Doğal Sinek Kovucu Nasıl Yapılır?

Özellikle yaz aylarında uykusuz geceler geçirmeye sebep veren sinekler vücudun uygunsuz bölgelerine konut buralarda insanların rahatsız edecek ısırıklar ortaya..

Özellikle yaz aylarında uykusuz geceler geçirmeye sebep veren sinekler vücudun uygunsuz bölgelerine konut buralarda insanların rahatsız edecek ısırıklar ortaya çıkartırlar. Sineklerin rahatsız etmesinin yanında aynı zamanda saçan hayvanlar olması da büyük bir problemdir. Sivrisinekler gibi kanı emen ve açıkta bırakan bir süre sonra da kabuk bağlamasına sebep veren pis hayvanlar birçok hastalığın yayılmasını sağlar. Sineklerin içerisinden kelimeleri ve vücuda konmamaları için birçok ürün bulunmaktadır. Bununla birlikte Bu ürünler kimyasal maddeler içerdiğinden dolayı Hem nefes yoluyla elde deriden insanlara büyük zararlar veriyorlar. Bu nedenlerden ötürü kimyasal içerikli sinek koruyucular genellikle kullanılmamalıdır. Sizler evinizde piyasada bulunan kimyasal ürünleri kullanmak yerine son derece doğal sinek kovacak ilaçlar hazırlayabilirsiniz.

Evde sinek kovar nasıl yapılır?

Vücudumuzda sağladığımız bazı maddeler sinekleri vücudumuza çeker. Sinek kovucular hazırlanırken sinekleri hem koku olarak rahatsız edecek hem de vücudumuzda Durmamalarını sağlayacak ürünler tercih edilmemelidir. Bitkisel karışımlar ve aromatik yağlar bu alanda son derece başarılı olurlar. Özellikleri limon yağı, portakal yağı, lavanta yağı, nane yağı gibi yağlar çok başarılı sinek kovar olabilirler. Aromatik yağları kullanarak bir sinek kovar hazırlamak istiyorsanız Öncelikle bir sprey şişesine su ile doldurun. Daha sonra istemiş olduğunuz aromatik yağlardan herhangi bir tanesini Yaklaşık 40 damlar kadar bu karışımın içerisine ilave edin. Spreyin açtığını kapattıktan sonra beş dakika kadar çalkalama işlemini gerçekleştirin. Sonrasında elde etmiş olduğunuz bu karışımı vücudunuza sürdüğünüzde sinekleri vücudunuzdan uzak tutarsınız, evinize sıktığımızda evinizden uzak tutmayı başarabilirsiniz. Eğer her an yanınızda bulundurabileceği bir sinek savar istiyorsanız Kozmetik dükkanları de satılan ufak sprey şişelerinden bir tane alın. İçerisine su ilave ettikten sonra belli miktarlarda yine aromatik yağlardan içine damlatın. Karışımı tekrar sıkıca kapattıktan sonra 2-3 dakika kadar çalkalayın. İstediğiniz zaman sineklerle zor dönemler geçiriyorsanız bunları vücudunuza uygulayarak hızlı bir şekilde sinekleri vücudunuzdan uzak tutabilirsiniz. Karışımın daha etkili olabilmesi için üzüm çekirdeği yağı gibi güçlü bir ya da kullanabilirsiniz. Evinizde sinekleri uzaklaştırmak için bilinen en başarılı malzemelerin başında Karanfil gelir. Hatırlamak 30 tane karanfil limon portakal cezaevi ödeme saklayarak beklettiğiniz zaman hem ortalar çok güzel bir koku yayılır hem de sineklere kalıcı suretle uzaklaştırır. 25782