Bütünsel başarı odaklı evrensel yasalar nelerdir?

Bütünsel başarı odaklı evrensel yasalar nelerdir? Başarı kavramı, kişiden kişiye ve bulunulan çevreye göre değişiklik gösterse de, herkes hayatı boyunca zirveye ulaşmak ve başarıyı elde etmek için uğraşır. Bütünsel başarı ise ulaşmak istediğiniz noktadan ziyada, size bu süreçte etki eden tüm faktörleri olumlu yönde deneyimlemektir.

Burada tecrübeleri, zihinde olumluya çevirenin, kendiniz olacağını unutmamalısınız…

Evrensel yasalar söz konusunda, bilmemiz gereken bazı hususlar bulunur. Bütünsel başarı; evrenin 7 yasası sağlanmaktadır. Bunun bilincinde olarak yaşamanız, hayatınızı daha keyifli hale getireceği gibi aynı zamanda, hedeflerinize giden yoldaki engelleri görmek ve bunları kaldırmak için size bir fırsat tanıyacaktır.

Bütünsel Başarı için Evrensel Yasalar;

Bütünsel Başarı için Evrensel Yasalar;

  • Varoluş Yasası

Tabiatı ve varoluşu, bir puzzle parçası olarak görmeyi öğrenmek ve ancak bir bütün halinde anlam ifade ettiğini görmeniz gerekiyor. Suyun ıslaklığı, güneşin sıcaklığı, rüzgarın esintisi, kuşun ses tonu, şimşeğin ışığı ve kuvveti ne kadar önüne geçilmez ise varoluşta bir o kadar gerçektir. Kendi varlığımızı tabiatın oluşmasındaki bir puzzle parçası gibi görmek, gerçek ve saf bilincimize ulaşmamızı sağlayacaktır. İçimizdeki sesleri duymak için saf bilince erişmek gerekir. Her sabah ve akşam, yarım saat kadar sessiz kalarak kendinizi dinlemeniz, saf bilince giden en etkili yoldur.

  • Alma Verme Yasası

Eminiz ki, daha önce bu yasayı mutlaka bir yerlerde duydunuz. Özetle belirtelim bunu evrenin bir alışverişi olarak görebilirsiniz. İstediklerimize ulaşmanın ve başarının size gelmesini bekliyorsanız, önce kendinizin de bir şeyler vermesi gerektiğini bilmelisiniz. Evren, alma verme yasasını benimsemişti. Örneğin, sabah size günaydın birine, günaydın diyerek cevap vermeniz gibi düşünebilirsiniz. Hedefinize ulaşmak için zamanınızdan vererek, o şey için çabalamanız gibi… Alma verme yasasını kabul etmeniz, kendinizi ciddi anlamda huzur hissetmenizi sağlayacaktır. Başarıya ulaşmak için iletişim ve enerji kanallarınızın açık olması gerekir. İltifat, tebessüm, dua, takdir, öpücük gibi yollar ise enerji ve iletişim kanallarımızın açılmasını sağlayacaktır.

  • Karma Yasası

Her şeyin, bir şeyle alakası olduğunu bilmeniz yasasıdır diyebiliriz. Yaptığınız seçimler, yaşadığınız olaylar, izlediğiniz yollar olumlu ya da olumsuz olması farketmeksinizin her durum farkındalığa yol açmaktadır. Bu farkındalık sonrasında düşüncelerimiz değiştirebilir ve başarıya giden yoldaki engelleri farklı bir açıdan görmeyi sağlayabiliriz. Kendimizi ya da başkalarını suçlamak, gerçeklerden kaçmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Yapmanız gereken; her sabah ve akşam 3 dakika boyunca aynada kendi gözlerimizin içine bakmaktır. Gün içerisinde yaşadıklarınızı bu şekilde, vicdanınız ile konuşarak kendinizi iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Az Çaba Yasası
  • Az Çaba Yasası

Aslında bu yasa bir kabul ediş durumudur. Bize sunulan imkanları bulmak ve hayatımıza sunulan armağanları keşfetmek için; bizden geleni, gideni, bizi bulanı ve bulmayanı kabul etmemiz gerekir. Hiç yeteneği olmayan bir kitap yazarının aslında bir müzik aletini daha iyi çalabileceğiniz keşfetmesi gibi düşünebilirsiniz. Saf bilincimize, yeteneklerimize ve özümüze dönebilir, az çaba göstererek daha iyi sonuçlar elde edebiliriz. Çok çaba sarf ederek elde edemediğimiz şeyleri, ulaşamadığımız başarıları liste halinde yazmalıyız. Ve bunların gerçek bir istek mi yoksa sadece egomuzdan kaynaklı birer takıntı mı olduklarını bulalım. Az çaba yasası ile aslında olması gerekenin ne olduğunu keşfedelim.

  • Niyet ve Arzu

Hayatımızda olmasını istediğimiz şeyleri, ulaşmak istediğimiz başarıları zihnimizde canlandırırsak, gerçekten niyet eder ve arzularsak; zihnimiz bu yolda neler yapmamız gerektiğinin hemen araştıracak ve bu yolda ilerlemenizi sağlayacaktır. Geçmiş- hatıra, gelecek-beklenti ve şimdi-farkındalıktır. Yetenek, bilgi ve imkanlarınızı en iyi şekilde değerlendirebilmemiz için önce niyet ve arzu ettiklerimizi bir liste yaparak, zihnimizi buna kabullendirmeliyiz.

  • Bağımsızlık Yasası

Sonuca ne kadar odaklı olursak, alternatif yolları o kadar denemez bir hale geliriz. Ulaşacağımız başarıyı riske atmak istemediğimizden, en kolay yolu tercih ederiz. Diğer seçenekler ile o hedefe ulaşmaya biraz daha uzak bakarız. Evrenin bu yasası aslında bir hazır oluş durumudur. Sabit fikir ile düşündüğümüz ve ısrarcı olduğumuz şeyleri fark ederek; ulaşmak istediğimiz noktaya bizi götürebilecek diğer alternatifleri görmeye çalışmalıyız.

Hayatın Amacı Yasası
  • Hayatın Amacı Yasası

Hayatta oluş amacınızı keşfetme yolunda giderken; vicdan ve akıl bizim en büyük yardımcımız olmalıdır. Egomuzu doyuranlardan ziyade, özümüzü doyuran seçenekleri tercih etmeliyiz. İçimizde özdeki gibi mutlak iyi niyet barındırmalı, salt insanlara değil, tabiata ve hayvanlara da yardımcı olmayı bir sorumluluk olarak görmeliyiz. Evrenin bu yasalarını kabullendiğinizde, başarının kendi ayakları ile size geldiğini fark edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap