Beren İsminin Anlamı

Beren İsminin Anlamı Kız bebek bekleyen ebeveynlerin isim bulma telaşına girdikleri görülür. Aslında bu oldukça zevkli ve heyecanlı bir telaştır. Bu bağlamda Beren isminin anlamı nedir? Sorusunun cevabı da çoğu kişi tarafından araştırılmaktadır. Hem kulağa hoş gelen hem de çok güzel anlamlara sahip olan Beren ismi öncelikle kar tanesi anlamını taşımaktadır. Kuvvetli ve güçlü anlamlarına da gelmektedir. Son zamanların yaygın ve favori isimleri arasında yer almaktadır.

Doğacak olan bebeğe Beren ismi vermek isteyen ebeveynler Beren Kur’an da geçiyor mu diye araştırma da yapmaktadır. Kur’an da geçmediğini söylemek isteriz. Beren kız bebekler için tercih edilir ve Türkçe kökenli bir isimdir.

Beren isminin okunuşu ve telaffuzu kolaydır. Güzel anlamları da içinde barındırır. TDK’na göre Beren isminin anlamı kadife kumaş, tanınmış kişi olmaktadır. İsmi tek başına ya da yanına ek isimler getirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İsimlerden yola çıkılarak analiz yapmak konusu da mümkün olmaktadır. Beren isminin analizi uzmanlar tarafından yapılmıştır. Bu isme sahip olan kişilerin duyguları yoğun ve heyecanlı oldukları görülür. Hemen sinirlenseler de kin tutmazlar. Duygularını hemen açığa çıkarırlar saklamazlar. Sanat dallarında başarılı olurlar. Başkalarının etkisinde kalma durumları da söz konusu olabilmektedir.

Olumlu yönleri; enerjik, güçlü, neşeli, kendinden emin, sadık, iddialı, sıcak kanlı, yaratıcı, mert, dışa dönük, lükse düşkün oldukları söylenebilir.

Olumsuz özellikleri arasında hassas ve alıngan oldukları bilinir. Ayrıca tutucu ve fazla sahiplenici huyları bulunmaktadır.

Fiziksel özellikleri düzgün bir görünüşe sahiptir. Uzun boyludurlar. Uzun ve dolgun yüz, ince boyun, ince çene yapısı ve açık kestane saç rengine sahiptirler.

Beren isminin ülkemizdeki popülerliğini merak ediyor musunuz? Yapılan istatistiklere göre Türkiye’de 30.268 kişi Beren ismine sahiptir. Türkiye genelinde en çok kullanılan 534’üncü isim olmaktadır. Kız isimleri arasında 283’üncü sırada bulunur. 2022 yılını düşünecek olursak son bir yılda Beren ismini tercih edenlerin sayısında 2.049 kişi artış görülmüştür.

Uzmanların görüşüne göre Beren isminin kişilik analizi yapıldığında bu kişilerin aile hayatını önemsedikleri görülür. Ailesi onlar için her şeydir. O yüzden de ailede bulunan herkese fazlasıyla önem verirler. Hoşgörülü ve anlayışlı olmaları sayesinde çoğu kişi tarafından sevilirler. İş hayatında oldukça temkinlidirler. Sabır ve azmin karşılığını her zaman görürler. Çalışkan oldukları için maddi sıkıntı çekmezler ve rahat bir yaşam sürerler.

beren-isminin-anlami-68823
Beren İsminin Anlamı

İsimler ve benzerleri konusunda da araştırma yapan uzmanlar Beren ismine benzer isimler konusunu şöyle belirtmektedir: Berem, Berfin, Berna, Berrin, Beril, Ceren, Deren, Gülven, Gülseren, Nurseren, Gülderen, Bereket, Berivan, Yaren, Diren, İmren, Seren, Bezen, Besen, Belmen. Eğer ek bir isim arayışında iseniz Beren Su, Beren Gül, Beren Nur, Ayla Beren önerilebilir. Beren ismi caiz mi diye araştırma yapanlar için şunu söyleyebiliriz; Beren Kur’an da geçmez fakat sakıncalı isimler arasında da bulunmaz. O yüzden anlamı incelenerek kız bebeklere Beren ismi verilebilir. 

Türkiye’de Beren ismini taşıyan birçok ünlü de bulunur. Beren ismine sahip ünlüler; film ve dizi oyuncusu Beren Saat ilk akla gelen isimler arasında yer alır. Ayrıca küçük oyuncular Beren Gökyıldız, Beren Şenol ve Beren Geçalp de birçok dizide oynamıştır. Galatasaraylı voleybolcu Beren Yeşilırmak, Türkiye yıldızlar karate şampiyonumuz Beren Çınar akla gelen isimler arasında yer almaktadır.

Menajerimi Ara dizisini seyredenler varsa buradaki Beren karakterini Yaprak Medine canlandırmıştır. Güzel ve anlamlı isimler arasında yer alan Beren ismi sizin bebeğiniz için de uygun olabilir.

Beren isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kar Tanesi.
  • 2 – Fadime Arapça “Çocuğunu Sütten Kesen Kadın” Anlamına Gelen Gelen “Fatma” Adının Halk Ağzından Bozulmuş Biçimlerinden Birifatoş Arapçada ” Çocuğunu Sütten Kesme” Anlamına Gelen Fatma Adının Türkçeleşmiş Biçimlerinden Biri
  • 3 – Tanınmış.
  • 4 – Kadife kumaş.
  • 5 – Kuvvetli, güçlü, akıllı

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Beren ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Beren ismini kullanan 30.268 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Beren ismini kullanan 6.384 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Beren ismini kullanan 2.529 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Beren ismini kullanan 2.208 kişi bulunmaktadır.

Beren isminin Türkiye sıralaması

Beren en çok kullanılan 534. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 283. isimdir.

Beren ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2.049 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Beren isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Beren isminin Harf Analizi

Kişiye Beren ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Beren İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Beren ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Beren isminin anlamını gözden geçirin!

Beren İsminin Numerolojisi

Beren isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
R: yirmi bir
E: altı
N: on yedi
TOPLAM: 52

Beren ismi Türkçe kökenli bir isim olup, Türkiye’de yaygın olarak kullanılan bir isimdir. İşte Beren ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler:

  1. Beren Saat: Türk oyuncu. “Aşk-ı Memnu” ve “Fatmagül’ün Suçu Ne?” gibi televizyon dizilerindeki başarılı performanslarıyla tanınır.
  2. Beren Gökyıldız: Türk çocuk oyuncu. “Anne” ve “Bizim Hikaye” gibi televizyon dizilerinde rol almıştır.
  3. Beren Saatcı: Türk kayakçı. Türkiye’yi kayak alanında ulusal ve uluslararası yarışmalarda temsil etmiştir.

Bu listedeki kişiler, Beren ismini taşıyan ünlü örneklerdir. Türkiye’de daha fazla ünlü veya tanınmış kişi Beren ismini taşıyabilir.

98517