Çerağ İsminin Anlamı

Çerağ İsmi

Çerağ İsminin Anlamı Gün geçtikçe isim sözlüğümüze birbirinden farklı anlamlara sahip yeni kelimelerin eklendiğini söylemek doğru olacaktır. Çerağ ismi de bu anlamda incelenmesi gereken bir isim. Farklı bir fonetiği ve yazılışı olan Çerağ ismi için Çerağ isminin anlamı nedir sorusu gündeme gelmeye de devam ediyor. Bu ismin birçok farklı anlamı bulunuyor. Bunlar atın şahlanması, çıraklık, emeklilik, yüksek mevkide bulunan bir kişi, eski kandil lambalar gibi birbirinden alakasız ifadeler ile şekilleniyor. Bu isim Çırağ, Kıraç, Ceren ve Çağla gibi isimler ile benzerlik gösteriyor. Bu isim hem farklı hem de anlamlı isimler arasında bulunuyor. Farklı isim arayışında olan aileler Çerağ ismini rahatlıkla kullanabilir.

Bu isim ile ilgili gündeme gelen ve gündemden düşmeyen bir diğer soru da Çerağ ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu. Bu isim Kur’an içerisinde geçirilen isimler arasında bulunmuyor. Ancak herhangi bir kötü anlamı bulunmadığından dolayı bu ismin çocuklara verilmesinin önüne geçecek ve caiz olmayan bir durum da bulunmuyor. Bu sebeple çocuklara rahatlıkla verilebilen isimler arasında yer alıyor. Farklılığı ile ön plana çıkan Çerağ ismi kız ya da erkek çocuklarına verilebiliyor. Bu ismi çocuklarına vermeden önce aileler sıkı bir araştırma içerisine giriyor ve bu sayede isim hakkında çok daha fazla bilgi edinebiliyorlar. 

Çerağ isminin anlamı konusunda farklı görüşler bulunsa da kökeni ve farklı söyleyişi ile ailelerin merak ettiği bu isim sık kullanılmamasına rağmen isim olarak oldukça şık duruyor. Doğru isim sayesinde aileler çocukları için doğru kimlik oluşturma adımlarından en önemlisini tamamlamış oluyorlar. Birçok farklı isimle benzeyen ve bu benzerlik sonrasında karıştırılabilen bu isim yumuşak g harfi ile bittiği için söyleyişte oldukça büyük bir farka imza atıyor. Ancak yine de bu isim günümüzde çok fazla kişi tarafından bilinmiyor. Hatta neredeyse kullanılmıyor. Bu sebeple doğru bilgilere ulaşabilmek de oldukça zahmetli ve uzun bir süreç halini alıyor. Ancak fonetik olarak ilgi çeken bu isim ailelerin de dikkatini çekiyor. 

Çerağ ismi ile ilgili araştırmalar yapılırken aileler en çok da bu isme sahip olan kişileri merak ediyor. Çerağ ismine sahip olan ünlüler bu kapsamda çok sık araştırılıyor. Ancak Çerağ ismi çok fazla kullanılan ve bilinen bir isim olmadığından dolayı bu isme sahip olan tanınmış isimleri belirlemek de oldukça zor bir işlemdir. Ancak yine de bu kelimenin bir isim olarak kullanılabildiği biliniyor ve buna bağlı olarak birçok farklı şekilde çeşitlendirilerek çocuklara bu isim verilebiliyor. Bu yüzden aileler bu isme sahip olan tanınmış ya da ünlü kişiler ile karşılaşamasa bile bu isme değer veriyorlar. Çünkü birçok farklı anlamın bir kelimede birleştiği bu isim farklı çağrışımlar yapabiliyor.

Çerağ isminin analizi yapılarak ismin enerjisi ve dokusu gözler önüne seriliyor. Bu sebeple bir ismi çocuğa koymadan önce ismin detaylı analizini yapmak gerekiyor. Çerağ isminin analizi yapıldığı zaman Çerağ ismini taşıyanlar hakkında kesin ve net yargılar yapılmadan harflerin yapısı ve bu yapıların yansıttıkları gözler önüne seriliyor. Çerağ isminde her harf bir kez kullanıldığı için enerji oldukça eşit bir dağılım gösteriyor. Ç harfi farklılığı, E harfi başarıyı, R harfi zorluklarla başa çıkabilmeyi, A harfi liderliği Ğ harfi ise naifliği simgeliyor. Bu ifadelere bağlı kalarak bu özel ismi taşıyan kişilerin bu enerjiyi yansıttıklarına inanılıyor ve bu şekilde Çerağ ismi hakkında bir analiz yapılmış oluyor. 

cerag-isminin-anlami-53950
Çerağ İsminin Anlamı

Çerağ isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yağ Kandili, Lamba, Mum.
  • 2 – Atın Şaha Kalkması.
  • 3 – Çırak Edilme.
  • 4 – Bir Memuriyete Ve İhsana Nail Olan.
  • 5 – Vazifesinden Emekli Edilen.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Çerağ ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Çerağ ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Çerağ ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Çerağ ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Çerağ ismini kullanan bulunmamaktadır.

Çerağ isminin Türkiye sıralaması

Çerağ en çok kullanılan 9175. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4700. isimdir.

Çerağ ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Çerağ isminin Harf Analizi

Kişiye Çerağ ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ğ : Bir şeyin sonuna kadar azimle ,mücadele ederek gitme.

Çerağ İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Çerağ ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Çerağ isminin anlamını gözden geçirin!

Çerağ İsminin Numerolojisi

Çerağ isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ç: dört
E: altı
R: yirmi bir
A: bir
Ğ: dokuz
TOPLAM: 41

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap