Birini Unutmanın En Kolay Yolu Nedir? Erkeği ve Kızı Unutma Yöntemi

Birini Unutmanın En Kolay Yolu Nedir? Erkeği ve Kızı Unutma Yöntemi. Yaşam boyunca her insan ikili ilişkiler kurmaktadır. Bu ikili ilişkiler bazen sonsuza kadar devam etmekteyken bazen de bitmekle karşı karşıya gelmektedir. Bitmiş olan ilişkilerden sonra da geriye geçirilen vakit ve bu vakitlerde yaşanan anların yansımasının kaldığı bilinmektedir.

Bundan dolayı da birçok insan Birini unutmanın en kolay yolu nedir sorunun cevabını aramaktadır. Bu konuda uzmanlar her ne kadar çok önemli tavsiyelerde bulunsa da bazen mümkün olmamaktadır.

Yapılan araştırmalar belli bir zaman sonrasında bunun mümkün olduğunu da ortaya koymaktadır. Yapılacak olan birkaç basit değişiklik sayesinde bu konuda ilk adımları atmış olacaksınız.

Birini Unutmanın İdeal Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Birini Unutmanın İdeal Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Yapılan araştırmalar bu konuda birçok veriyi aynı anda ortaya koymaktadır. Bu konuda henüz net bir süre ortaya konmamış olsa da unutmak için yapılacak olanların uygulanması ile değişkenlik göstermektedir.

En son verilen bilgilere göre birini unutmanın ideal süresi ne kadar olmalıdır sorusunun cevabı 17 ay 26 gün olarak verilmiştir. Bu süre kişiden kişiye değişmektedir. Uygulanacak olan unutma yöntemleri ile artış gösterebilir ya da sergilenen istikrarla birlikte daha az bir zamanda ortaya çıkabilir.

Unutmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Unutmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Birini unutmak için ne yapmak gerekir sorusunun çok fazla cevabı bulunmaktadır. Bu cevaplar sinoplukoca.com sitemizde sizlere anlatılacaktır. Bunların en başında da alışkanlık haline getirilen şeylerden uzak durulması gelmektedir. Özellikle arama listenizde olmadığından emin olun. Eğer bir planlama yapmış ve bu planlamayı kaydetmişseniz, planlamaları silmekle işe başlayabilirsiniz.

Özellikle bireyler ikili ilişkilerde paylaşım yapmayı ve ortak bir şeyler yapmayı sevmektedir. Bu nedenle yapılan ortak planlardan sonra birlikte yapılan aktivitelerden de uzak durmakta fayda vardır. Örneğin birlikte izlenen dizi ya da birlikte sıkça gidilen mekanlardan uzak durmak bir başlangıç olacaktır.

Son dönemlerde oldukça sık kullanılan sosyal medya hesaplarınızı bu konuda bir elden geçirmekte fayda vardır. Birlikte iken çekilmiş olan fotoğrafların kaldırılmasında birini unutmanın en kolay yolu olarak belirtmemizde fayda bulunmaktadır. Hatta listenizden çıkarmakta atılacak ilk adımların başında gelmektedir.

Özellikle ilk başlarda inkar mekanizması işin içine girmektedir. Ayrılığın kabullenilmemesi unutma konusunda sorunlar çıkmasını sağlamaktadır. Bu nedenle de ilişkinin bitmiş olduğuna önce kendinizi ikna etmeniz gerekmektedir.

Bir Erkeği Unutmanın En İyi Yolu Nedir?

Bir Erkeği Unutmanın En İyi Yolu Nedir?

İlişkilerin bitmesinin ardından her iki taraf kendi adına unutma stratejileri geliştirebilmektedir. Bu konuda yapılması gerekenler her ne kadar herkes için aynı olmasa da unutmanın genel durumları mevcuttur.

Bir erkeği unutmanın en iyi yolu nedir diye bakıldığında karşımıza birçok yol çıkmaktadır. Sizin için uygun olanları seçmeniz durumunda sorunlar ortadan kalkacaktır.

