Asil İsminin Anlamı

Asil İsmi

Asil İsminin Anlamı Kız çocuklar için isim arayışı içerisinde olan anne ve baba adaylarının modern isimleri daha çok tercih ettiği bilinen bir gerçektir. Bu bağlamda yenilikçi ve sık kullanılmayan isimlerin dikkat çektiği görülmektedir. Anne ve baba adaylarının modern bir isim arayışı içerisindeyken Asil ismi ile  karşılaşmaları da mümkündür.   Bu ikisine karşı anne ve baba adayları öncelikle Asil isminin anlamı nedir? sorusunun cevabını araştırmaktadır.

Kelime anlamı bazında bakıldığında Asil isminin anlamı soylu kişileri ifade etmektedir. Bu isimle ilgili olarak farklı yorumlar da getirilmektedir. Yüksek duygularla hareket eden kişilere de Asil isminin verildiği görülmektedir. Aynı zamanda yılgın, ilgisiz ve yüksek ses anlamları da bu isme getirilen yorumlar arasında yer almaktadır.

Kökensel olarak incelendiğinde Asil isminin Arapçaya dayandığı görülmektedir . Buna bağlı olarak Asil ismi Kur’an’da yer alıyor mu?  sorusunun cevabı araştırılmaktadır. Fakat bu sorunun yanıtı hayır şeklinde olmaktadır. Asil ismine Kur’an içerisinde rastlamak mümkün değildir.

Bu isimle ilgili olarak en çok merak edilen nokta Asil isminin kişilik özellikleri olmaktadır. Kişilik özellikleri bazında incelendiğinde bu insan sahip olan kişilerin fedakar, samimi, olgun, zeki, çalışkan, kendine önem veren, özgüvenli, cesur, girişimci, mert, cömert, uyumlu, enerjik, atılgan, vefakar bir şeyler olduğu görülmektedir.

Asil isminin kişilik özellikleri son derece hayırlı ve güzel şekillerdedir. Yine de bu isme sahip insanlarda da olumsuz özellikler olduğu da görülebilmektedir. Bu bağlamda Asil isminin olumsuz yönleri incelendiğinde bu isme sahip olan kişilerin karamsar ve kuşkucu olabildikleri görülebilmektedir. Aynı zamanda zevk düşkünü olmaları da bu ismin farklı kişilerle görülen olumsuz özelliklerdendir. Yine de Asil isminin olumlu özelliklerinin çok daha fazla olması sebebiyle anne ve baba adaylarının çocuklarına koymak üzere bu isim tercih etmeleri ile ilgili herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

İsimle ilgili merak edilen bir diğer nokta ise Asil isminin harf analizi olmaktadır. İsim içerisinde yer alan a harfi atılganlık ve enerjikliği, s harfinin hayalperest olmayı, i harfinin hassasiyete ve duygusallığı, l harfinin ise sanatsal ruhu çağrıştırdığı görülmektedir. İsmin içerisinde bulunan harflerin de son derece olumlu anlamlara tekabül ettiği görülmektedir. Genel itibari ile Asil isminin harf analizi oldukça olumlu şekillerde yorumlanmaktadır. Buna bağlı olarak bu isimle ilgili oldukça pozitif yorumlar getirilmektedir.

İsme sahip olan kişilerle ilgili merak edilen bir diğer nokta arasında da Asil isminin fiziksel özellikleri yer almaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin alınlarının geniş olmaları, kalın dudakları, belirgin elmacık kemikleri, köşeli çeneleri, tatlı bir gülümsemeleri, kemerli bir burunları bulunmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin dış görünüşleri genel itibariyle beğenilmektedir. Bu sebeple de görünüşle ilgili estetik kaygılar içerisinde olan anne ve babalar tarafından Asil isminin tercih edilmesi mümkündür.

Çocuğuna Asil ismini koymak isteyen anne ve baba adaylarının merak ettikleri bir diğer konu da Asil isminin numerolojisi olmaktadır. Astroloji merakı olan ve sayıların anlamları hakkında fikir sahibi olmak isteyen anne ve baba adaylarının bu ismin numaraları hakkında araştırma yaptığı görülmektedir.

Asil ismi içerisinde yer alan harflerin toplamı 50 sayısına tekabül etmektedir. Buna bağlı olarak da alanında uzman bir astrolog tarafından numerolojik öngörülerde bulunulması mümkün olmaktadır. Anne ve baba adaylarının çocuklarının gelecekleri ve karakteristik özellikleri hakkında fikir sahibi olması için numeroloji üzerinden ilerlemeleri mümkündür. Bu sayı sayesinde çocuğun karakteri hakkında ve gelecekte yaşayacağı şeyler hakkında belli başlı yorumlar yapmak mümkün olabilmektedir. Fakat bu sayının yorumlanabilmesi için uzman bir astrologdan yardım alınması gereklidir.

asil-isminin-anlami-89223
Asil İsminin Anlamı

Asil isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 7 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Yüksek Duygularla Hareket Eden Kişi.
 • 2 – Çığlık, Tiz, Ses, Yüksek Ses, Bağırtı, Yankı
 • 3 – Sağlam.
 • 4 – İyice Kökleşmiş, Yüksek Duygularla Hareket Eden.
 • 5 – Kendi Kendine Hareket Eden.
 • 6 – Soyu, Sopu Belli. Necip.
 • 7 – Soylu.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Asil ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Asil ismini kullanan 3.481 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Asil ismini kullanan 563 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Asil ismini kullanan 147 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Asil ismini kullanan 925 kişi bulunmaktadır.

Asil isminin Türkiye sıralaması

Asil en çok kullanılan 1734. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 837. isimdir.

Asil ismini kullananların sayısı, son bir yılda 478 kişi artmıştır.

Asil isminin Harf Analizi

Kişiye Asil ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Asil İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Asil ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Asil isminin anlamını gözden geçirin!

Asil İsminin Numerolojisi

Asil isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
S: yirmi iki
İ: on iki
L: on beş
TOPLAM: 50

“Asil” adını taşıyan bazı ünlü kişiler şunlardır:

 1. Asil Çağıl: Türk model ve güzellik kraliçesi. Miss Globe International 2015 birincisi ve Miss Globe World 2016 ikincisidir.
 2. Asil Engin: Türk oyuncu. “Kara Ekmek” ve “Kuzey Güney” gibi dizilerde rol almıştır.
 3. Asil Nadir: Türk iş adamı. Polly Peck şirketinin kurucusu ve eski başkanıdır.
 4. Asil Özbay: Türk voleybolcu. Türkiye kadın milli voleybol takımında smaçör olarak görev yapmaktadır.
 5. Asil Türkmen: Türk oyuncu. “Kiraz Mevsimi” ve “Güneşi Beklerken” gibi dizilerde rol almıştır.

Bu listedeki kişiler, “Asil” adını taşıyan bazı ünlülerden sadece birkaçıdır.

3139