Beyaz İle İlgili Sözler

Beyaz İle İlgili Sözler Renkler arasında en sade ve en duru renk, beyaz renktir. Masumiyeti anlatmaktadır. Olumlu ve güzel sözler ile anılan beyaz renk için söylenen güzel sözler oldukça fazla olmaktadır. Asaleti ve duruluğu anlatan renk olan beyaz ile ilgili sözlerbirçok kişi tarafından bilinmektedir. Gelinlerin giydiği gelinlikler, karın rengi, deniz dalgalarının üzerindeki köpüklerin rengi hepsi beyazdır; güzelliği, duruluğu göstermektedir.

Bu içerikte ve Beyaz Sözler Beyaz renk Renkler Beyazla ilgili sözler Beyazla ilgili alıntılar konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Hayatın her alanında kullanılan beyaz renk, kendi duruluğunu her zaman ön plana çıkarmayı başarmıştır. Bu yüzden beyaz ile ilgili sözler her zaman bu güzelliği ve duruluğu anlatmaktadır.

Hayatımız boyunca her zaman kendimiz için en iyisini, en güzelini istemekteyiz. İnsanoğluna göre üzerinde bir çizgi ya da leke bulunan her şey güzelliğini kaybetmiş anlamına gelmektedir. Ayrıca beyaz rengin uğur getirdiğine inanılmaktadır. İnsana huzur veren beyaz renk, her hali ile güzeldir ve güzel kalmaya devam edecektir.  Bu yüzden de insanlar mutlu olduklarında, özel günlerinde, hayatın her alanında beyaz rengi tercih etmektedirler. Çünkü beyaz renk bulunduğu ortamda onlarca süse rağmen kendi güzelliğini ön plana çıkarmaktadır.   

Beyaz İle İlgili Sözler
Beyaz İle İlgili Sözler

Editörün Seçimi Beyaz ile İlgili Saf ve Temiz Sözler

 1. “Beyaz, tüm renklerin içinde gizlidir.” – Rabindranath Tagore
 2. “Beyaz bir sayfa, yeni bir başlangıcın habercisidir.”
 3. “Beyaz, kalbin masumiyetinin simgesidir.”
 4. “Beyaz giyinmek, iç huzura giden yolda bir adımdır.”
 5. “Beyazın gücü, sade ve zarif oluşundadır.”
 6. “Hayatın en güzel anları, beyaz bir sayfada yazılmaya başlar.”
 7. “Beyazın sessizliği, derin düşüncelerin ifadesidir.”
 8. “Beyazın duruluğu, ruhu arındırır ve dinginlik verir.”
 9. “Beyazın saflığı, insanın kalbini aydınlatır.”
 10. “Beyaz, masumiyetin hiç solmadığı renktir.”

Beyazın sembolizmi farklı kültürlerde ve sanat eserlerinde de sıkça kullanılmıştır. İnsanların hayatlarına katkı sağlayan anlamlı sözlerle, güzellik ve huzur dolu bir yaşam sürebiliriz.

Beyaz İle İlgili Sözler

 • Kızlar artık beyaz yatlı prenslerini bekliyorlar.
 • Aşk ya siyahtır, ya da beyaz. Aşkın grisi yoktur.
 • Akılsızın şaşkını beyaz giyer kış günü. Atasözü
 • Siyah asfaltlara inat, kar beyaz hayaller seriyorum yoluna.
 • Pamuk gibiydi bembeyazdı ekmek. Nazım Hikmet
 • Bizim için her zaman siyah ve beyaz vardır arası gri yoktur.
 • Karayollarında değil, beyaz kollarında ölmek isterim.
 • Beyazı siyahla kirletebilirsin ama siyahı beyazla temizleyemezsin.

Bütün renkler aynı hızda kirleniyordu. Birinciliği beyaza verdiler.

Dünya bir gökkuşağı, zihin bir prizma ve varlık ise beyaz bir ışındır. Osho

Bir kar tanesi kadar beyaz ol ama onun kadar soğuk olma bir tanem.

Ay doğar ayazlanır, gün doğar beyazlanır, benim sevgili yârim, uyanmaya nazlanır.

Kar beyazdır ölüm ellerinden gülüm, yine yoksun diye düşmanım her güne.

