Dora İsminin Anlamı

Dora İsminin Anlamı Nedir?

Dora İsminin Anlamı İnsanlar çocuklarına isim seçerken herkeste olmayan ve anlamı güzel isimleri daha çok tercih ederler. Dora ismi de bu isimlerden biridir. Çok fazla kimse tarafından bilinmez. Dora isminin anlamı çocuklarına bu ismi vermeyi düşünen insanlar tarafından merak edilir.

Dora ismi çok sık kullanılan bir isim değildir. Ancak yine de son derece popüler olan isimler arasında yer alır. Çocuklarına isim verirken anlamına dikkat eden ebeveynler Dora isminin anlamı konusunun sıklıkla araştırırlar. Dora unisex isimler arasında yer alır. Yani hem kız hem de erkek çocuklarına verilebilen bir isimdir. Kökeni Türkçeden gelen isimler arasında yer alır.

Dora isminin ne anlama geldiği konusu merak edilir. Dora isminin TDK deki anlamı en yüksek yer uç şeklindedir. İkinci anlamı herhangi bir şeyin üstü tepe iken üçüncü anlamı da dağ doruğu şeklindedir. Anlamının güzel olması sebebiyle pek çok kişi çocuklarına bu ismi vermeyi tercih edebilirler.

Dora isminin analizi de merak edilen konulardan biridir. Bu isme sahip kişiler uysal olmalarının yanında ailelerine düşkün olmaları ile bilinirler. Ancak maddi ve manevi açıdan çeşitli sıkıntılı durumlar yaşayabilirler.

Empati yetenekleri çok fazla gelişmemiştir. Bu durum genelde bu isme sahip insanların bencil görünmesine neden olur. Ancak yine de konuşmaya açık insanlardır. Dora isminin karakter analizi çocuklarına bu ismi verecek kişiler tarafından araştırılmalıdır.

Dora isminin anlamı konusu insanların en merak ettiği konulardan biridir. Bu isme sahip kişiler her zaman çevreleri tarafından sevilir. Liderlik özellikleri olması saygı duymalarını sağlar. Maceraperest bir yapıları varır. Hayal kırıklığı yaşamak hiç onlara göre bir durum değildir.

Denemekten hiçbir zaman vazgeçmezler. Dora isminin anlamı oldukça güzeldir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından bebekler için bu isim tercih edilir. Bu insanlar her zaman çevreleri tarafından sevilen ve sayılan kişilerdir.

Hırslı ve girişimci ruhları vardır. Çevre baskısına önem verirler. Bunun yanında gizemli ve duygusal bir yapıları da bulunur. Dora isminin anlamı kadar bu ismin kişilerin karakteri üzerindeki etkileri de merak edilir.

Herhangi bir işi tek başına yapmaktansa bir grup ile yapmayı isterler. Kuvvetli bir iletişim yetenekleri bulunur. Dora ismi anlamı son derece etkileyicidir. Her konuda hızlı çözüm yolu bulma özellikleri vardır. Her zaman diplomatik yaklaşım sergilemekten hoşlanırlar. İkna yetenekleri de oldukça yüksektir.

Dora ismi caiz mi konusu da en çok merak edilen konulardan biridir. Dora ismi Türkçe kökenlidir. Kur’an’da geçen isimler arasında yer almaz. Ancak yine de çocuklara bu isimlerin verilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Dora ismi Türkçe kökenlidir. Günümüzde çok fazla kişi tarafından bilinmese de özellikle eski Türk devletlerinde sıklıkla kullanılmıştır. Dora ismine benzer isimler de bulunur ve bu isimler de çocuklara verilebilir. Doruktepe, Doruk, Doru gibi isimler Dora ismine benzerdir.

Dora ismine sahip olan kişilerin ön sezileri oldukça kuvvetlidir. Başarılı bir yapıları bulunur. Her zaman iş birliği içerisinde hareket ederler. Başkaları ile iş birliği içerisinde hareket etmek isterler. Tasarım ve olayları çabuk kavrama yetenekleri bulunur. Eleştirel bir yapıları vardır. Ancak yine de her zaman iş birliği ile hareket ederler. Dora ismine sahip ünlüler de bu özellikleri ile bilinir. Her zaman barış ve sevgi dolu olduklarından çatışma onlara göre değildir. Ortaklık kurulması en uygun insanlardır. Yaşamdaki detaylara takılmamaya özen göstermeleri önemlidir. Üstün ve güçlü bir yapıları bulunur.

Dora isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sevilen Ve Güvenilen Yakın Arkadaş, Gönüldeş
  • 2 – Eliaçık, Konuklarını İyi Ağırlayan
  • 3 – Dağ doruğu.
  • 4 – Bir şeyin üst kısmı, yukarısı, tepe.
  • 5 – En yüksek yer, uç.
  • 6 – Dağın doruğu.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

dora-isminin-anlami-22634
Dora İsminin Anlamı

Dora ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Dora ismini kullanan 1.215 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Dora ismini kullanan 391 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Dora ismini kullanan 202 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Dora ismini kullanan 208 kişi bulunmaktadır.

Dora isminin Türkiye sıralaması

Dora en çok kullanılan 2627. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 169. isimdir.

Dora ismini kullananların sayısı, son bir yılda 114 kişi artmıştır.

Dora isminin Harf Analizi

Kişiye Dora ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Dora İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Dora ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Dora isminin anlamını gözden geçirin!

Dora İsminin Numerolojisi

Dora isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

D: beş
O: on sekiz
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 45

“Dora” ismi çeşitli kültürlerde kullanılan bir isimdir ve birçok ünlü kişi bu ismi taşımaktadır. İşte Dora ismini taşıyan bazı ünlü kişiler:

  1. Dora Maar: Fransız fotoğrafçı ve ressam. Pablo Picasso’nun partneri olarak da tanınır.
  2. Dora Bryan: İngiliz aktris ve şarkıcı. İngiliz tiyatrosunda ve sinemasında uzun bir kariyere sahiptir.
  3. Dora Bakoyannis: Yunan siyasetçi. Atina’nın ilk kadın belediye başkanı ve Yunanistan Dışişleri Bakanı olarak görev yapmıştır.
  4. Dora Madison Burge: Amerikalı oyuncu. “Friday Night Lights” ve “Chicago Fire” gibi dizilerde rol almıştır.

Bu listede sadece birkaç örnek verilmiştir ve Dora ismine sahip başka ünlü veya tanınmış kişiler de bulunabilir.

3696