Ayakkabılık Nasıl Temizlenir?

Ayakkabılarını yerleştirmiş olduğunuz ayakkabılık bölümleri düzenlendiği zaman belirli zaman içerisinde tozlanma ve kirlenme gibi problemlerle karşılaşılması s..

Ayakkabılarını yerleştirmiş olduğunuz ayakkabılık bölümleri düzenlendiği zaman belirli zaman içerisinde tozlanma ve kirlenme gibi problemlerle karşılaşılması son derece normaldir.

Bu yazıda ve Ayakkabılık Temizlik Ayakkabılık temizliği Nasıl temizlenir Temizlik ipuçları Ayakkab detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Tozlar kirler dışarıdan giren tüm Diyar etkenler ayakkabılığın daha fazla kirli olmasının önemli sebeplerinden bir tanesi olarak göstermektedirler. Gün içerisinde ayakkabıların tabanına yaklaşmakta olan tüm atıklar ayakkabılarınızın içerisine girer ve onların ayakkabılar yerleştirildiğinde etrafın kirlenmesine sebebiyet vermektedirler.

Düzenli şekilde temizlik gerçekleştirildiği zaman isterseniz zaten kanvas ya da kumaş ayakkabılar olsun düzenli Temizlikte Bu problem ortadan kalkar ve ayakkabılarınız sürekli olarak ilk günkü temizliğine kavuşmuş olur. Temizlik için kullanmanız gereken belli başlı malzemeler şu şekildedir;

Temizlik İçin İhtiyacınız olanlar


Elektrikli süpürge, Ilık su
Mikrofiber bezler, Bulaşık süngeri
Deterjan


PVC malzemeden üretilmiş olan ayakkabılıkları temizlerken Öncelikle ayakkabıları çıkardıktan hemen sonra elektrikli süpürge yardımıyla ayakkabılığın içerisinde bulunan tüm toz ve artıklarının temizlenmesi gerekiyor.

Ardından ılık su içerisine az miktarda koymuş olduğunuz deterjanla beraber PVC yüzeyleri çok daha rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz ve kalıcı olarak üzerinde toz durma ihtimalini düşürebilirsiniz. Ayakkabılardan rafları bulaşmak da olan inatçı lekeleri çıkarmak da da bulaşık deterjanı son derece etkili bir yöntem olmaktadır.

Daha sonra temiz ve nemli bir bez yardımıyla ayakkabılarınızı ovalayarak temizleme işlemine geçişin ardından kuru bir bezle beraber kurulama işlemini tamamlayarak ayakkabılarınızın tamamen temiz olduğundan emin olabilirsiniz.

Ahşap ve MDF kaplama yüzeylerin temizlenmesinde de suyu oldukça zararlı olacağından ötürü özel ahşap temizleyici sabun bazlı deterjanlar kullanılırsa çok daha başarılı sonuçlar elde edilecektir.


Ayakkabılarınızı çıkardıktan sonra süpürgeyle ayakkabılık içerisinde kalan tozları tam anlamıyla temizleme işlemini gerçekleştirin ve ardından kova içerisinde koymuş olduğumuz Ümit su ve su bazlı bir deterjanla beraber iyice köpürmesini sağlayan. Bir bez yardımıyla suya fazla çok temas etmeden su üzerinde oluşan köpükleri alarak ayakkabılarınızın temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

42131