Bölgesel Zayıflama için Bu Yöntemler Çok İşinize Yarayacak

Bölgesel Zayıflama için Bu Yöntemler Çok İşinize Yarayacak. Vücudunuzda şikayetçi olduğunuz, bölgeler bulunabilir. Kimileri göbeğinden şikayet ederken, kimileri de basenlerinden memnun değildirler. Bölgesel sorunumuz hangi bölgeyle alakalıysa oranın zayıflamasını ve sıkılaşmasını dileriz.

Peki, farklı yayın organlarında karşımıza çıkan, bangır bangır reklamları yapılan ve çeşitli ürünlerle bölgesel zayıflamayı umut edildiği gibi gerçekçi ve kalıcı sonuçlar verebiliyor mu? O tarz ürünleri kullanırsak gerçekten istediğimiz sorunlu bölgenin incelmesini sağlayabilir miyiz?

Bölgesel Zayıflama Gerçekten Mümkün Mü?

Bölgesel Zayıflama Gerçekten Mümkün Mü?

Keşke o sihirli aletler, o sihirli kremler gerçek olsa da herkes şikayetçi olduğu bölgeleri inceltebilse ve istediği görüntüye kavuşabilse ancak üzülerek belirtiyoruz ki bölgesel zayıflama tam anlamıyla bir şehir efsanesi diyebiliriz.

Vücutta Yağ Yakımı Nasıl Gerçekleşir?

Vücutta Yağ Yakımı Nasıl Gerçekleşir?

Vücudun en önemli enerji depoları olan yağ dokuları, zorunlu olmadıkça ve vücudumuz gerek duymadıkça yakılamıyor. Yağ yakımını başlatmak için sıkı bir beslenme düzenine ve düzenli uygulanan bir egzersiz programına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Egzersiz ve beslenme düzenini oturttuğunuzda, vücudunuz enerjiye ihtiyaç duyar ve yağ yakımı için gerekli olabileceğinden, vücutta daha önceden depolanan yağ hücrelerini parçalamaya başlar. Yağ asitleri ortaya çıkar ve dolaşıma verilir. Dolaşıma giren yağ asitleri de hücrenin enerji ihtiyacını karşılar. Kısaca özetlemek gerekirse; sadece bir bölge değil, tüm vücuttaki yağlar yakılmaya başlanılarak hedefe ulaşmış olursunuz.

Bazı Bölgeler Neden Daha Zor İnceliyor?

Bazı Bölgeler Neden Daha Zor İnceliyor?

Burada söz konusu olan genetik ve cinsiyet ile doğrudan ilişkili olan inatçı yağlarımızdır. Yağ yakımı için gönderilen uyarılardan biri de katekolamin. Blimsel araştırmalar sonucunda, bazı bölgelerin daha zor incelmesinde önemli oynayan bu inatçı yağların, inatçılığının katekolamin duyarlılığından geldiği düşünülüyor diyebiliriz. En temel sebebi, yağ yakmak için verilen uyarılardan katekolaminin, dolaşıma geçtikten sonra yağ hücrelerinin reseptörlerine girmeleridir. Parçalanma emri verir. İnatçı bölgelerdeki yağlarda bu reseptörlerden az bulunduğunu da belirtmemizde yarar vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap