Düzce Hava Durumu Detayları Hepsini Keşfet

Düzce Hava Durumu tahminlerini devletimizin, Hizmeti olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından anlık olarak alınmaktadır. Burada aldığımız tahminler Rüzgar bilgisi sıcaklık derecesi ve hava hakkında genel bilgilendirmeyi içerir.

°C Başında yazan anlık olarak sıcaklığı göstermektedir. Hemen sağında yer alan görseller ise Hava Hakkında genel bilgilendirmeyi içerir.

Düzce hava durumu, günümüzde birçok kişi tarafından takip edilmektedir. Düzce hava durumu, mevsim normallerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle Düzce’de bulunan kişilerin ve Düzce’ye seyahat etmeyi planlayanların, Düzce için hava durumu bilgilerini güncel olarak takip etmeleri önemlidir.

5 günlük Düzce hava durumu, bölgede planlanan etkinlikler için önemli bir kaynak olabilir. Özellikle yarın Düzce hava durumu bilgisine bakarak, planlarınızı bu bilgilere göre düzenleyebilirsiniz. Düzce’nin 5 günlük hava durumu tahminleri, genellikle meteoroloji uzmanları tarafından yapılan bilimsel analizlerle belirlenir.

Saatlik Düzce hava durumu, günlük planlarınızı yapmanızı kolaylaştırabilir. Saatlik tahminler, hava durumunun gün içerisinde nasıl değişeceği hakkında bilgi verir. Bugün Düzce hava durumu tahminleri, genellikle Düzce’nin mevcut hava durumuyla ilgili en güncel bilgileri içerir.

Düzce hava raporu, genellikle şehirdeki sıcaklık, nem, rüzgar durumu ve diğer atmosfer koşulları hakkında bilgi verir. Düzce için hava raporu, ayrıca Düzce’nin hava durumu trendleri ve gelecek hava durumu tahminleri hakkında bilgi verebilir.

Düzce rüzgar durumu, rüzgarın hızı ve yönü hakkında bilgi verir. Bu bilgi, özellikle rüzgarla ilgili aktiviteler için önemlidir. Düzce hava raporu, ayrıca bu tür bilgileri içerebilir.

Sonuç olarak, Düzce hava durumu bilgileri, bölgedeki yaşamı ve etkinlikleri etkileyebilecek birçok farklı atmosfer koşulu hakkında bilgi verir. Bu bilgiler, günlük yaşamı planlamak, seyahat etmek ve hava durumuna bağlı aktiviteleri gerçekleştirmek için çok önemlidir.

Düzce Hava Durumu Detayları Hepsini Keşfet

Düzce Hava Durumu Tahmini

Düzce için Son dakika Anlık Ortalama Hava Durumu

DUZCE

Düzce için 5 Günlük Hava Tahmini

DUZCE

NOT : 

Güncelleme her gün saat 14.00‘e kadar yapılmaktadır. (TSi)

Saatlik tahminlerde “Beklenen Hadise” kısmında verilen hava durumu, geçmiş 3 saatlik periyot içindeki hâkim hava durumunu göstermektedir.

Saatlik tahminlerde “Rüzgâr Hamlesi” kısmında verilen değer, geçmiş 3 saatlik periyot içinde rüzgâr hızındaki ani artışı temsil etmektedir.

Saatlik tahminlerde “Hissedilen sıcaklık”, aynı saatte tahmin edilen hava sıcaklığı ile nispi nem ve rüzgâr değerlerine göre hesaplanmaktadır. Bu sıcaklık, iklimsel çevre, giysilerin ısı direnci, vücut yapısı ve kişisel durumdan olduğu kadar, termometre sıcaklığı, nispi nem, rüzgâr ve radyasyon gibi dört meteorolojik faktörden etkilendiği için sübjektif bir kavramdır.

Diğer tahmin bilgileri, tahmini yapılan zaman civarında beklenen değerleri göstermektedir.

HAVA TAHMİNİ simgeleri Ne anlama Geliyor ?

hava-simgeler-1
hava-simgeler-2
hava-simgeler-3

Düzce

Düzce, Türkiye’nin en son ili olarak 1999 yılında şehir statüsünü kazanmıştır. Öncesinde Bolu’ya bağlı bir ilçe olan Düzce, küçük bir yüzölçümüne sahip olmasına rağmen, nüfusu sürekli artan bir şehirdir. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan şehrin telefon alan kodu 0380’dir.

