Daim İsminin Anlamı

Daim İsminin Anlamı

Daim İsminin Anlamı Taze anne ve baba adaylarının mutluluklarını birlikte paylaşacakları en önemli süreçlerden biri de çocuklarına isim bulma aşamasıdır. Bu aşamada da yeni ebeveyn olacak anne-baba adayları, isimlerin anlamlarını araştırma yoluna yönelmektedir. Erkek çocukları için tercih edilen farklı isimlerden biri de “Daim” ismidir. O halde Daim isminin anlamı nedir? Diye merak edenler için açıklayalım…

Daim TDK’deki anlamı, sürekli ve sonsuzdur. Daim ismi genel anlamda 2 manaya gelmektedir. Biri sözlük anlamı olan sürekli ve sonsuz, diğeri ise, devamlı ve her zaman anlamlarıdır.

Daim ismi erkekler için kullanılan bir isimdir. Daim ismi dilimize Arapçadan gelmektedir. Daim ismi caiz mi diye merak edenler için, Daim ismi Kuran’da “Rad” ve “Mearic” surelerinde geçtiğinden dolayı kişiler tarafından kullanılmasında herhangi bir problem yoktur diyebiliriz.

Türkiye’de Daim ismini 118 kişi kullanmaktadır. İstanbul’da 22, Ankara’da 7, İzmir’de 4 kişi kullanmaktadır. Türkiye’de en çok kullanılan isimler arasında Daim 5892.sırada bulunmaktadır. En sık kullanılan erkek isimleri arasında ise 2927.sırada yer almaktadır.

Daim isminin analizi şöyle yapılabilir; işlerine düşkün insanlardır. İşleri hayatlarında birinci sırada yer almaktadır. Girdikleri ortamlarda kaynaşmaları yavaş ilerler. İlişkilerinde sabırlı ve tedbirli ilerleyen kişilerdir. Dışarıya karşı mesafeli duruşları vardır. Soğukkanlı mizaçlı kişilerdir. Çalışmayı çok seven, boş vakit geçirmekten hoşlanmayan kişiler olarak tanınırlar. Kendine özgü bakış açıları olan, zorluklarla mücadele konusunda iyi, sistemli çalışmayı seven ve karar verirken başkalarının etkisinde kalmayan kişilerdir. Evcimen insanlardır. Sosyal hayatlarında aktif olmayan ve yalnızlığı tercih eden kişilerdir. Eğlence hayatına pek ilgileri yoktur. Aynı zamanda yaratıcılık yetenekleri yüksek olan kişilerdir.

Daim ismine sahip olanların olumlu yönleri; mükemmeliyetçi, planlı ve programlı, davranışlarında samimi, kurallara bağlı, rol yapanlardan hoşlanmayan, işine bağlı, para harcama konusunda tutumlu, mantıklı ve yalnız kalmayı seven kişilerdir. Geleneklerine bağlı, yönetme yetisi bulunan, azimli, çalışmayı seven ve pratik kişilerdir. Aynı zamanda sorumluluk almaktan çekinmeyen, çevresi tarafından sayılan ve güvenilen, lider vasıflı, dışarıya karşı mesafeli duruşu olan ve sabırlı kişilerdir.

Daim ismine sahip olanların olumsuz yönleri; risk almaktan korkmayan, bağlanma problemi yaşayan, detaylara takılmayan, dağınık mizaçlı, kolay inanan, çok hareketli ve dışarıya karşı soğuk tavır takınan kişilerdir.

Fiziksel özellikleri: Uzun boyları, köşeli ve sivri yüzleri, kemikli ve zayıf vücut yapısı, büyük elleri ve ayakları, ince dudakları, uzun burunları, düz yanakları ve bukleli koyu saçları olan kişilerdir.

Daim isminin kişilik analizi yapılacak olursa; yüksek enerjileri olan, çalışmaktan asla yorulmayan, dışarıya karşı daima pozitif bir görünüm sergileyen, sakin ve huzurlu bir yaşamı seven kişilerdir diyebiliriz. Aynı zaman da ailesindeki kişilerin kendisine sevgilerini göstermesini isteyen, ilgi ve alaka görme ihtiyacı duyan, sevilmediğini ve ya ilgi görmediğini düşündüğü zaman çabuk kırılan bir yapıya sahiptirler diyebiliriz.

Daim isminin harf analizi: D: Azimli, hırslı ve üstün yeteneklere sahip olan kişileri temsil eder. A: Hareketli, enerjik, dışa dönük ve akıllı kişileri temsil eder. İ: Duygusal anlamda hassas ve kırılgan kişileri temsil eder. M: Girişimci, ticari hayatta başarılı ve iş hayatına düşkün kişileri temsil eder. Genel manada başarıyı çağrıştırır.

Daim isminin numerolojik analizi şöyle yapılabilir; D:5, A:1, İ:12, M:16’dır. Daim isminin toplam numerolojik değeri, 34’tür. Kader sayısı ise 4’tür.

Daim ismine benzer isimler: Amid, Dima, İmad, Kaim, Zaim, Naim, Saim, Didem, Dilem, Daime, Dilçem ve Deren isimleri örnek verilebilir.

Daim ismine sahip olan ünlüler araştırılmıştır ve herhangi ünlü bir isme rastlanmamıştır.

daim-isminin-anlami-80120
Daim İsminin Anlamı

Daim isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sürekli, sonsuz
  • 2 – Devamlı sürekli, her zaman

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: da:im
Kuran ‘da geçiyor.

Daim ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Daim ismini kullanan 118 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Daim ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Daim ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Daim ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.

Daim isminin Türkiye sıralaması

Daim en çok kullanılan 5892. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2927. isimdir.

Daim isminin Harf Analizi

Kişiye Daim ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Daim İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Daim ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Daim isminin anlamını gözden geçirin!

Daim İsminin Numerolojisi

Daim isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

D: beş
A: bir
İ: on iki
M: on altı
TOPLAM: 34

73557