Bebekler İle İlgili Sözler

Bebekler İle İlgili Sözler. Bir bebek sahibi olmak insanın her bakışında içinin titremesine sebep olmaktadır. Çünkü bebeğin savunmasızlığı ve masum bakışları her zaman insanın içerisinde yer alan derin boşlukların tamamı ile doldurulmasına imkan tanımaktadır.

Bebekler İle İlgili Sözler Bebekler yer yüzündeki en büyük sadeliktir. Dünyaya geldikleri ilk andan itibaren bebeklerin masumiyeti insanın içini ısıtır nitelikte olmaktadır.

Bebekler ile ilgili sözler her zaman güzellikler içermektedir. Söylenen Güzel sözler bebeklerin benzersiz masumiyetinin dışarı yansıtılmasını sağlamaktadır.

Bebekler sahip oldukları güzellikler ve tatlılıklar ile her zaman kusursuz gözükmektedirler. İnsanın başına gelebilecek en güzel şey bebek sahibi olmak olarak görülmektedir.

Anneden bebeğe Güzel Sözler

Bir bebek sahibi olmak insanın her bakışında içinin titremesine sebep olmaktadır. Çünkü bebeğin savunmasızlığı ve masum bakışları her zaman insanın içerisinde yer alan derin boşlukların tamamı ile doldurulmasına imkan tanımaktadır.

Bebekler ile ilgili sözler söylenirken her zaman masumluktan, tatlılıktan ve sahip oldukları güzellikten bir adım ileriye gidilememektedir. Çünkü bebekler bu üçünden fazlası değildir.

Hiçbir bebeğin içerisinde kötülük yoktur. Hiçbir bebek hayata gözlerini kötülükle açmaz. Onların bu küçük ama sıcacık kalbi, kalbinde kötülük olan insanların dahi kötülüklerden arınmasına yardımcı olmaktadır. Her bebek insanın kalbine huzur doldurur.

Bebekler İle İlgili Sözler
Bebekler İle İlgili Sözler

Bebekler İle İlgili Sözler

 • Bir bebeğin en güzel hali gülümseyen halidir.
 • Bir bebeğe önce konuşmayı öğretirsiniz, sonra da susmayı.
 • Hiçbir koku bebek kokusu kadar güzel olamaz.
 • Cennet kokusunu duymak isteyenler bebeklerini koklasınlar.
 • Hoş geldin neşemiz, mutluluğumuz, bitanemiz.
 • Bir kadına tekme atmak yalnızca karnındaki bebeğin hakkıdır.
 • Candan öte bir can varmış onun adı da evlatmış.
 • Bir anne için çocuğunun en sevimli olduğu zaman uyuduğu zamandır.
 • Hayatımıza hoş geldin hayatımızın anlamı. Bizi çok mutlu ettin.
 • Çocuklar geleceğe gönderdiğimiz ve asla göremeyeceğimiz mesajlardır.
 • Bebek gibi uyuyor diyenlerin muhtemelen hiç çocukları olmamıştır.
 • Çocuklardan çok şey öğreniriz. Örneğin ne kadar sabırsız biri olduğumuzu.
 • Dünyaya yeni bebek getiren annenin mutluluğu asla tarif edilemez.
 • Çocukların sevgi görmeye ihtiyacı vardır. Özellikle de hak etmedikleri zaman.
 • Çocuklu aileler ve çocuksuz olanlar, her ikisi de birbirleri için üzülürler.

Yeni Doğan bebeğe güzel Sözler

Bütün dünya üzerinde bir tek güzel çocuk vardır, bütün anneler de ona sahiptir.

Dünyada insanın en önemli işi, yüzünü ağartacak çocuklar yetiştirmektir.

Çocuk büyütürken evi temiz tutmak, kar hala yağarken kapının önünü temizlemek gibidir.

Bundan sonra sen benim mutluluk meleğim olacaksın ben senin koruyucu meleğin.

Çocuklara, babalarının yeteneklerine göre değil, kendi yeteneklerine göre iş bulmak gerekir.

Benim için nefes almakta sen vermekte sen, hayatta sen, yaşamakta sensin bebeğim.

Yuvamıza doğdun bir güneş gibi, artık sen bizim el bebek gül bebeğimiz olacaksın, inşallah hep mutlu olacaksın.

Çocuklarınıza çok değerli birer hazineymiş gibi bakın, onları ve kendinizi onurlandırın.

En güzel çiçeklerden daha güzel kokan, masum masum bakan canım bebeğim hoş geldin. Bizlere neşe ve mutluluk getirdin.

Masum bakışlı minik yavrum ömrün huzurlu bahtın hayırlı yüzün nurlu olsun. Allah’ım seni her zaman korusun.

Minik minik ayaklarına, yumuk yumuk ellerine, masum masum bakışlarına kurban olduğum bebeğim. Sen benim her şeyimsin.