 • Öncelikle kendinizi bu ilişkinin bitmiş olduğuna ikna ederek başlamalısınız. Onunla ilgili konuşmaktan ziyade bu konuda olan hassasiyetinizi dile getirerek arkadaşlarınızın da bu konuda yorum yapmalarını engelleyebilirsiniz.
 • Çiftlerin ayrılık aşamasından sonra en çok yaptıkları hatalardan bir tanesi de arayıp aramama konusunda kararsız kalmalarıdır. Bu kararsızlık da unutma konusunda sorunlar ortaya koymaktadır. Kafanızda oluşacak olan bu ikilem unutmanızı zorlaştıracaktır.
 • Özellikle birlikte gitmekten keyif aldığınız yerlere gitmemeye özen gösterin. Bu orada geçen vakitlerinizi hatırlayacağınız için zor bir unutma süreci yaşamanıza sebep olabilir.
 • Ortak arkadaş gruplarınızla olan görüşmeleriniz de bu konudan bahsedilmemesine özen gösterin. Aynı zamanda da tesadüfen karşılaşma söz konusu olduğunda da görmezden gelmekte fayda vardır.
 • Ayrılık sürecinin çok daha iyi bir şekilde sonlanması ve unutma konusunda istikrarlı olmanız halinde eve kapanmamanız gerektiği unutulmamalıdır. Bu nedenle sosyalleşmekte fayda vardır.
 • Eğer size almış olduğu hediyeler varsa bunları kutusundan çıkarıp sürekli bakmanın yararsız olduğu akıldan çıkmamalıdır. Bu nedenle mümkünse ulaşamayacağınız bir yere kaldırmak çok daha mantıklı olacaktır. Birini unutmanın en kolay yolu olarak bu da oldukça önemlidir.

Bir Kızı Unutmanın En Kolay Yolu Nedir?

İlişkiler konusunda kadınlar daha duygusal düşünüyor olsa da bu konu erkeklerde de aynı şekilde olabilmektedir. Bir kızı unutmanın kolay yolu nedir sorusu da erkekler tarafından sıkça aranan cevaplardan bir tanesi olmaktadır. Bunun için;

 • Bir ilişkinin bitmiş olabileceğini öncelikle kendinize kabul ettirin. Ümitlere kapılarak yaşamaktan ziyade şu an neden hayatınızda olmadığı konusuna yoğunlaşın.
 • Odak noktanızı başka bir yöne doğru çevirmek unutmak için atılacak olan adımların başında gelmektedir. Sürekli birlikteliğinizi ya da karşı tarafı düşünmek yerine kendinizle ilgili ne yapabileceğinizi düşünmek çok daha faydalı olacaktır.
 • İletişim kurulabilecek olan tüm platformlardan iletişiminizi kopartmakta fayda var. Özellikle sosyal medya hesaplarından çıkarmak ve birlikte olan fotoğraflarınızı kaldırmak en güzel unutma yöntemlerinden bir tanesi olacaktır.
 • Yeni bir ilişkiye adım atmak bu süreçte sizi ok daha fazla yoracağından bu tarz ilişkilerden uzak durmak süreci daha iyi yönetmenizi sağlayacaktır.
 • Kendinizi ve düşüncelerinizi değiştirecek olan fikirler yaratın. Bu konuda yeni hobiler edinebilir ya da kültürel faaliyetlere yönelebilirsiniz.
 • Ortak ya da yakın arkadaşlarınızdan onunla ilgili bilgi almak yerine rutin görüşmelerinizi yapmak çok daha mantıklı bir durum olacaktır.
 • Yapılan hatalardan bir tanesi de geri dönme ihtimalinin düşünülmesidir. Bu hem ilerlemenizi sağlamayacak hem de boş yere ümitlenmenize sebebiyet verecektir. Bu nedenle de bu konuda çok daha farklı düşünmek faydalı olacaktır.

Birini unutmanın en kolay yolu araştırmalarınızın neticesinde sizin mücadele ediyor olmanız oldukça önemlidir. Bunu başarabilecek sizsiniz.

48113