Duygusal Filmler Gelmiş Geçmiş En İyi Hangileri?

Duygusal Filmler Gelmiş Geçmiş En İyi Hangileri? 50 yıl öncesinde bugüne kadar duygusal birçok yapım çekildi. Kendi beğendiğimiz filmler arasında bazılarını sizler için hazırladık, umarım beğenirsiniz.

Duygusal Filmler Gelmiş Geçmiş En İyi Hangileri? Dünden bugüne pek çok film seyircisi ile buluşmuştur. Aksiyon, korku, polisiye, romantik, komedi gibi daha sayabileceğimiz birçok konuda filmler her sene gösterime girmektedir.

Bu içerikte ve Duygusal Filmler Gelmiş Geçmiş En İyi Filmler En İyi Duygusal Filmler Duygusal Film Önerileri detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Her insanın zevkine göre konu bulabileceği film dünyası gün geçtikçe daha fazla filme ev sahipliği de yapmaktadır. Büyük küçük demeden hemen her insana hitap edecek düzeyde filmlerin gösterime girdiği dünyamızda seyircileri hoşnut bırakacak binlerce filme imza atılmaktadır. Özellikle yetişkin insanlar için duygusal filmler ayrı bir yere ve öneme sahiptir.

Duygusal filmler izleyicilerin en çok tercih ettiği filmlerin başında gelmektedir. Geçmişten günümüze yerli ve yabancı pek çok duygusal film vizyona girmiştir.

Film severlerin koleksiyonunda bulunan dünyaca ünlü filmler arasında yine dünyaca ünlü yönetmenlerin ve oyuncuların yer aldığı yapımlar bulunmaktadır. İzleyicilerin beğenisini toplamayı başarmış birbirinden farklı duygusal filmler listesi için bu yazımıza göz gezdirebilir ve dilediğiniz filmi izlemeye başlayabilirsiniz.

Duygusal Filmleri

Canım Kardeşim Filmi

1973 yılında izleyicisi ile buluşan filmin yönetmenliğini Ertem Eğilmez yapmıştır. Türk yapımı en iyi duygusal filmler listesine ekleyebileceğimiz bu yapım pek çok ünlü ismi ağırlıyor.

Tarık Akan, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Kemal Sunal, Sıtkı Akçatepe gibi usta isimlerin yer aldığı filmde birbirinden duygusal sahneler yer alıyor. En başarılı duygusal filmler arasında gösterebileceğimiz filmin konusu, iki kardeş arasındaki zorlu hayatın öyküsüdür. Gecekonduda yaşayan kardeşlerin birbirlerine olan bağı izleyenlere duygusal anlar yaşatıyor.

The Color Purple Filmi

En duygusal filmler arasında sayabileceğimiz Mor Yıllar filmi, 1985 yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmenliğini Steven Spielberg’in yaptığı bu film, dram sahneleriyle izleyicileriyle buluşuyor.

Baba ve kız arasında geçen ilişkileri konu alan filmde babası tarafından hamile bırakılan bir genç kızın satılması konu ediliyor. Celie adlı bu genç kız, efendisine satılıyor ve sürekli şiddet görüyor. Farklı dallarda Oscar ödüllerine aday gösterilen bu film izleyicilerin beğenisini topluyor.

90’lı Yılların Duygusal Filmleri

The Remains of the Day Filmi

1993 senesinin duygusal filmler listesine eklenen bu film, James Ivory tarafından yönetilmiştir. Günden Kalanlar olarak dilimize çevirebileceğimiz filmde dram ve romantizm bir arada bulunuyor.

Başrolleri paylaşan isimler ise Anthony Hopkinds, Emma Thompson, James Fox gibi ünlü oyuncular olarak karşımıza çıkıyor. Kazuo Ishiguro ‘nun aynı adlı romanından filme uyarlanan bu yapım birçok dalda Oscar adayı da olmuştur. Konu olarak da birbirine son derece zıt olan iki insanın aralarında gelişen bağ ele alınıyor.