Çocuğunuzun büyüdüğünü nereden anlarsınız? Size soru sormayı keserler ve tabii nereye gittiklerini söylemeyi de.

Bir çocuk sahibi olmaya karar vermek çok önemlidir, sonsuza dek yüreğinizin, bedeninizin dışında olmasını kabul etmektir.

Sen bana Yaradan’ımın en güzel hediyesisin, önce yüreğime sonra hayatıma düştün. Ve ilmik ilmik gönlüme işlendin.

Bahtın güzel, ömrün uzun olsun, umutsuz bakışların umutla dolsun. Seni mutlulukla, heyecanla bekledik. Hoş geldin bebeğim.

Sorun çaresizlik değil, isteksizlik. İsteksiziz; çünkü çocuklukta bize uygulanan ilk şey içimizdeki isteği öldürmektir.

Biricik Bebek Sözleri

Seni yaramaz karnımda durmadan yaramazlık yaptın. Şimdi elime düştüm senin minik mink ellerini yerim ben. Hoş geldin bebişim.

Bir çocuğu eğitirken ilk düşüncem, onun namuslu bir adam olmasıdır, bunun için de önce iyi bir yürek, sonra zeki bir kafa gerekir.

Bebeğim çıkardığın anlamsız seslerine kurban olayım, o masum masum bakan gözlerinden öpeyim. Sen benim canımsın artık güzel bebeğim.

Benim ayakta duracak halim yokken, artık hayatta duracak, yaşamama sebep olacak bir bebeğim var. Allah’ım onun acısını yaşatmasın.

Kader hep gülsün sana olmasın tuzak, iyilikler seninle kötülüklerden uzak, geleceksin diye, beklendin sabahlara dek. Hoş geldin güzel bebek.

Minik meleğim kalbinden sevgi huzur ve mutluluk hiç eksik olmasın. Hoş geldin hanemize, dünyamıza. Mutluluk neşe getirdin bizlere.

Oyun oynayan çocuğun zamana olan münasebeti şahanedir zira hiç bir münasebeti yoktur çocukta bizleri hayran kılan da budur, zamandan çıkış.

Tekrar çocuklar gibi olmamız yerine getirilemeyecek bir taleptir ama en azından çocukların bizler gibi olmasını önlemeye çalışabiliriz.

Bebek sevme sözleri

Yüce Mevla’m ömrünü, bahtını hayırlı etsin. Hayat yolunda her zaman güzellikler seninle olsun. En zor anında Allah’ım her zaman yardımcın olsun.

Bir milletin yükselmesi o millet içindeki kötülerin yok edilmesi ile değil, insanların ve özellikle çocukların güzel eğitilmesiyle olanaklıdır.

Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı ve onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel olarak ele alınmalıdır. Çocuk sevgisi bir ihtiyaçtır.

Çocuklar, önce ana babalarını severler, biraz büyüyünce, onları eleştirir, sonra sorguya çeker, daha sonra da yargılarlar, bazen de affettikleri olur.

Eğer bebeğiniz güzel ve mükemmelse hiç ağlamıyor huysuzlanmıyorsa zamanında uyuyor ve her zaman bir melek kadar iyi niyetliyse, siz bir anneannesiniz!

Allah’ım hayatını güzel ve mutlu etsin. Yaşamın hep mutlulukla geçsin. Doğarken ağladın ya inşallah bir daha hiç ağlamazsın. Dünyamıza hoş geldin bebeğim.

Hoş geldin dünyamıza hoş geldin hayatımıza. Sen bize neşe mutluluk, sevinç getirdin. Yüreğime umut, yarınlarımıza ışık oldun. Ömrün hayırlı ve huzurlu olsun bebeğim.

Sevdamızın en büyük ve en masum hediyesi olan pamuk prensesim hoş geldin. Anne ve baban olarak seni mutlu etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Aşk ile bakan sevdiğimin bana verdiği en güzel hediye. Bundan sonra aşkımızın en narin meyvesi olacaksın sen. Sen her zaman bizim mutluluğumuz canımız, biricik evladımız olacaksın.

Annem yalan söyledi. Dadım yalan söyledi. Öğretmenim yalan söyledi. Bana söylenenlerin tam tersi bir dünyada ne yapılabileceğini ben nereden bilebilirim ki?

Çocuklar bir şekilde evliliğin devamını sağlarlar. Ve bunun için pek çok yolları vardır. Örneğin o kadar çok talepleri olur ki aileler onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken birbirlerinin hatalarını unuturlar.

İlk başta anne ve babalarımızın çocukları, sonra çocuklarımızın anne ve babası oluruz. Daha sonra anne ve babamızın anne ve babası, en sonunda da çocuklarımızın çocukları oluruz.

34890