan askı nasıl yapılır;

Bir koli kartonu sizler için daha uygun bir tercih olacaktır. Elbiselerinizi rahatlıkla taşıyabilmesi için dayanıklı olması önemlidir.

Gereken diğer malzemeler;

Maket bıçağı Kalem Hediye sarma kağıdı, istenilen renk veya desende kumaş/kap kağıdı vs. Sprey yapıştırıcı Cetvel Kağıt İlk olarak ölçülerini belirlemek gerekiyor. Örnek olarak 20 ye 36 ölçülerinde yapacaksanız katılmadı mukavvanın tam ortasından bir kalemle çizgi çizerek askının şeklini oluşturursunuz. Bu işlemi gerçekleştirirken aşkınızın sağ ve sol kollarının çizimini gerçekleştirmek yeterlidir. Askının kollarını bir makasla kestikten sonra kartonun veya mukavvanın tam orta kısmına denk getirecek biçimde kancayı çizersiniz. Kanca elbise dolabına sığacak büyüklükte olmalıdır aksi takdirde tüm çalışmanız boşa gider. Sağlam bir şekilde olması için kan canınızın geniş olmasında fayda var. Kağıttan kesmiş olduğunuz kolları çizilen kancanın altında sağ ve sol tarafında oturtacak şekilde çizimini gerçekleştirin. Maket bıçak yardımıyla dikkatli bir şekilde çizilen askı bölümünden kesim yapın. Aşkınızın sağ ve sol kolunda hafif oyuklar oluşturarak, kesim işleminizi tamamlayın. Aslı’nın süslenmesi için bir kap kağıdının veya bir kumaşın üzerine spreyle yapıştırıcıyı oturtun. Üstüne askıya yapıştırın ve kabarcıklar oluşmaması için ağır bir eşya ile bastırın. Yapıştırıcıyı kuruduktan sonra kenarlarını dikkatli bir şekilde tekrar kesin ve aşkınızı ters çevirerek aynı işlemleri diğer tarafına da uygulayın. Alüminyum folyo rulosu ve streç film rulosundan da yapabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler; İki adet rulo Bant Kumaş yapıştırıcısı Kumaş ya da kurdele Kanca yapmak için tel yada kablo Gazete yada kullanılmayan kağıtlar İki tane rulo bant yardımıyla birleştirdikten sonra ortasından saat bir kabloyla tel geçirerek Kanca oluşturun. Sonrasında sağlamaması için ruloları gazete kağıtlarıyla doldurun ve üstüne kumaş ya da kurdele ile süsleyin. 50535