Derin Uyku için Bu Tavsiyeleri Mutlaka Değerlendirin

Derin Uyku için Bu Tavsiyeleri Mutlaka Değerlendirin Yoğun bir antrenman programı uyguluyorsunuz ve gayet iyi besleniyorsunuz diyelim. Tüm bu çabaları kötü uyku düzeni yüzünden heba etmek ister misiniz? Verimsiz ve kalitesiz bir uykunun, en az alkol kadar performansı kötü etkilediğini biliyor musunuz?

Zihninizi Rahatlatın

Uykuya dalmak için çaba göstermenizin yanı sıra zihninizi boşaltmanız da önemlidir. Örneğin kendinizi eşsiz bir manzarayı izlerken ya da derin karanlık sulara dalarken hayal ediniz. Yapılan çalışmalarda, bunun gibi rahatlama yöntemleri ile derin uyku sürelerinin yüzde 80 oranında arttığı kanıtlanmıştır.

Derin Uyku için D Vitamini Alın

Derin Uyku için D Vitamini Alın

Vücutta yeteri kadar D vitamini bulunması, kaliteli uyku için çok önemli bir durum. Güneş ışığından yararlanmak için dışarıda bolca zaman geçirmelisiniz. Şayet kış mevsimindeyseniz somon gibi yağlı balıklar tercih edebilir ya da D vitamini takviyeleri kullanmaya dikkat etmenizde yarar vardır.

Alışkanlıklarınızı Yanınızda Taşıyın

Alışkanlıklarınızı Yanınızda Taşıyın

Seyahatler sırasında nasıl ki diş fırçası ve tıraş makinesi gibi kişisel eşyalarınızı yanınızda taşımayı unutmuyorsanız; uyku kaliteniz için de uyku maskesi ve kulak tıkaçları gibi gereken eşyaları da yanınızdan ayırmamaya çalışın. Böylelikle tanımadığınız otel odalarını, tanıdık hale getirebilir, rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Derin Uyku için Uzun Şekerlemeler Yapmayın

Derin Uyku için Uzun Şekerlemeler Yapmayın

Beklenmedik sıra dışı durumlar haricinde gün içerisinde kestirmemeye çalışın. Mutlaka kestirmeniz gerekirse, bunu yarım saatle sınırlandırın. Erken yatmayı ve daima aynı saatte kalkmayı alışkanlık edinin Özellikle hafta sonları ise en fazla bir saat daha fazla uyumaya özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap