Berceste İsminin Anlamı

Berceste İsminin Anlamı

Berceste İsminin Anlamı Alışılmış ve klasik isimler dışında bebeğinize az ve daha nadir görülen isimlerden mi arıyorsunuz? Öyleyse dünyaya yeni teşrif etmiş ya da edecek olan minik üyeniz için Berceste ismini tercih edebilirsiniz. Çok fazla kişide denk gelmediğiniz ancak duyup beğendiğiniz Berceste isminin anlamı nedir konusunda gerekli bilgileri beraber inceleyelim…

Berceste ismi farklı anlamlara gelebilmektedir. TDK kaynaklarında Berceste seçilmiş ve beğenilmiş anlamına gelmektedir. Diğer anlamları ise latif, hoş, güzel, , sanat değeri yüksek anlamlar taşıyan beyit ya da dizedir. Farsça kökenli bir isim olan Berceste Kuran’da yer almamaktadır. Kız çocuklarına koyulan bir isimdir. Güzel anlamlara gelen ismi, kız bebeğinize gönül rahatlığı ile koyabilirsiniz. Kulağa hoş gelen Berceste aynı zamanda şiirdeki en güzel dize anlamı taşımaktadır. Divan edebiyatındaki anlamına baktığımızda değerli anlamı olan dize ya da koşuğa sıfat olmaktadır.

Anne ve baba adayları son zamanlarda aile büyüklerinin isimlerini koymak yerine farklı isimleri tercih etmektedirler. Yeni duyulmaya başlayan isimlerin ise istatistiki değerleri çok yüksek değildir. Türkiye genelini incelediğimizde Berceste isminin istatistiki değerinin 80 olduğunu görmekteyiz. 3 Büyükşehir göz önünde bulundurulduğunda 80 kişinin 26’sı İstanbul’da bulunmaktadır.  İstanbul’u ise 8 kişiyle Ankara, 2 kişi ile de İzmir’in takip ettiği görülmektedir.  Türkiye’de isim sıralamasında Berceste ismi 6526. Sırada yer alır. Kız çocuklarına en çok verilen isimler arasında 2779. Sıraya sahiptir.  

Bebeğinizin cinsiyetini öğrendikten sonra koymayı düşündüğünüz isim Berceste ise, ismin kişilik analizini gelin hep beraber inceleyelim. Berceste isminin kişilik analizi nedir diye baktığımızda çok güzel yanlarını görürken olumsuz yönleri de dikkat çekmektedir. Bu isme sahip kişiler mükemmeliyetçidirler. Bütün işlerinin mükemmel bir çerçeve içerisinde ilerlemesini isterler. Arkadaşlarının her zaman her konuda yanına yakışmalarını isterler. Aşırı detaycıdırlar ve bu detayların içinde de kaybolurlar. Ayrıca bu kişiler etrafındakileri kolay bir şekilde eleştirebilirler ancak kendilerinin eleştirilmesinden nefret ederler. Heyecanlı bir yapıya sahiptirler. Çok duygusaldırlar. Bu nedenle sanat, müzik, icat yeteneği gibi konularda oldukça başarılıdırlar. Çok çabuk sinirlenen bir karakterleri vardır. Aynı zamanda başka kişilerin tesiri altında kalmaya meyilli kimselerdir.

Bu isme sahip kişiler neşeli ve enerjiktirler. Ayrıca dışa dönük bir karakterleri vardır. Berceste isminin olumlu yönleri hakkında merak ettiğiniz bilgiler olabilir. Kendilerine oldukça fazla güveni olan bu kişiler hırslı bir yapıya sahiptirler ve iş bitirici özellikleri ile bilinirler. Aynı zamanda cömert ve dürüst kimselerdir. Partnerlerine karşı her zaman sadıktırlar. İddialı ve ön planda olmayı severler. Olumlu yönlerinden diğer bazı özellikleri de sıcakkanlıdırlar ve sosyal kişilerdir. Kendinden emin bir karakter sergilerler. Olumsuz yönlerine göz attığımızda ise Berceste isimli kişilerin aşırı sahiplenici, tutucu, alıngan ve hassas olduklarını görmekteyiz.

Pek çok aile büyüğü ve ebeveyn adayı bebeklerine vermek istedikleri isimlerin caiz olup olmadığını merak etmektedir. Berceste ismi caiz isimler arasında bulunur ve kız çocuklarına verilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Benzer isimler konusunda da merak ettikleriniz olabilir. Berceste ismine benzer isimler ise şu şekildedir; Berca, Berciz, Berfin, Berivan, Berna, Berra, Beren, Beril, Berrin, Beste, Şayeste, Deste, Güldeste, Nevreste, Ayeste, Dilbeste, Huceste, Püste, Növreste, Vareste, Ateşte, Dilkeste. Berceste ismine uyumlu erkek isimleri de bulunur. Bunlar; Berat, Berkan, Berkay, Berke, Berk, Berca, Vareste, Bilge, Bükre, Büke, Beyzade, Safbeste.

berceste-isminin-anlami-1712
Berceste İsminin Anlamı

Berceste isimli ünlüleri araştırdığımızda karşımıza oyuncu Berceste Özdemir çıkmaktadır. Berceste Özdemir, Arka Sokaklar, Kurtlar Vadisi Pusu ve Cennet Mahallesi gibi dizilerde boy göstermiştir. Ayrıca Komik Bir Aşk Hikayesi filminde oynamıştır.

Berceste isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Seçilmiş, beğenilmiş
  • 2 – Latif, güzel, hoş
  • 3 – Sanat değeri yüksek anlamlar taşıyan dize. En güzel dize ya da beyit.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Berceste ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Berceste ismini kullanan 80 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Berceste ismini kullanan 26 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Berceste ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Berceste ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Berceste isminin Türkiye sıralaması

Berceste en çok kullanılan 6526. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2779. isimdir.

Berceste isminin Harf Analizi

Kişiye Berceste ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Berceste İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Berceste ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Berceste isminin anlamını gözden geçirin!

Berceste İsminin Numerolojisi

Berceste isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
R: yirmi bir
C: üç
E: altı
S: yirmi iki
T: yirmi dört
E: altı
TOPLAM: 90

10574