Titanik Filmi

En duygusal filmler listesinde yerini alabilecek filmlerden biri olan Titanik milyonlarca kişi tarafından izlenen bir yapımdır. 1997 yılında vizyona giren film, Amerikan yapımıdır. Çok geçmeden 11 dalda Oscar’a aday gösterilen filmin başrollerini Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio üstleniyor.

Yönetmen koltuğunda oturan isim ise James Cameron’dur. Dünya tarihinin en acı kazalarından biri olan Titanik faciası filmin başlıca konusunu oluşturuyor. Filmde birbirine aşık olan iki genç arasında duygusal bağa yer veriliyor. Yüzlerce insanın ölümüne neden olan facianın arasında aşkın yeşermesi izleyiciye duygusal anlar yaşatıyor.

The Green Mile Filmi

1999 yılında seyirciyle buluşan Yeşil Yol filmi gelmiş geçmiş en iyi duygusal film kategorisine adını yazdırmıştır.

Stephen King’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmeni Franf Darabont’tur. Başrollerini paylaşanlar ise Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, Sam Rockwell gibi başarılı oyunculardır. Film konusu mahkum John Coffey ile gardiyan Paul arasında geçen olaylardır.

2000’lerin Duygusal Filmleri

Yapay Zeka Filmi

2001 yılında vizyona giren bu film, Artificial Intelligence orijinal adını taşıyor. Duygusal filmler listesi içerisinde yer alabilecek filmlerin başında geliyor . Gösterime A.I olarak giren filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor. Bilim kurgu kategorisine koyabileceğimiz filmin başrol oyuncusu olarak Haley Joel Osment dikkat çekiyor.

Konu olarak bir yandan küresel ısınma nedeniyle su altında kalmaya yüz tutmuş bir dünya diğer tarafta teknoloji sayesinde kolaylaşan yaşam. David adlı bir robot adeta gerçek bir insan gibi evlatlık veriliyor. Ardından ailenin hasta çocuğu ile maceraları başlıyor ve film izleyenlerde merak uyandıracak bir senaryo ile devam ediyor.

Tala va mes Filmi

2011 yılının yapımlarından biri olan bu film ” Altın ve Bakır” anlamına geliyor. Yönetmenliğini İranlı Homayoun Assadian yaptığı film, en iyi duygusal filmler arasında yerini alıyor. Seyyid Rıza adındaki bir adamın hasta eşiyle ve hayatla olan mücadelesi konu ediliyor.

Ev işlerini artık yapamayan Zehra’ya eşi Seyyid yardımcı oluyor. Para kazanma hırsına kapılan adam medrese dışındaki boş vakitlerini halı dokuyarak da geçiriyor. İlerleyen zamanlarda gözlerini kaybeden Seyyid Rıza’yı farklı bir yaşam bekliyor.

Hugo Filmi

3D görüntülü olarak yapılan film, 2011 yapımıdır. Birleşik Krallık, Amerika ve Fransa ortak yapımı olan bu filmin yönetmeni Martin Scorsese’dir.

Tarihi macera türü olarak karşımıza çıkan film Brian Selznick’in eserinden bir uyarlamadır. Filmin konusu 1930 yıllarında geçiyor.

Paris şehrinde bulunan bir tren istasyonunda yaşamını sürdüren bir çocuğun başından geçenleri anlatıyor. En duygusal filmler arasında gösterilebilecek filmlerden biri olan bu yapım, 11 dalda Oscar adayı olarak karşımıza çıkıyor.

My Life Without Me Filmi

2000’li yılların başında gösterime giren filmin Türkçe karşılığı Bensiz Hayatım’dır. Duygusal filmler arasında sayabileceğimiz filmlerden biri olan yapım, Isabel Coixet tarafından yönetilmiştir. Kanada yapımı bir film olan Bensiz Hayatım, 23 yaşındaki annenin hayat hikayesinden kesitler sunuyor.

Temizlik işçisi olarak hayatını kazanan genç anne 2 çocuk sahibidir. Üniversite okuyamamış olan kadın bundan dolayı mutsuz bir yaşam sürmektedir. İleriki zamanlarda da kadının karşılaşacağı korkunç sahneler izleyicilerde merak uyandıracaktır.

69471