Türkiye’nin en son 81. ili olarak duyurulduğu için plaka kodu 81’dir. Şehrin nüfusu da dikkat çekicidir; yaklaşık yarım milyona ulaşmıştır. Toplamda 395.679 nüfusun 198.032’sini erkekler, 197.647’sini ise kadınlar oluşturmaktadır. Toplamda 8 ilçesi bulunan şehrin rakımı ise 160’tır.

Düzce Coğrafi Konumu

Karadeniz Bölgesi’nin batı kesiminde yer alan Düzce, 1999 yılında Bolu’dan ayrılarak il olmuştur. Batı Karadeniz’de bulunan şehrin batısında Sakarya, güneyinde ve güneydoğusunda ise Bolu ile sınırlıdır. Kuzeydoğusunda Zonguldak ile sınırlıdır, kuzey kesimi ise Karadeniz kıyı şeridindedir.

Karadeniz’e kıyısı olan şehrin yüzölçümü 2.492 kilometrekaredir. Bu yüzölçümüne bağlı olarak, kilometrekare başına 159 kişi yaşar. Merkezde ise kilometrekare başına yaşayan kişi sayısı 352’dir. Efteni Gölü başta olmak üzere, yaban hayatı geliştirme sahalarına, tabiat parklarına ve Büyük Melen dahil çok sayıda akarsuya ev sahipliği yapar. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir kent yapısına sahiptir.

Düzce’de Hava Koşulları

Karadeniz kıyı şeridine kadar uzanan Düzce, Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Ancak bazen yerini, Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin karması olan Marmara iklimine bırakır. Şehirde Ocak ayı en soğuk ay olarak ölçülmüş ve sıcaklıklar ortalama olarak 3,7 derecede seyretmiştir.

En sıcak ay ise Temmuz’dur; 22,6 derece ile ortalama bir sıcaklık gözlemlenmiştir. Nem oranının yüksek olması sebebiyle kurak sıcaklarla karşılaşılmaz. Yaz aylarında da yağış görülür. Yıl içerisinde sadece 5 gün kar yağdığı için karla kaplı kalacağı süre bir haftayı geçmemektedir.

Düzce Tarihi ve Kültürü

Batı Karadeniz ve Marmara üzerinde hakimiyet kuran Hititler, burada yerleşik bir hayat sürmüşlerdir. M.Ö 1390 ile 800 yılları arasında Hititler ile başlayan insan medeniyeti, Düzce’nin tarihinde farklı halklarla devam etmiştir. Ayrıca Düzce tarihi için önemli bir nokta da il olmasıdır.

1999 yılında yaşanan deprem sonrasında Düzce’nin il olmasına karar verilmiştir. Gölcük ve Düzce’de gerçekleşen deprem büyük yıkımlara yol açmıştır ve Düzce tarihi, il olmasıyla daha pozitif bir biçimde kaydedilmiştir. Fakıllı Mağarası, Efteni Gölü efsanesi ve Akçakoca Deniz Kızı efsanesi gibi hikayeleri bulunmaktadır. Ayrıca gravür sanatında Türkiye’de öncü şehirler arasındadır.

Düzce Mutfağı

Düzce’nin Abaza peyniri oldukça meşhurdur. Dağ çileği yetiştiriciliği yapıldığından reçeli de çokça imal edilmektedir. İsli Çerkez peyniri, tüm Türkiye’de sevilmektedir. Akçakoca Mantarlı Pide, Gürcü Mantısı, Isırgan Otlu Çorba, Düzce Köftesi gibi yalnızca yöreye ait çok sayıda yemeği bulunur.

Fındık şekerlemesi, hamsili ekmek, Konuralp pilavı, cevizli gözleme, abista, oturtma tatlısı, haluj, palamut tuzlama, mezgit tava, yemeklik acıka, lebsi, Laz böreği gibi Karadeniz’e özgü çok sayıda yöresel lezzeti bulunur. Batı Karadeniz’de yemek kültürünü çok iyi bir noktaya taşıyan, kültürel zenginlikleriyle de farklı bir standart yaratan önemli şehirler arasında gösterilmektedir. Efsanevi bir doğası, lezzetli yemekleri ve görülmesi gereken bir tarihi vardır.

düzce hava durumu, duzce hava durumu, hava durumu düzce, düzce hava, hava durumu duzce, düzce için hava durumu, düzce hava durumu 5 günlük, yarın düzce hava durumu, düzce 5 günlük hava durumu, duzcede havadurumu, düzce hava durumu saatlik, bugün düzce hava durumu, düzce saatlik hava durumu, düzce hava raporu, düzce için hava raporu, hava durumu düzce saatlik, düzce rüzgar durumu, duzce hava raporu,

23776