Babaya Kandil Mesajları

Babaya Kandil Mesajları. Babalar kızlarının göz bebekleridir. Her baba evladı ile sadık kalmalı, koruyup kollamalıdır. Kız çocukları kadar erkek çocukları da babalarına düşkündür. Özel günlerde herkese olduğu gibi babalarımıza da mesajlar yollarız. Kandil günleri de mesaj atılan günler içerisinde yer alır. Babaya kandil mesajları kategorisi içinde çok çeşitli cümleler kullanılır. Kandil günleri Allah tarafından kişiye sunulan en güzel nimetlerden biridir. Bu günlerde edilen dualar karşılıksız kalmıyor. Bizler de bu durumu bilerek sevdiklerimize edeceğimiz her duayı mesaj yoluyla iletiyoruz. Babalarımıza gönderdiğimiz bu mesajlardan da güzel bir şekilde geri dönüşler alıyoruz. Biz nasıl dua ediyorsak babalarımız da bize o şekilde dua ediyor.

Tüm bunların yanı sıra babaya ve başkaca sevdiklerimize dini sözler adı altında da mesajlar göndeririz. Gün içinde çok kez kullandığımız bu sözler oldukça anlamlıdır. Dini anlamda gayet hoş bir yere ait olan bu sözler sevdiklerimiz tarafından da sık bir şekilde kullanılır. Bu sözleri hemen hemen her yerde karşılık beklemeden yaparız.

Babaya Kandil Mesajları
Babaya Kandil Mesajları

İşte Editörün Seçimi ile En Özel Babaya Kandil Mesajları:

 1. “Babacığım, Kandilin manevi atmosferinde dualarım seninle. Rabbim sana sağlık, mutluluk ve huzur versin. Kandilin mübarek olsun.”
 2. “Sevgili babam, Kandilin aydınlığı yüreğindeki sevgiyle daha da parlak olsun. Dualarımız seninle, Kandilin kutlu olsun.”
 3. “Babam, dualarımızın kabul olduğu bu mübarek Kandilde Rabbim sana sağlık, huzur ve mutluluk versin. Kandilin mübarek olsun.”
 4. “Kandilin güzelliklerini babamla paylaşmak ne büyük bir şükür. Rabbim sana sonsuz rahmetiyle gelsin. Hayırlı Kandiller.”
 5. “Babacığım, Rabbim dualarını kabul etsin, seni her türlü kötülükten korusun. Kandilin mübarek olsun.”
 6. “Babama Kandilin güzellikleri, huzuru ve bereketiyle dolu bir gece dilerim. Dualarımız hep seninle olsun. Hayırlı Kandiller.”
 7. “Sevgili babam, Rabbim seni daima korusun ve sağlıkla yaşamanı nasip etsin. Kandilin mübarek olsun.”
 8. “Babam, dualarımızın Rabbimizin huzuruna ulaşacağı bu mübarek Kandilde sağlık ve mutlulukla yaşamanı dilerim. Kandilin kutlu olsun.”
 9. “Babacığım, Rabbim dualarını kabul etsin, seni daima sevgiyle kuşatsın. Kandilin mübarek olsun.”
 10. “Babam, Rabbim seni her daim korusun ve dualarını kabul etsin. Kandilin hayırlı olsun.”

Bu mesajlar, babanıza yönelik Kandil dileklerini ifade ederken ona sağlık, mutluluk, huzur ve Rabbimizin rahmetini temenni eder. Babanızın dualarının kabul olması ve Rabbimizin onu koruması dileğinde bulunurken, Kandilin manevi güzelliklerini babanızla paylaşmanın büyük bir şükür olduğunu belirtir. Babanıza Kandilin bereketini, huzurunu ve güzelliklerini dilerken dualarınızın hep onunla olduğunu ifade eder ve Kandilin kutlu olmasını temenni edersiniz.

Babaya Kandil Mesajları

 • Varlığıyla güç veren canım babamın kandilini kutlarım.
 • Dua ve ibadetlerinin kabul olması dileğiyle. Kandilin Mübarek Olsun babam.
 • Babamı özlemek mi? Gölgesini görsem sarılırım. Hayırlı kandiller baba.
 • Bu gece Kadir gecesi Allahl’ım dualarını kabul geceni mübarek eylesin canım babam.
 • Mübarek günler vardır, beraberce kutlamak için. Kandilin kutlu olsun babacım.
 • Nur yüzlü altın kalpli canım babam mübarek Kadir gecen kutlu olsun ellerinden öperim.
 • Baba çınar gibidir. Meyvesi olmasa da gölgesi yeter. Hayırlı kandiller olsun baba.
 • Mübarek kandil gecesinde yanında olamadığım için çok üzgünüm. Kandilini kutlarım ellerinden öperim canım babam.

Güzel babam kandilini kutlarım ellerinden öperim en kısa zamanda buluşmak dileklerimle.

Hu diyelim dilde zikir yürekte şükür olsun. Hayy diyelim iman da aşk ihsan da vuslat olsun. Kandiliniz mübarek olsun babam.

Es SelamunAleykum nuruyla alemimizi Şereflendiren Efendimizin (s.a.s) şefaatine nail olmanı dilerim.

Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Şüphesiz, Allah ve Melekleri Peygambere Salat Ediyorlar.’ Ey iman edenler! Sizde ona Salat edin, Selam edin. Hayırlı kandiller olsun babam.

Allah hepimize Efendimiz’in (sas) şefkatiyle dünyaya bakabilmeyi nasip etsin. Taşlanırken dahi Merhamet etmişti. Kandilin kutlu olsun babam.

Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarının kabul olması dileğiyle iyi kandiller baba.

Zâde duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaşlar, ona susamış dudaklar kadar, açılan eller var. Kandiliniz mübarek olsun.

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun kâbuslar senden uzakta melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki Duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

Talihin gözlerin kadar berrak, kaderin bakışın kadar güzel, umudun yarın kadar yakın, yarının aşkın kadar mutlu, aşkın duaların istediğin gibi makbul olsun. Hayırlı kandiller baba.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Kandilin Mübarek Olsun baba…

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap