Ela İsminin Anlamı

Ela İsminin Anlamı

Ela İsminin Anlamı Bebeğiniz için hem kısa hem de söylemesi kolay isim araştırması içine girdiyseniz sizlere bir önerimiz olacak. Ela ismi birçok farklı anlamları içermektedir. Üstelik anlaşılır ve dikkat çekici bir isimdir. O yüzden de çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Ela isminin anlamı nedir? Öncelikle bir renk olduğunu hatırlatmak isteriz. Sarıya çalan kestane rengi için ela kelimesi kullanılır. “Ela gözlü” dediğimizde bu göz renginin oldukça güzel olduğu da bilinmektedir.

Ela, Şam ve Yemen’de olduğu ileri sürülen bir bahçe adına verilen isimdir. Uzlaştırıcı, arabulucu anlamlarına da gelir. Bir işi birlikte yapan demektir.  TDK’ya göre Ela isminin anlamı da gözde sarı- kestane rengi olarak bildirilmiştir.

Ela, kız bebekler için kullanılan bir isimdir. Farsça kökenlidir. Ela ismi Kur’an da geçiyor mu diye merak ediyorsanız geçmediğini söyleyebiliriz. Bu ismi tek başına kullanabileceğiniz gibi ikinci isim olarak da kullanabilmeniz mümkündür. İnsanlar seçmiş olduğu isimlerin yanına Ela ismini de kullanmaktadır. Böylelikle daha hoş bir hale getirebilirsiniz.

Analiz konusu isimler için de büyük önem taşımaktadır. Karar verdiğiniz isim için farklı analizler uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Ela isminin analizi incelenecek olunursa; onların herkesle dost olabildiklerine rastlanır. Eğlenceli ve güzel vakit geçirilecek kişiler olarak bilinirler. Başkalarının kalbini çabuk kazanırlar. Alımlı ve dikkat çekici kişilikleri bulunur. Genel olarak insanlarla samimi olmayı severler. Ama bazı zamanlarda bu samimiyetin dengeli olmasını düşünürler. Sabit fikirli olmamaları ile dikkat çekerler. Bazen çok muhabbetli olurlarken bazen de kişileri kırabilirler.

Olumlu yönleri; arkadaş canlısı olması, sıcakkanlı ve neşeli olmalarıdır. Kendilerine hedef belirleyip onun peşinde koşabilirler. Özgür bir ruha sahiptirler. Dışa dönük, maceracı, sempatik, şakacı, temiz kalpli olmaları olumlu özellikleri arasında sayılabilir.

Olumsuz özellikleri; kolay incinmeleri, duygularda aşırıya kaçmaları, kuşkucu tavırlara sahip olmaları bulunmaktadır.

Fiziksel özellikleri; geniş yüzlü ve geniş alınlı olmaları, büyük gözlü, eğri kaşlı, gür ve dalgalı saçlı olmalarıdır. Sağlıklı bir yapıya sahiptirler. Dik ve enerjik duruşları bulunur.

Ela isminin ülkemizdeki popülaritesini de merak ediyor olabilirsiniz. Türkiye’de 50.626 kişi bu isme sahiptir. En çok kullanılan 339’uncu isim olmaktadır. Kız isimleri arasında en çok kullanılan 174’üncü isimdir. Son yılda bu ismi kullananların sayısında 3.135 artış görülmüştür.

Bebeklerine isim koyacak olanlar, ismin kişilik analizi konusunda da araştırma yapmaktadır. Ela isminin kişilik analizi olarak bu bireylerin yetenekli oldukları söylenmektedir. Detaylara önem veren kişilerdir. Lüks yaşantı ve konfor onların hayatında önem taşımaktadır. Baskıya gelmeyi hiç sevmezler. Kurallara tabi olmaktan hoşlanmazlar. Çabuk sıkılmak ve uzun süre odaklanamamak gibi sıkıntıları da bulunur. Ama oldukça iyi dinleyicidirler. Sizin sorunlarınızı dinleyerek çözüm üretebilirler. Partnerlerine karşı biraz sivri dillidirler. Bu durum onlara eksi puan kazandırabilir.

ela-isminin-anlami-82700
Ela İsminin Anlamı

Ela isminin benzerlerini merak ediyor musunuz? Ela ismine benzer isimler; Eda, Esra, Elva, Esila, Ceyda, Seda, Elanur, Elenaz kız isimlerine örnek verilebilir. İkinci isim olarak Ela düşünüyorsanız Ceyda Ela, Yağmur Ela, Ela Nur, Ela Gül, Azra Ela, Ela Naz gibi isimleri tercih edebilirsiniz.

Ela ismini kız bebeklerinizde kullanabilirsiniz. Ela ismi caiz mi diye merak ediyorsanız bu ismin herhangi bir sakıncasının olmadığını sizlere söyleyebiliriz.

Reymen’in yeni şarkılarından olan “Ela” oldukça fazla ilgi görmüştür. Ela ismini taşıyan ünlüler; şarkıcı Ela Kaya, oyuncu Ela Yörüklü, tekvando şampiyonumuz Ela Aydın akıllara gelen ilk isimler arasında bulunmaktadır. Masumiyet dizisini izleyenler varsa bu dizide Ela karakterini İlayda Alişan oynamıştır. Mucize Doktor dizisindeki Ela karakterini ise Yasemin Ergene oynamıştır.

Ela isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Uzlaştırıcı, Arabulucu, Bir İşi Birlikte Yapan
  • 2 – Cennet / Şam Ya Da Yemende Bulunduğu İleri Sürülen Eski Ünlü Bahçe
  • 3 – Arapçada (e lâ ) “değil mi, (öyle) değil mi” gibi bir ek.Anlamsızdır.
  • 4 – Sarıya çalan kestane rengi, göz rengi

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Söylenişi: elâ:
Kuran ‘da geçmiyor.

Ela ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ela ismini kullanan 50.626 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ela ismini kullanan 11.133 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ela ismini kullanan 3.969 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ela ismini kullanan 3.656 kişi bulunmaktadır.

Ela isminin Türkiye sıralaması

Ela en çok kullanılan 339. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 174. isimdir.

Ela ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3.135 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Ela isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Ela isminin Harf Analizi

Kişiye Ela ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ela İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ela ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ela isminin anlamını gözden geçirin!

Ela İsminin Numerolojisi

Ela isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 22

Ela ismi Türkçe kökenli bir isim olup, Türkiye’de sıkça kullanılan bir isimdir. İşte Ela ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler:

  1. Ela Gözlü: Türk şarkıcı. 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiştir.
  2. Ela Yörüklü: Türk oyuncu. “Çemberimde Gül Oya” ve “Çukur” gibi televizyon dizilerinde rol almıştır.
  3. Ela Günaydın: Türk voleybolcu. Türkiye milli voleybol takımında forma giymiş ve ulusal ve uluslararası arenada başarılar elde etmiştir.
  4. Ela Darıcıoğlu: Türk oyuncu. “Kara Sevda” ve “Çocuklar Duymasın” gibi dizilerde rol almıştır.

Bu listedeki kişiler, Ela ismini taşıyan ünlü örneklerdir. Türkiye’de daha fazla ünlü veya tanınmış kişi Ela ismini taşıyabilir.

73213