Cristiano RONALDO Beslenme Sırları ile Fit kalın

Cristiano RONALDO Beslenme Sırları ile Fit kalın. Dünyanın örnek aldığı hatta tüm zamanların en fit futbolcusu olarak kabul edilen Cristiano Ronaldo’nun beslenme sırlarıyla, kaslı ve yağsız bir vücuda sahip olmanız aslında oldukça kolay…

Cristiano Ronaldo’yu uzun uzadıya anlatmaya gerek yok ki zaten hepimiz hayranlık ile izliyoruz. Dünya genelinde en iyi futbolcularından biri olan Ronaldo’nun futbolunun dışında herkesi imrendiren başka bir özelliği daha var: kaslı, yağsız ve fit vücudu. Böyle bir vücuda sahip olmak için antrenman kadar beslenme düzeninin de büyük önemi olduğunu hepimiz iyi biliyoruz ki bu nedenle, Ronaldo’nun beslenme sırlarına bir göz atalım dilerseniz. karbonhidrat oranına dikkat!

Hayatının her anında olduğu gibi beslenme konusunda da çok disiplin sahini olan Ronaldo, hayatının büyük bir kısmını diyet yaparak geçirdiğini öğrendik.

Çok fazla protein ve az karbonhidrat tüketimi ise bilindiği gibi vücut geliştirme sporcularının en çok yaptığı hatalardan biridir. En önemli nokta; doğru zamanda, doğru besinleri almaktır altın kural. Örneğin, antrenman günleri karbonhidrat tüketimini arttırmaya çalışmalısınız. Fakat antrenman yapmadığınız günler karbonhidratın tüketiminin kesinlikle az olmasına dikkat etmelisiniz.

Düzenli antrenman uygulayan kişiler için günlük kalorinin yüzde 30’u proteinlerden, yüzde 40’ı karbonhidratlardan, kalan yüzde 30’u ise sağlıklı yağlardan gelmelidir. “Ne kadar çok protein, o kadar çok kas” algısı kesinlikle yanlış! İhtiyacınızdan fazla tüketeceğiniz protein, şekere dönüşüceğinden sağlıksızdır. Bu durumun da size hiçbir yararı olmayacağı gibi, yağlanma problemi gibi zararları olacağı muhakkaktır.

Eğer sizde Cristiano Ronaldo gibi kaslı ve yağsız bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, antrenman çalışmalarınıza direnç antrenmanları eklemeli, protein ve iyi karbonhidrat tüketimini arttırmaya özen göstermelisiniz. Kardiyo antrenmanlarınızı sabah aç karnına yapabilirsiniz. Sebze tüketimini arttırmak uzun süreli tokluk hissi sağlayacak. Bu durumda abur cuburdan uzak kalmış olduğunuzu fark edeceksiniz.

Bilmek isterseniz; Cristiano Ronaldo’nun yağ oranı sadece yüzde 7.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap