Burcu İsminin Anlamı

Burcu İsmi

Burcu İsminin Anlamı Kız çocukları için isim arayışı içerisinde olan anne ve baba adaylarının klasik isimler üzerinden ilerleyebildiği görülmektedir. Türkiye içerisinde sıklıkla kullanılan ve istatistiği oldukça yüksek olan isimlerden bir tanesi de Burcu ismidir. Bu ismin de çocuklara koyulmak üzere sıklıkla tercih edilebildiği görülmektedir. Çocuğuna bu ismi koymak isteyen anne ve baba adaylarının öncelikli olarak Burcu isminin anlamı nedir, sorusunun cevabını araştırdığı görülmektedir.

Çocuğuna en güzel anlamlı ismi koymak isteyen anne ve babaların dikkatli bir şekilde isim tercihi yaptıkları görülmektedir. Bu bağlamda Burcu isminin anlamı da incelendiğinde bu ismin farklı anlamlara gelebildiği görülmektedir. Öncelikli olarak Burcu isminin güzel koku, ıtır anlamına geldiği görülmektedir. Bu ismin bir diğer anlamı da gül pembesi, gül gibi pembe yanaklı şeklindedir. Aynı zamanda Burcu ismi kanıt veya sakız ağacının tomurcuğu gibi farklı anlamları da denk gelebilmektedir. Bu anlamlarının yanı sıra genel olarak Burcu isminin anlamı oldukça olumlu şekillerde açıklanmaktadır. Bu sebeple de Burcu ismi hayırlı isimler arasında yer almaktadır.

Burcu ismiyle ilgili en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Burcu ismi Kuran’da geçiyor mu? sorusunun cevabıdır. Bu ismin Kuran içerisinde geçmediği görülmektedir. Kuran içerisinde herhangi bir noktada bu isme rastlanmamaktadır. Bu sebeple de Burcu ismi caiz midir, sorusunun cevabı araştırılmaktadır. Bu ismin caiz olmayan, sakıncalı görülen isimler arasında olmadığı görülmektedir. Yine de ismi çocuğa koymadan önce detaylı incelemelerini gerçekleştirmek ve buna bağlı kalarak karar vermek gerekmektedir.

Burcu ismini araştırırken anne ve baba adaylarının merak ettikleri bir diğer konu da Burcu isminin harf analizi olmaktadır. Bu isim içerisinde yer alan B harfi kuvvetli önsezileri, U harfleri başarıyı ve bolluk bereketi, R harfi tereddütlü ve sert olmayı, C harfi ise konuşma ve yazma becerilerine sahip olmayı yansıtmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin genel olarak olumlu şekillerde etkilendikleri görülmektedir. İsim içerisinde yer alan harflerin anlamlarının güzel olması ve titreşimlerinin yüksek olması da bu isim hakkında olumlu yorumlar yapılmasına olanak tanımaktadır.

Burcu isminin dikkat çeken bir diğer yanı ise bu ismin kişilik özellikleri olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin iyi niyetli, yardımsever, dürüst, saygılı, uyumlu, fedakar, sakin, durağan, sabırlı, azimli, çalışkan, güçlü, empati yapabilen, anlayışlı kişiler oldukları anlaşılmaktadır. Burcu isminin olumlu özellikleri oldukça fazladır. Fakat bunun yanı sıra Burcu isminin olumsuz yanları da bulunmaktadır.

Bu isme sahip olan kişilerin kuruntu yapmaya eğilimli olmaları ve özgüven sorunları çekmeleri onların olumsuz özellikleri arasında yer almaktadır. Fakat genel itibariyle Burcu isminin olumlu yanlarının çok daha fazla olduğu görülmektedir. Bu isme sahip olan kişilerin daha hayırlı anlamlar taşıdığı ve daha olumlu şekillerde davrandıkları görülmektedir. Bu sebeple Burcu ismi olumlu anlamları bulunan ve hayırlı isimler arasında ele alınmaktadır.

Burcu ismi ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise Burcu ismine sahip ünlüler olmaktadır. Bu isme sahip olan pek çok ünlü isme rastlanmaktadır. Günümüzde oldukça popüler olan ve televizyon dizilerinde sıklıkla rol alan Burcu Biricik bu isme sahip olan ünlüler arasında öne çıkmaktadır. Burcu Özberk de yıldızı parlayan ünlü oyunculardan bir tanesidir. Aynı zamanda ünlü şarkıcı Burcu Güneş de bu isme sahip olan ünlülere güzel bir örnektir. Daha pek çok Burcu isimli ünlü şahsiyet bulunsa da bu üç ismin Burcu ismini tanıtma noktasında oldukça etkili olduğu görülmektedir.

burcu-isminin-anlami-15027
Burcu İsminin Anlamı

Burcu isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kanıt, delil
  • 2 – Gül Pembesi / Gül Gibi Pembe Yanaklı
  • 3 – Güzel koku, ıtır.
  • 4 – Sakız ağacının tomurcuğu.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Burcu ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Burcu ismini kullanan 91.654 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Burcu ismini kullanan 23.369 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Burcu ismini kullanan 7.967 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Burcu ismini kullanan 7.322 kişi bulunmaktadır.

Burcu isminin Türkiye sıralaması

Burcu en çok kullanılan 154. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 72. isimdir.

Burcu ismini kullananların sayısı, son bir yılda 76 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Burcu isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Burcu isminin Harf Analizi

Kişiye Burcu ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

Burcu İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Burcu ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Burcu isminin anlamını gözden geçirin!

Burcu İsminin Numerolojisi

Burcu isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
U: yirmi beş
R: yirmi bir
C: üç
U: yirmi beş
TOPLAM: 76

“Burcu” ismiyle bilinen bazı ünlü kişilere örnekler şunlardır:

  1. Burcu Esmersoy: Türk televizyon sunucusu ve model. Birçok programda sunuculuk yapmıştır.
  2. Burcu Kara: Türk oyuncu. “Kurtlar Vadisi” dizisindeki “Karadayı” karakteriyle tanınmıştır.
  3. Burcu Güneş: Türk şarkıcı. Popüler şarkılarıyla tanınmış ve çeşitli müzik projelerinde yer almıştır.
  4. Burcu Biricik: Türk oyuncu. “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizisindeki “Mahfiruz” karakteriyle dikkat çekmiştir.
  5. Burcu Kıratlı: Türk oyuncu. “Siyah İnci” dizisindeki “Hazal” karakteriyle tanınmıştır.

Bu, “Burcu” adıyla bilinen bazı ünlülerin sadece birkaç örneğidir.

75067