Diş Ağrısı için Okunacak Şifa Duaları Nelerdir? Geçmeyen Ağrılara Son!

Diş ağrısı bazen öyle bir hal alır ki acının tarifi olmaz. Ama şunu unutmayın ki kabir azabı bu ağrının yetmiş misli gücündedir. Geçmeyen, dayanılamayan, durmaya diş ağrısı için dua okumak sizleri bedenen ve ruhen rahatlatacaktır. Diş ağrılarını geçiren sağlık ve esenlik sağlayan duaları sizler için derledik. İşe yararsa yorumlarda da bu durumdan bahsetmeyi ihmal etmeyin. 

Diş ağrılarının nedenlerine bakacak olursak ilk başta çürük gelir. Dişleri düzenli fırçalamamak, tüketilen besinlerin sağlıksız olması, genetik yapı ağrıya neden olabilir. Dişçiden korkan kişi sayısını düşündüğümüzde gitmek istemeyen çok kişi var. Bu yüzden rahatsızlık giderek artar ve diğer dişlere sıçrayarak daha kötü sonuçlar doğurmasına neden olabilir. Bitkisel tedavilerin yanı sıra dua ile şifa bulmak da mümkündür. Evden alkol gibi dinimizde kabul görmeyen, haram olan yöntemleri kullanmaktan sakınalım. Dua ederek ağrıları geçirmek mümkün olabilir ama bu bir dişçiye gidip tedavi ettirmemenizi gerektirmez. 

Diş doktoruna gidene kadar ağrılarınızdan kurtulmak için edilecek dualar, ALLAH’ın en güzel isimleri ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in diş sorunları için söylediği duaları mutlaka deneyin. 

Diş Ağrısından Çile Çeken Hz Ebubekir Ne Yaptı, Hangi Duayı Etti? 

Bilindiği üzere, Hz. Ebubekir seçilmiş 4 Halifeden birincisidir. Ayrıca Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in birinci sahabesi olma şerefine nail olmuştur. Hz. Ebubekir, söylenenlere göre tam 7 yıl boyunca milletin birkaç gün dayanamadığı diş ağrısı çekmiştir. 

Onun kötü durumunu gören Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ise bu kötü durumu neden Yaradan Rabbimize söylemiyorsun der. Bunun üzerine Hz. Ebubekir de: O’ndan gelen ne olursa olsun şikâyet edemem ki der. 

Diş Ağrısı için Okunacak Şifa Duaları Nelerdir? Geçmeyen Ağrılara Son!
Diş Ağrısı için Okunacak Şifa Duaları Nelerdir? Geçmeyen Ağrılara Son!

Diş Ağrısından Kurtulmak için Edilecek Dualar! Peygamber Efendimiz Hangi Duayı Ederdi?

Diş ağrısı için Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) de dua ederdi. 

Diş Ağrısı için Dua Arapça Latince Okunuşu: 

Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

Diş Ağrısı için Dua Türkçe Meali

Ya kullarını Yaradan Rabbim! Bu illet rahatsızlığı gider, şifa, sağlık nasip et. Şüphesiz kullarına sağlık veren sensin. ALLAH’ım! Senin bahşedeceğinin sağlık daha büyük bir sağlık yoktur. Sen bu kuluna öyle bir sağlık nasip et ki başka bir rahatsızlık da kalmasın. 

Diş Ağrısını Geçiren Dua Arapça Latince Okunuşu:

Dâ’ üsbüakes-sebate âla dırsike sümmek’rak ahir yasin.

Diş Ağrısını Geçiren Dua Türkçe Meali Anlamı:

Şahadet parmağınızı hangi dişinizde sızlama, rahatsızlık varsa şahadet yani işaret parmağınızı o dişin üstüne koyun. Yasin Suresinin son bölümünü okuduktan sonra ALLAH’ın izniyle iyileşecektir. 

Diş Hastalığını Geçiren Dua Arapça Latince Okunuşu

Euzu bi izettillahi ve kudretihi min şerri ma ecidu.

Diş Hastalığını Geçiren Dua Türkçe Anlamı Meali:

Bir önceki şifa duasında olduğu gibi işaret parmağınızı ağrıyan dişin olduğu bölgeye koyun ve tam 7 kere mesh edin. Her defasında da bu illet rahatsızlığın kötülüğünden Yaradan Rabbimizin yüceliğine ve gücüne sığınırım. ALLAH’ın izniyle iyileşecektir. 

53678