Ayetli Cuma Mesajları

Ayetli Cuma Mesajları. Cuma günleri, Müslümanlar için en mübarek günlerden birisi olmakla birlikte aynı zamanda Müslümanların bayramı olarak nitelendirilen özel bir gündür. Bu günde tüm Müslümanlar daha fazla hayır işlemeye özen gösterirken erkekler camiye giderek Cuma namazı kılar, kadınlar ise Cuma namazını evlerde kılar. Bu günlerde tüm Müslümanlar birbirlerinin cumasını kutlar ve ayetli Cuma mesajları gönderebilir. Büyüklerimize, sevdiklerimize ve arkadaşlarımıza bu mübarek günde güzel dualar ettiğimiz bu mesajları göndererek bizde bugünün faziletinden faydalanabiliriz.

Cuma günlerinde sevdiklerinize özel mesaj atabileceğiniz gibi Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya hesaplarınızdan da dini sözler paylaşarak herkesin cumasını kutlayıp günlerinin hayır dolu geçmesini dileyebilirsiniz. Bu sözler, insanları birbirine yaklaştıran ve Müslümanlığı pekiştiren güzel sözlerdir. Bu nedenle de bu sözleri büyüklerimize, sevdiklerimize, dostlarımıza ya da komşularımıza göndermekten çekinmemeliyiz. Her güzel duygu gibi bu duygular da paylaştıkça çoğalan güzel duygulardır. Bu sözleri gönderdiğiniz insanları mutlu edebileceğiniz gibi siz de onların güzel dileklerinde ve dualarında yer alabilirsiniz. Bu sebeple de sevdiklerimize bu sözleri sık sık göndermeliyiz.

Ayetli Cuma Mesajları
Ayetli Cuma Mesajları

İşte Editörün Seçimi ile Ayetli Cuma Mesajları:

 1. “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman hemen Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.” (Cuma Suresi, 62:9)

Cuma günü, Allah’ı anmaya koşarak namaz kılmak bizim için büyük bir öneme sahiptir. Bu mübarek günü ibadetle geçirmek bize bereket ve hayır getirir. Hayırlı cumalar!

 1. “Rabbim! Bana, ana-babama, akrabama, iman eden herkese rahmet et. Zira Sen rahmet edenlerin en hayırlısısın.” (Nuh Suresi, 71:28)

Rabbimizden, sevdiklerimize ve tüm iman edenlere rahmet diliyorum. İnancımızın ve sevgimizin güçlenerek birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiği nice hayırlı cumalara ulaşmayı temenni ediyorum.

 1. “Allah, iman edenlere cuma günü namazlarını yerine getirmelerini emreder.” (Al-Jumu’ah Suresi, 62:9)

Cuma günü, iman edenlere namazlarını yerine getirmeleri emredilmiştir. Bu mübarek günde bir araya gelerek Allah’ı anmak, dua etmek ve birlikte ibadet etmek bizi birbirimize yakınlaştırır. Hayırlı cumalar diliyorum.

 1. “Gerçek şu ki, Allah ve Resûlüne itaat edenler, Allah’ın kendilerine verdiği lütufla beraber olacaklardır. İşte onlar, gerçekten doğru yolu bulanlardır.” (Nisa Suresi, 4:69)

Allah’a ve O’nun Resulüne itaat edenler, Allah’ın lütfu ve rahmetiyle beraber olacaklardır. Bu mübarek Cuma gününde, Rabbimize olan itaatimizi artıralım ve O’nun lütuflarıyla dolu bir hayat yaşayalım. Hayırlı cumalar!

 1. “Ey iman edenler! Sabredin, sebat edin, birlik olun, Allah’tan korkun ki kurtuluşa eresiniz.” (Al-i Imran Suresi, 3:200)

İman edenler olarak sabredelim, sebat edelim ve birlik olalım. Allah’tan korkarak hayatımızı düzenleyelim ve kurtuluşa erişelim. Cumanız mübarek olsun.

Bu ayetlerle desteklenmiş Cuma mesajları, Cuma gününün önemini vurgulayarak, imanımızı pekiştirmemizi, ibadetimize devam etmemizi ve Allah’a olan itaatimizi artırmamızı teşvik eder. Aynı zamanda, sabır, sebat, birlik, Allah’tan korku gibi İslam’ın temel değerlerini hatırlatır ve hayırlı cumalar dileğiyle sonuçlanır.

Ayetli Cuma Mesajları

 • Ey iman Edenler Allah’ı çokça zikredin. (Ahzab – 41) Hayırlı Cumalar!
 • Bilerek Hakkı batıla karıştırmayın. Hakkı gizlemeyin. (Bakara – 42) Cumanız Mübarek Olsun. Selam ve Dua ile.
 • Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.( Al-i İmran suresi: 139)
 • Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi musibet ve nimetlerle deneriz. Sonunda bize döneceksiniz. (Enbiya – 35) Cumanız mübarek olsun!
 • De ki: Rabbim! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edemlerin en hayırlısısın! ( Müminun, 118) Hayırlı cumalar.
 • De ki: Rabbim! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın! ( Müminum, 118) dualarda buluşmak dileğiyle, cumanız mübarek olsun.
 • Cuma gününde bir saat vardır ki, Müslüman o saatte namazda Allah’tan bir hayır isterse, Allah ona istediğini verir. ( Buhari, De avat, 61) Hayırlı cumalar.

Senden başka ilah yoktur. Seni her türlü noksandan tenzih ederim. Gerçekten ben kendine zulmedenlerden oldum. ( Enbiya suresi, 87) Cumanız mübarek olsun!

Ey iman Edenler! Sabır ve namaz, dua ile Allah’tan dua isteyin. Şüphesiz Allah sabredenler ile beraberdir. (Bakara – 153) Cumanız mübarek olsun. Selam ve dua ile!

Gündüz her iki tarafında ve gecenin saçaklarında namaz kıl! Muhakkak ki, iyilik kötülükleri giderir. Bu ise düşünebilenlere bir öğüttür. ( Hud Suresi ayet 114) Cumanız mübarek olsun.

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman hemen Allah’ın zükrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Hayırlı cumalar!

Size bir selam verildiği zaman, ondan daha güzeliyle veya aynı selamla karşılık verin. Şüphesiz Allah, her şeyin hesabını gereği gibi yapandır. Allah’ın selamı üzerinize olsun, Cumanız mübarek olsun.

Şüphesiz biz yeryüzünde olan şeyleri, onun üzerinde ziynet/süs yaptık. Böylece insanların hangisinin amel bakımından daha güzel olduğunu denemek istedik. (Kehf-7) Hayırlı nurlu cumalar.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular ki; ”Hatırlayan güzelse, Hatırlanan da güzeldir. Gül bahçesine giren ya gül olur ya da gül kokar.” Yaratanın affına, Resul’ün şefaatine, Cennetin en güzel köşesine mazhar olabilmeniz dileğiyle, Cumanız mübarek olsun. Selam ve dua ile!

Hz. Enes’den radıyallahu anh rivayetle, Aleyhisselam vesselam efendimiz buyurdular ki; bir cemaat Allah’ı zikretmek için bir yerde otururlarsa, bir münadi gökten onlara şöle nida eder: Allah’ım mağrifetine nail olmuş olarak kalkınız. Hadis-i Şerif

Onlar, Sırf Rab’lerinin rızasını kazanmak için sabreder, namazı tam gerektiği şekilde kılarlar. Kendilerini ihsan ettiğimiz rızıklardan gerek gizli, gerek açık bir tarzda bağışta bulunur ve kötülüğe iyilikle mukabele ederler. İşte Onlardır dünya diyarının güzel akibetini kazananlar. (RA’D 22) Cumanız Mübarek Olsun! Selam ve dua ile!

Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen”sin.” (Bakara, 128) Alemlerin efendisine selatu selam (a.s.m) ile. Hayırlı Cumalar Dua ile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap