Balık Kokusu Elden Nasıl Çıkar?

Balık lezzetli, sağlıklı ve genelde elle yenen bir besin olduğundan kokusu ellerden zor çıkar. balık kokusunu önlemek için limon ve kolonya kullanabilirsiniz.

Balık kokusu ağır ve son derece rahatsız edici bir kokudur Özellikle de balık temizliği esnasında yapılan temizlik çalışmaları balığın tüm yüzeyine elin temas etmesinden dolayı koku daha hızlı bir şekilde kalıcı hale gelmektedir. Balığı el ile yemeği tüketen insanlar balık kokusundan çok kolay kurtulamazlar doğal malzemeler yardımı ile Eldeki balık kokusunun kolayca çıkartılabilir yeni ve bunu nasıl gerçekleştirebileceğiniz Şimdi sizlere basit tekniklerle açıklayalım.

İçeriğimizde ve Balık Kokusu Elden Çıkarma Kokuyu Giderme Balık Kokusu Nasıl Çıkarılır Balık Kokusu Giderme Yönt konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Balık kokusunu giderme yolları


Limon Keskin kokusu ve içerisinde barındırdığı doğal asit ile ellerinizi derinlemesine temizleyebilirken kokunun da gitmesini sağlayacak önemli elemanlardan bir tanesi olarak değerlendirilir. Öncelikle limon ortadan kesilerek Eğer ile sıkılırsın bir kaç dakika elinizde olma işlemi gerçekleştirdikten sonra elle gezdirilen ve sonra sabunla beraber soğuk suyla yıkanır. Elde kuruma çatlama ya da yara varsa bu yöntemi tercih etmemelisiniz Çünkü Kuru ve çatlayan 50 daha fazla kurutarak acı verecektir bu yaralar üzerinde acıya sebep olabilir çünkü içeriğinde asit bulunmaktadır.
Limon kadar limon kolonyası da tabii ki balık kokusunun giderilmesinde oldukça etkilidir limon ve amonyak içeriği sayesinde balık kokusu kolayca temizlenebilir.

Motorin ne beyaz ile elleri silmek Balık kokusunu alacaktır motorin kokusundan hoşlanmayanlar bu yöntemi tarihi etmesinler. Bunun dışında Metal kaşık evde sabun gibi gezdirilerek ve soğuk su altında bekletilir Bu sayede balık ve soğan gibi kokular tamamen yok olabilir. elleriniz çeşitli hastalıklara çatlaklara ya da kurumalar bulunuyorsa bu yöntemi tercih etmeyiniz. Kokunun sabun ya da nemlendirici kremlerle çıkmasını sağlarsanız ellerinizin zarar görmemesi için daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz.

Elle kokuların çıkmamasının sebebi balık kokusu besinlerin içerisinde bulunan atık vardır Bu ataklar deriye hap sorular ve uzun süre buradan çıkamazlar bu nedenlerden dolayı yemek tüketirken balıkları çatal bıçakla tüketmek ya da ekmek ve tüketmek daha avantajlı olur.

77568