Ayris İsminin Anlamı

Ayris İsmi

Ayris İsminin Anlamı Anne ve baba olmaya hazırlanan kişiler yeni doğacak olan kız çocuklarına en güzel anlamlı ve hoş söylenişli ismi vermek için oldukça kapsamlı bir araştırma içerisine gitmektedir. Bu araştırmayı gerçekleştiren  heyecanlı ebeveyn adayları özellikle kız çocukları için isim arayışı içerisindeyken birbirinden farklı pek çok isim ile karşılaşmaları olağandır. Bu aşamada çocuğuna modern bir isim koymayı isteyen pek çok ebeveyn bulunmaktadır. Çocuğuna modern bir isim koymayı isteyen ebeveynler  Ayris ismi ile karşılaşmaktadır.

Ayris ismi ilk duyulduğunda kulağa garip gelen ancak gerek anlamı gerekse söyleniş şekli sebebiyle pek çok kişinin Ayris isminin anlamı nedir? Sorusuna sebep olmaktadır. Genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde Ayris isminin anlamları arasında ilk sırada gökkuşağı, ikinci anlamı rengarenk olan, üçüncü anlamı renkli, dördüncü anlamı renkliliğiyle dikkat çeken olarak bilinmektedir.

Yunanca  kökenli isimler arasında yer alan Ayris ismi hakkında merak edilen bir diğer soru ise Ayris ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçiyor mu? Sorusudur. Ayris ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmeyen isimler arasında yer almaktadır. Ancak uzmanlar tarafından verilen bilgilere göre Ayris ismi caiz isimlerden biridir ve çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Çocuğuna Ayris ismini vermek isteyen kişilerin araştırdığı bir diğer konu ise Türkiye’de Ayris isminde kaç kişi var? Sorusudur. Türkiye’de toplam 202 kişi Ayris ismine sahiptir. Bu kişilerden 66 tanesi İstanbul’da, 24 tanesi Ankara’da, 37 tanesi ise İzmir’de yaşamaktadır.

Genel bir değerlendirme yapıldığında ve isim istatistikleri incelendiğinde Ayris isminin Türkiye sıralaması da elde edilebilmektedir. Türkiye’de en çok tercih edilen isimler arasında Ayris ismi 5021. sırada yer almaktadır. Hem kız hem de erkek çocuklarında tercih edilebilen bu isim aynı zamanda en çok tercih edilen kız çocuğu isimleri listesinde ise 2154. sırada yer almaktadır. Son bir yıl içerisinde 6 kişinin daha yeni doğan çocuğuna  Ayris ismini vermesi ile birlikte bu ismin tercih edilme oranı  artmıştır.

Çocuklara Ayris ismi koyulmadan önce Ayris isminin  olumlu ve olumsuz yönleri göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuklara verilen isimler arasında yer alan Ayris isminin olumlu yönleri arasında insancıllık, özgürlükçülük, üretkenlik, sosyallik, yenilikçilik, mantıklılık, ekip çalışmasına yatkınlık, geleceğe yönelik çalışmalar, sağduyulu oluş, entelektüellik, dışa dönüklük ve yardımseverlik yer almaktadır.

Bunun yanı sıra Ayris isminin olumsuz özellikleri arasında ise kontrolcülük, otoriterlik, görev psikolojisi, duygularını aşırı kontrol altına alma, duygusallıktan uzak olma, çekingenlik ve diktatörlük özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle Ayris ismi çocuklara verilmeden önce hem olumlu hem de olumsuz özellikleri incelenmeli ve bu özellikler incelendikten sonra çocuklara bu ismin verilip verilmeyeceğine karar verilmelidir.

Bazı ebeveynler çocuklarına isim seçerken çocuklarının birbiriyle uyumu isimlere sahip olmasını istemektedir. Bu nedenle Ayris ismi ile uyumlu isim arayışı içerisine girildiği görülmektedir. Bizler de bu kısımda Ayris ismi ile uyumlu isimler listesinde yer veriyoruz. Sizler bu Ayris ismi ile uyum sağlayan isimler listesinde  yer alan isimlerden çocuğunuza verebilir ve uyumlu iki isme sahip olmalarını sağlayabilirsiniz.

 Listede yer alan tüm isimler hem caiz hem de anlamı güzel isimler arasında yer almaktadır. Bu nedenle listeden isim seçerken herhangi bir endişe duymanıza gerek yoktur. Güzel anlamlı ve hoş telaffuza sahip bir isim arayış içerisindeyseniz ve bu ismin Ayris ismi ile uyumlu olmasını istiyorsanız bu listeden bir isim seçebilir ve çocuğunuza verebilirsiniz. Liste: İris, Sinemis, Sineris, Aynas, Akses, Alanis, Akis, Faris isimleri Ayris ismi ile uyumlu isimlerdir.

ayris-isminin-anlami-16404
Ayris İsminin Anlamı

Ayris isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gökkuşağı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Ayris ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ayris ismini kullanan 202 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ayris ismini kullanan 66 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ayris ismini kullanan 24 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ayris ismini kullanan 37 kişi bulunmaktadır.

Ayris isminin Türkiye sıralaması

Ayris en çok kullanılan 5021. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2154. isimdir.

Ayris ismini kullananların sayısı, son bir yılda 6 kişi artmıştır.

Ayris isminin Harf Analizi

Kişiye Ayris ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Ayris İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ayris ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ayris isminin anlamını gözden geçirin!

Ayris İsminin Numerolojisi

Ayris isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Y: yirmi sekiz
R: yirmi bir
İ: on iki
S: yirmi iki
TOPLAM: 84

11581