Beyin Susturma Yöntemleri Nelerdir? Gerçekten İşe Yarar mı?

Beyin Susturma Yöntemleri Nelerdir? Gerçekten İşe Yarar mı? Gün içerisinden beyniniz sürekli konuşuyor, aklınızdan türlü düşünceler geçiyor ve zihniniz bir türlü susmak bilmiyorsa, kendinizi yorgun ve halsiz hissetmeniz çok doğal. Gitgide enerjinizin tükendiğini fark ediyor ve konsantrasyon zorluğu yaşıyorsanız, beyninize dur zamanı gelmiştir!

Özellikle sorun yaşadığınız dönemlerde, egonuz ve aklınız bir araya gelerek adeta bu durumu sizi unutturmamak için ellerinden geleni yaparlar. Düşünmek istemediğiniz şeyleri, daha fazla düşündüğünü fark etmeniz gibi. Kaçtıkça önünüze çıkar, beyniniz konuştukça siz yorulursunuz.

Peki zihni susturmanın bir yolu yok mu? Elbette var. Hem de birden fazla yolu bulunuyor. Dilerseniz beyninize nasıl dur diyebileceğinizi birlikte inceleyelim;

beyin Susturma Yöntemleri

Zihin Susturma Yöntemleri

  • Kelimelerin Gücünü Kullanın…

Beyin susturma yöntemleri arasında en etkililerinden biridir. Her kelimenin ayrı bir frekansı ve enerjisi olduğunu biliyoruz. Beyninizin sizi yorduğu, zihninizin bir türlü susmak bilmediği bu zamanlarda, kelimelerin pozitif gücünden yararlanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen anlatalım. Zihniniz sürekli konuşuyorsa, alfabetik olması kaydıyla olumlu ve güzel anlam ifade eden pozitif kelimeleri saymayı deneyin. A-Aşk, B-Bereket, C-Canlılık… gibi tüm harflerde aklınıza gelecek, en pozitif kelimeleri sırası ile sayın. Alfabetik sırada saymanız çok önemli çünkü bu esnadan zihninizi meşgul edeceğinizden farklı bir düşünceye odaklanmamış olacaktır. Böylelikle hem zihninizi susturmuş, hem de pozitif kelimelerin olumlu enerjilerini kendinize çekmiş olacaksınız.

  • Meditasyon Yaparak Rahatlayın…

Zihin susturmaya yardımcı olmasının yanı sıra meditasyon yapmak, negatif enerjilerden de arınmanızı temizlenmenizi sağlayacağından oldukça başarılı bir seçim olacaktır. Meditasyon ile mental ve fiziksel olarak rahatladığınızı fark edeceksiniz. Bulunduğunuz ortamın ve beyninizden gelen seslerin karmaşışından kurtulmanızı sağlayacak olan meditasyon çalışmaları, iç sesinizi engelleyen zihinden gelen dürtüler olmadan da duymanıza destek olacaktır. Böyle kişi ve olaylara takılarak yorduğunuz beyninizin yerine, dingin ve huzurlu bir zihine sahip olacaksınız. Meditasyon çalışmalarınızın özellikle açık havada yapmayı tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede oksijen ile buluşan beyninizin, daha berrak ve pozitif düşünceler ile dolduğunu görebileceksiniz.

meditasyon ile zihni boşaltma
Meditasyon ile Rahatlayın
  • İmgeleme ile Hayallerinize Kavuşun…

İmgeleme aslında, resmetme anlamında gelmektedir. Gereksiz düşünceler ile dolu olan beyninizi susturmanın da en iyi yöntemlerinden biridir diyebiliriz. Hayal etmelisiniz… Arzuladığınız ve olmasını istediğiniz şeyleri imgeleyerek, zihninizde canlandırırsanız, beyni başka bir şey ile meşgul etmiş olursunuz. Ayrıca birçok kişisel gelişim uzmanları ile reiki yapanların da tercihi olan imgeleme tekniği ile zihninizde oluşturduğunuz blokajları kaldıracak olduğunuzdan, hayallerinize bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Hem rahatlamanızı, hem de geleceğe inancınızı değiştirebilecek imgele yöntemi ile zihninizden gelen sesleri de susturduğunuzu fark edeceksiniz.

İmgeleme ile Hayallerinize Kavuşun
  • Yazarak Beyninizi Soyutlayın…

Gün içinde sürekli beyninizi ele geçiren gereksiz düşüncelerden kurtulmanın bir diğer ve oldukça etkili yolun olan yazmayı deneyin. Günlük yazın, not yazın, makale yazın ama yazın… Yazma eylemi beyni başka düşünceler ile oyalayan bir durumdur. Bu nedenle zihninizden gelen ve susmak bilmeyen sesler ile baş etmek için son derece yararlı bir tekniktir. Yazarak hem ruhunuzu hafifletecek, hem de iç dünyanızda keşfe çıkmış olacaksınız.

Özellikle aklınızdan geçenleri kağıda dökmek bunun en etkili yoludur. Yazarken sorgulayacak, cevaplayacak ve aklınızı yoran her düşünceden kurtulmuş olacaksınız. Susturmaya çalıştığınız seslere dur demek için cevabınızı kağıda yazın. Üstelik kendinize bile itiraf etmekten çekindiğiniz korkularınız ile de yüzleşmenize yardımcı olacak bir yöntem olduğunu da belirtmek isteriz. Size bir konu da zihniniz başarılı olmayacağınızı söylüyor ise üstüne giderek, ona neden böyle düşündüğünü sormalısınız. Belki de atladığınız ya da görmezden geldiğiniz bir gerçek ile yüzleşmenizi sağlayarak, sonraki yaşamanızı etkileyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap