Boyun Ağrılarına Savaş Aç! İşte Önlemenin Yolları!

Boyun Ağrılarına Savaş Aç! İşte Önlemenin Yolları! Boyun ağrısı problemleri, özellikle ofis ortamında çalışan kişilerde en çok görülen sorunlardan arasında yer alır. Bu gibi ağrılardan kurtulmak için sizlere bazı tavsiyelerimiz olacak;

Bu makalede ve Boyun Ağrıları Savaş Aç Önlemenin Yolları Ağrı Önleme Boyun Sağlığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

* Bilgisayar ile çalışırken boynunuzun doğal pozisyonunu korumaya çalışmalısınız. Ekran baş ile aynı ve göz hizasında olmasına özen gösterin. Monitör ile mesafeniz yaklaşık 50-60 cm kadar olması gerekiyor.

* Uzun süre aynı pozisyonda kalmamaya çalışmalısınız. Yarım saatte bir küçük bir mola vererek, kısa yürüyüşler ve boyun egzersizleri yapmanız, u gibi sorunlar yaşamanıza engel olacaktır.

* Sık sık telefon görüşmesi yapılıyorsa, kulaklık tercih etmeniz sağlığınız açısından çok daha yararlı olacaktır.

* Klima, vantilatör, rüzgar gibi hava sirkülasyonları direkt olarak boynunuza gelmesini engellemeye çalışmalısınız. Özellikle soğuk havalarda boynu koruyan kıyafetler tercih etmeye özen göstermelisiniz. Terli kalmamaya dikkat etmelisiniz.

* Çok yüksek ya da alçak yastıklar kullanmanız sağlığınıza zarar verebilir. Kullandığınız yastık mutlaka boyun boşluğunu destekleyen yapıda olmalıdır. Uzun yolculuklarda da boynunuzu destekleyen yastıklar kullanmanızda, boynunuzdaki sorunlarını engel olacaktır.

* Her gün boyun bölgesine yönelik egzersizler yapmayı deneyebilirsiniz.

91258