Başbuğ İsminin Anlamı

Başbuğ İsmi

 Başbuğ İsminin Anlamı Anne ve baba adaylarının erkek çocuklarına koymak istedikleri isimler birden fazla olabilir. Başbuğ ismi, uzun yıllardır tercih edilen önemli isimlerden biridir. Genellikle erkek çocuklarında tercih edilen bu ismi ilk kez duyan ya da çocuğuna vermek için araştıran kişiler sıklıkla ‘Başbuğ isminin anlamı nedir?’ sorusunu sormaktadır.

Başbuğ ismi birden fazla anlamı olan isimler arasında yer almaktadır.  Kısa bir özetle Başbuğ isminin anlamları arasında ilk sırada  eski Türklerde baştaki kişi, ikinci sırada komutan, üçüncü sırada başkan, dördüncü sırada lider, beşinci sırada erk, altıncı sırada yurtsever, yedinci sırada hükümdar, sekizinci sırada ise milis güçlerin komutanı anlamları yer almaktadır.

Türkçe kökenli bu isim hakkında sıklıkla araştırılan bir diğer konu ise Başbuğ ismi Kur’an-ı Kerim’in içerisinde geçip geçmediği olmaktadır. Pek çok kişi Başbuğ ismi Kur’an-ı Kerim’in içinde geçiyor mu? sorusunu sormaktadır. Genel olarak bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde Başbuğ isminin Türkçe kökenli olduğu ve Kur’an-ı Kerim’in içerisinde geçmediği bilinmektedir. Eğer sizler de çocuğunuza Başbuğ ismini koymak istiyorsanız bu ismin Kur’an-ı Kerim’in içerisinde geçmediğini bilmelisiniz.

Tüm bunların beraberinde Başbuğ ismi hakkında  merak edilen bir diğer konu ise Başbuğ isminin harf analizi olmaktadır. Başbuğ isminde bulunan harflerin çıkardığı titreşime göre elde edilen harf analizi ile ismin olumlu ve olumsuz yönleri ortaya koyulabilmektedir. Bu duruma göre B harfi önseziyi, A harfi enerjiyi, Ş harfi üretkenliği, B harfi önseziyi, U harfi bereketi, Ğ harfi ise azmi işaret etmektedir.

Genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde Başbuğ isminde yer alan harflerin olumlu anlamlara geldiğini görmek mümkündür.  Eğer sizler de doğacak olan çocuğunuza Başbuğ ismini vermek istiyorsanız tüm bu durumları incelemeli Başbuğ isminin harf analizini, numerolojisini, anlamını ve diğer detayları göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmalısınız. Bu yolu izlemeniz durumunda herhangi bir sorun yaşamadan olumlu ve olumsuz özellikleri belirleyebilir ve isim seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başbuğ’u daha iyi anlamak ve ismin anlamını analiz etmek için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ismin numerolojisi olmaktadır.  İsmin içerisindeki yer alan harflerin alfabede karşılık geldiği sıraya göre elde edilen numeroloji  sayesinde ismin pozitif mi yoksa negatif mi enerjiye sahip olduğu öğrenilebilmektedir. Bu sayede isimlerin çocuklara verilip verilmeyeceği konusunda net bir karar almak mümkün olmaktadır. Bu bilgiye göre B harfi iki, A harfi bir, Ş harfi yirmi ü., B harfi iki, U harfi yirmi beş, Ğ harfi ise dokuz sayılarına denk gelmektedir. Bu sayıların toplanmasıyla birlikteyse elde edilen 62 sayısı Başbuğ isminin numerolojisi ortaya koyulmaktadır. Genel bir değerlendirme yapıldığı zaman Başbuğ isminin numerolojisinin oldukça pozitif olduğundan söz etmek mümkündür.

Başbuğ ismine benzer bir isim koymak isteyenler ise Başbuğ ismi ile benzeyen isim arayışı içerisine girmektedir. Bizler yazımızın bu kısmında sizler için Başbuğ ismi ile benzerlik gösteren isimlerin listesini hazırladık. Sizler de Başbuğ ismine benzeyen isimler listesi arayışı içerisindeyseniz bu listeden yararlanabilirsiniz. İşte Başbuğ ismine benzeyen isimler listesi!

Başbay, Başak, Başar, Başaran, Başer, Başol, Başkan, Başat, Erbuğ, Akbuğ, Batuğ, Baştuğ, Bertuğ, Berktuğ, Beydağ, Bintuğ, Beliğ, Bozdağ, Bozbağ, Başaran, Başay, Başarı, Başçık, Başgöze isimleri Başbuğ ismi ile benzeyen isimler listesi arasında yer almaktadır. Sizler için özel olarak seçilmiş olan bu isimlerin tamamı caiz isimlerdir. Sizler de çocuğunuz için güzel, anlamlı, caiz ve hoş söylenişli bir isim arayışı içerisindeyseniz bu listeden bir isim seçebilirsiniz.

basbug-isminin-anlami-90944
Başbuğ İsminin Anlamı

Başbuğ isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Eski Türklerde baş, başkan, komutan.
  • 2 – Lider.
  • 3 – Osmanlı İmparatorluğunda savaş zamanı başka birliklerden ayrılıp bir araya getirilerek oluşan birliğin ya da milis güçlerinin komutanı.
  • 4 – Erk, yurtsever
  • 5 – Başkumandan, hükümdar. – Eski Türklerde orduya kumanda eden hükümdar veya komutanlar.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Başbuğ ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Başbuğ ismini kullanan 16 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Başbuğ ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Başbuğ ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Başbuğ ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Başbuğ isminin Türkiye sıralaması

Başbuğ en çok kullanılan 9251. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4721. isimdir.

Başbuğ ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Başbuğ isminin Harf Analizi

Kişiye Başbuğ ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

Ğ : Bir şeyin sonuna kadar azimle ,mücadele ederek gitme.

Başbuğ İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Başbuğ ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Başbuğ isminin anlamını gözden geçirin!

Başbuğ İsminin Numerolojisi

Başbuğ isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
A: bir
Ş: yirmi üç
B: iki
U: yirmi beş
Ğ: dokuz
TOPLAM: 62

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap