Beril İsminin Anlamı

Beril İsminin Anlamı 

Beril İsminin Anlamı Bebek sahibi olacak insanlar isim telaşına girebilirler. Bebeklerine koyacakları isimlerin anlamlarına bakarak karar verirler. Bu yüzden ”Beril isminin anlamı nedir?” sorusu birçok ebeveyn tarafından sorulur. Beril isminin birden fazla güzel anlamı vardır. Beril ismi dağda açan çiçek, Fatma adının söyleniş biçimi, değerli bir taş, aklanmış arınmış gibi anlamlara gelir. Aynı zamanda İngilizcede şeffaf mavi ya da yeşil renkli taşlara denir. Fransızcada ise doğada bulunan çoğu yeşil berilyum manasına gelir. 

Yeni doğan bebeklere isim koyarken dikkat edilen bir diğer husus ise dini boyutudur. Bu yüzden ”Beril ismi Kur’an’da geçiyor mu?” sorusunun cevabı aileler tarafından merak edilir. Beril ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmeyen isimler arasında yer alır. Fransızca/İngilizce kökenli olan bu isim birçok millette kullanılabilir. Aynı zamanda Beril ismi sakıncalı isimler listesinde yer almadığı için gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Son zamanlarda isimlerden yola çıkarak karakter analizi yapılabilir. Beril isminin anlamı uzmanlar tarafından incelendiğinde bu isme sahip olan kişilerin emir almaktan hoşlanmayan, umursamaz, kendi bildiğini uygulayan insanlar olduklarını söylüyorlar. Ayrıca bu isme sahip olan kişilerin keyiflerine düşkün oldukları, sadakata önem verdikleri, sabırlı olmaları en çarpıcı özellikleri arasında yer alır.

Ebeveynler bebeklerine isim verirken popülerlik oranına dikkat ederler. Beril ismi son dönemlerde artış göstermeye başladı. Beril ismi Türkiye’de en çok kullanılan 793. isimdir. Kız isimleri arasında ise 415. sırada yer alır. Beril isminin kullanımı son bir yıl içerisinde 845 kişi artmıştır. Son verilere göre ülkemizde toplamda 17.285 kişinin Beril ismine sahip olduğu bilinir. Bu insanların 3.846’sı ise İstanbul ilinde yaşar.

Bilindiği üzere isimleri daha iyi tanıyabilmek için harf analizi yapılabilir. Beril isminin harf analizine bakacak olursak; B harfinin önsezileri kuvvetli, E harfinin mücadeleci, R harfinin tereddütlü,  İ harfinin duygusal ve hassas ve L harfinin ise sanatsal yetenek anlamlarına geldiği söylenir. Beril ismine sahip olan kişiler hassas ve duygusal yapıların yanı sıra mücadeleci yapıları ve önsezileri ile hayata tutundukları söylenebilir.

Türkiye’de Beril ismi çok yaygın olmadığı için Beril ismine sahip ünlüler ile alakalı olarak başarılı oyuncu Beril Pozam’ı ve ünlü oyuncu Beril Kayar’ı örnek verebiliyoruz.

Uzmanların yapmış olduğu Beril isminin analizi sonucunda bu isimdeki insanların sessiz, şefkatli, merhametli, uyumlu, sevecen, fedakar, esnek, romantik, yumuşak başlı, gizemli, yaratıcı ve hayal gücü yüksek insanlar oldukları söylenebilir. Aynı zamanda sabit fikirli, marjinal, beklenmedik kararlar veren ve duygusal olmayan gibi olumsuz özellikleri de vardır. Fiziksel özellik açısından bakacak olursak gamzeli, geniş omuzlu, kalın dudaklı, orantılı yüz hatlarına sahip oldukları söylenebilir. Aynı zamanda belirgin elmacık kemiklerine ve kemerli burun yapısına sahip oldukları görülür. 

beril-isminin-anlami-61163
Beril İsminin Anlamı

Beril ile benzerlik gösteren diğer isimlere Berivan, Zeynep Beril, Beritan, Beria, Beriye, Berfin, Beren, Berna, Berrak, Berrin, Betül, Birsel, Birgül gibi isimler örnek verilebilir. Berin, Beri, Berkay, Berk, Berkan, Eril, Berat gibi isimler de benzer erkek adlarına örnek gösterilebilir. Kız ve erkek çocuğunuza iki isim vermek istiyorsanız, bu örneklere bakarak, karar verme aşamasını kolay hale getirebilirsiniz.

Beril ismi son dönemlerde artış göstermekte. Güzel anlamları ve Fransızca/İngilizce kökeninden olması bu ismin tercih edilebilirliğini artırır. Aynı zamanda saflığı temsil eden bu isim anlamlarıyla da aileleri etkilemeyi başarır. Beril ismindeki insanların zarif, ince fikirli ve romantizme düşkün olmaları naif anlamları olan isimleri tercih eden aileler için büyük öneme sahiptir.

Beril isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 7 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Dağda Açan Çiçek.
  • 2 – Fatma Adının Bir Söyleniş Biçimi
  • 3 – Madeni, Değerli Bir Taş.
  • 4 – Doğada altıgen billurlar durumunda bulunan, saydam, çoğu yeşil renkli berilyum ve alüminyum silikat. (Fransızca)
  • 5 – Şeffaf mavi-yeşil renkli değerli taşlar veya zümrüt. (İngilizce)
  • 6 – Aklanmış, arınmış
  • 7 – Yeşil renkli değerli bir taş.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Fransızca/İngilizce
Kuran ‘da geçmiyor.

Beril ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Beril ismini kullanan 17.285 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Beril ismini kullanan 3.846 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Beril ismini kullanan 1.745 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Beril ismini kullanan 1.526 kişi bulunmaktadır.

Beril isminin Türkiye sıralaması

Beril en çok kullanılan 793. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 415. isimdir.

Beril ismini kullananların sayısı, son bir yılda 848 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Beril isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Beril isminin Harf Analizi

Kişiye Beril ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Beril İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Beril ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Beril isminin anlamını gözden geçirin!

Beril İsminin Numerolojisi

Beril isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
R: yirmi bir
İ: on iki
L: on beş
TOPLAM: 56

Beril ismi Türkçe kökenli bir isim olup, Türkiye’de yaygın olarak kullanılan bir isimdir. İşte Beril ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler:

  1. Beril İnanç: Türk oyuncu. “Yaprak Dökümü” ve “Medcezir” gibi televizyon dizilerinde rol almıştır.
  2. Beril Özgür: Türk oyuncu. “Adını Feriha Koydum” ve “Bana Sevmeyi Anlat” gibi dizilerde rol almıştır.
  3. Beril Akıncı: Türk milli yüzücü. Türkiye’de ve uluslararası yüzme yarışmalarında başarılar elde etmiştir.

Bu listedeki kişiler, Beril ismini taşıyan ünlü örneklerdir. Türkiye’de daha fazla ünlü veya tanınmış kişi Beril ismini taşıyabilir.

28916