Sudaki rakı misali isterdim kendi rengimi bulmak ve gökyüzünde beyaz bir bulut olmak. Kamil Aksu

Beyaz giyiyorum söz oluyor, siyah giyiyorum toz oluyor… Ben şimdi ne giyeceğim?

Siyah beyaz resimlerde kaldı özlediklerim. Siyah beyaz resimlerdeydi çocuksu düşlerim. Ramazan Ateş

Ben tekim benim beyaz sayfamda kalemimde silgimde sevdiklerimin elinde. Ben yazarım ben silerim.

Kar eriyince beyaz kalır mı gece. Umut tükenince yine çarpar mı bir kalp. Düşünce gülümser mi çocuklar. Cem Adrian

Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum.

Dünyada iki renk gül olsun, biri kırmızı diğeri beyaz. Sen beni unutursan kırmızılar solsun, ben seni unutursam beyazlar kefenim olsun.

Saflığın, dürüstlüğün, sevginin, onurun, mutluluğun, özgürlüğün, çiçeğidir beyaz gül. Yüreğinizdeki beyaz gülünüz solmasın.

Hayat bir sınavsa eğer hiç uğraşma, adını yaz ve çık. Belki sınıfta kalırsın; ama adının altında bembeyaz bir sayfa bırakırsın. Nazım Hikmet

Şimdi dağların başında mağrur bembeyaz kar sanıyorsun ya kendini, bir gün eriyip çamurlu su olur sızarsın ayak dibime sevgili.

Kader beyaz kağıta sütle yazılmış yazı, elindeyse sıyır beyazdan beyazı. Tanrımdan umuyorum ki seni kaderime yazmış olsun. Necip Fazıl Kısakürek

Bir umut kuşu çiz yüreğime beyaz olsun tüyleri kalbin kadar temiz olsun. Bir kanadı senin için diğer kanadı da sevdiğin için çırpsın.

Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi ellerin bir martı, telaşlı ve ürkek ellerin fırtınada çırpınan bir beyaz yelken.

Neden aklıma geliyor istasyon büfesindeki duruşun. Hava soğudu (Kasım’ın son günleri) kar yağacak, bembeyaz olacak unutulmuşluğum. Edip Cansever

Sen uzaklardayken ben yıldızları seyrettim tutam tutam ışıklarını çekip içime, sen uzaklardayken ben gidişini resmettim umudun beyazıyla karanlığı tuval yapıp gelişini bekledim.

Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, kar beyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat.

Ağladıkça gözyaşlarım dökülür yeşertir kuru toprakları. Diz çöker, yalvarırsın önünde cennetin beyaz kapıları. Can verirken umutların yetişir annenin kalbi, duaları şükreder gülümsersin. Tanrı aslında sever hepimizi. Cem Adrian

Bulutlardan beyaz gökyüzünden mavi aldım. Denizlerden sonsuzluk, gözlerinden umut aldım. Yıldızlardan ışık, kuşlardan haber aldım. Annemden öğüt Tanrıdan inanç aldım. Cem Adrian

Bazen gökyüzünde siyah bulutlar olur; gökyüzü bu siyah bulutlar yüzünden değişmez. Ve bazen beyaz bulutlarda olur ve gökyüzü bu beyaz bulutlar yüzünden de değişmez. Bulutlar gelirler ve giderler gökyüzü baki kalır. Sen gökyüzüsün ve düşüncelerde bulutlardır. Eğer düşüncelerini titizlikle izlersen, eğer onları kaçırmazsan, eğer onlara doğrudan bakarsan ilk şey bunu anlamak olacaktır ve bu çok büyük bir anlayıştır. Bu senin aydınlanmanın başlangıcıdır. Artık sen uykuda değilsin, artık gelip giden bulutlarla özdeş değilsin, artık sonsuza dek baki kalacağını biliyorsun. Tüm kaygı yok olur. Osho

Tıpkı altın miğferli, beyaz kanatlı, kırmızı şallı o kadının dediği gibi; adalet acıtıyor bazen ama ben hep inandım çünkü adil olmak uğruna bir tarafını kesebiliyorsun kalbinin ellerinle ama hep inandım bu dünya üstündeki ben ve ilahi inancım adalete hep inandı zor olsa da. Yonca Ayas