Börü İsminin Anlamı

Börü İsminin Anlamı

Börü İsminin Anlamı Anne ve baba adayları, dünyaya gözlerini açacak olan çocuklarını oldukça heyecanlı bir şekilde beklemektedir. Bu bekleme sürecinde sıklıkla çocuklarının ismini ne koyacakları hakkında düşünme ve araştırma yapma fırsatları bulunmaktadır. Erkek çocuğu olacak kişilerin pek çok seçenek arasından araştırma yaptığı bilinmektedir. İncelenen seçenekler arasında Börü ismi de yer almaktadır. Bu bağlamda anne ve baba adayları Börü isminin anlamı nedir, sorusunun cevabını sıklıkla araştırmaktadır.

Anlamı sıklıkla merak edilen ve araştırılan Börü isminin anlamı kurt olarak açıklanmaktadır. Bu ismin, eski Türk devletlerinde kurt kelimesine karşılık olarak kullanıldığı bilinmektedir. Bu ismin bir diğer anlamı olarak ise yiğit, cesur kişi anlamları görülmektedir. Börü isminin Türk tarihi açısından da önemi oldukça büyüktür. İncelendiğinde Börü isminin Türk kültüründeki yeri hakkında pek çok yorum yapmak mümkün olmaktadır. Bu isimdeki Batı Göktürk Kağanı, Türk devletleri tarihinde büyük önemi bulunan ve son derece önemli olan bir isimdir.

Börü isminin anlamı araştırılırken merak edilen bir diğer konu da Börü isminin kişilik analizi olmaktadır. Bir ismin çocuklar üzerindeki kişilik oluşturma noktasında son derece önemli olduğu düşünüldüğünde, Börü isminin kişilik özellikleri analizinin de anne ve baba adayları tarafından büyük önem taşıdığı görülmektedir. Bu isme sahip olan kişilerin ilgi odağı olmayı seven, fiziksel özelliklerine son derece önem veren ve bakımlı kişiler olduğu görülür.

Keskin kuralları bulunan Börü ismindeki kişilerin çalışkan ve oldukça azimli insanlar olduğu da bilinmektedir. Genellikle mantıksal yaklaşan bu isimdeki kişilerin aşk yaşantılarında ise son derece duygusal insanlar oldukları görülür. Aynı zamanda bu isme sahip olan kişiler için ikili ilişkilerde güvenin ve sadakatin de son derece önemli etkenler olduğu görülür.

Kişisel özelliklerinin yanı sıra Börü isminin fiziksel özellikleri de sıklıkla araştırılmaktadır. İsme sahip olan kişilerin belirgin yüz hatları bulunmaktadır. Aynı zamanda kemikli ve ince elleri, uzun boyları, oval kafa yapıları ve bukleli saçlarıyla da bu isme sahip olan kişilerin dikkat çektikleri görülmektedir. İnce dudaklar ve uzun burun yapısı da Börü ismine sahip olan kişilerde sıklıkla görülen fiziksel özellikler arasında yer almaktadır.

İsimlerle ilgili araştırma yaparken anne ve baba adaylarının en çok merak ettikleri sorulardan bir tanesi de Börü ismi Kuran’da geçer mi, sorusudur. Börü, Kuran’da geçen bir isim değildir. Fakat caiz olmayan, sakıncalı isimler arasında yer almayan bu isim genel analizleri ile anlamı olumlu olan isimlerdendir. Yine de bu ismi çocuğa koymadan önce ebeveynlerin iyice araştırması gerekmektedir.

Astrolojiye merak olan anne ve baba adaylarının Börü isminin numerolojisi hakkında araştırma yaptıkları da görülmektedir. İsim içerisindeki harflerin karşılık geldikleri numaralar toplamı 68 etmektedir. Bu ismin astrolojik olarak yorumlanması için uzman bir astrologdan yardım alınması gerekmektedir.

Bir isim araştırılırken en çok merak edilen konulardan bir tanesi de o isimde herhangi ünlü bir şahsiyetin veya yapımın olup olmadığı konusudur. Genellikle popüler olan ve ünlenmiş isimlerin çocuklara koyulmak üzere tercih edildiği bilinmektedir. Bu sebeple yapılan araştırmalarda Börü ismindeki ünlüler kategorisinde bir şahsiyete rastlanmasa da bu isimdeki bir televizyon dizisinin oldukça dikkat çektiği görülmektedir. Börü isminde hem film hem de dizi olarak iki farklı yapım bulduğu görülmektedir. Bu ismin özellikle bu yapımlar sonrası yaygınlaştığı ve benimsendiği de dikkat çeken bir detaydır.

boru-isminin-anlami-13069
Börü İsminin Anlamı

Bu isim hakkında araştırılan bir diğer detay da Börü isminin harf analizi olmaktadır. İsim içerisinde bulunan B harfinin kuvvetli önsezileri, Ö harfinin gizemli bir kişiliği, R harfinin tereddüdü, Ü harfinin ise engeller karşısında mücadele etmeyi yansıttığı görülmektedir. Genel bir değerlendirme yapıldığında Börü isminin son derece olumlu anlamlar taşıdığı görülmektedir.

Börü isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kurt.
  • 2 – Bahadır, yiğit, cesur
  • 3 – Batı Göktürk Kağanı.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Börü ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Börü ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Börü ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Börü ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Börü ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Börü isminin Türkiye sıralaması

Börü en çok kullanılan 12767. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 6772. isimdir.

Börü ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Börü isminin Harf Analizi

Kişiye Börü ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

Ö : Gizemli bir kişiliği çağrıştırır, o harfi isimde olmazsa iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

Börü İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Börü ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Börü isminin anlamını gözden geçirin!

Börü İsminin Numerolojisi

Börü isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
Ö: on dokuz
R: yirmi bir
Ü: yirmi altı
TOPLAM: 68

46085