Artan Salatalıkları Atmak Yerine Kullanabileceğiniz Yöntemler

Artan Salatalıkları Atmak Yerine Kullanabileceğiniz Yöntemler. Salatalık, hıyar olarak tabir edilen ve sağlıklı besinler arasında yer alan bir türdür. Salata malzemesi olmasıyla beraber tekil tüketimi de yoğundur.

Burada en önemli payda ise salatalığın aslında çok faydalı olmasıdır. Çoğunluğu sudan oluştuğu için vücudun su ihtiyacını dengeleyen besinler arasında yer alıyor. Üstelik bunun yanında içerdiği manganez, magnezyum, fosfor, potasyum, B1 ve C vitaminleriyle vücudumuzun enzim ihtiyaçlarını karşılıyor.

Yapısı itibariyle tüketilmeden önce kesilen ve kesildikçe artık parçalar oluştuğundan çöpe gidebilen bir yiyecektir.

Salatalık bu kadar çok artık çıkarmasına rağmen iç yapısı sebebiyle pek çok alanda kullanılabilir. Bu püf noktalarını bildikten sonra artanları atmak yerine salatalık parçalarını değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Hali hazırda zaten kullandığınız bazı yöntemlere ek olarak bu artık parçaları tercih edebilirsiniz.

Artan Salatalık Parçalarıyla Yapılabilecekler

Artan Salatalık Parçalarıyla Yapılabilecekler

Artan Salatalık Parçalarıyla Yapılabilecekler. İçerisinde bulunan pantotenik asit sebebiyle salatalık önemli bir özelliğe sahiptir. Direkt olarak bir salatalığı pek çok alanda kullanmak yerine yalnızca salata yaparken artan parçalarını tercih edebilirsiniz. Akla ilk olarak gözlerin üzerine konulmuş olan salatalık dilimleri gelebilir. Bu bir bakım ritüeli olarak artan ve atılacak olan salatalık için uygulanan en yaygın yöntemdir.

Kadınların güzellik anlayışını en iyi şekilde temsil eden bakım ritüelleri vardır. Bunlardan bazıları ise cilt maskeleridir. Cilt maskesi dışında en önemli uygulamalardan birisi ise salatalık kürüdür.

Bunun uygulanışı için pek çok farklı cilt bakımı tarifinin var olduğu aşikâr. Biz ise cildi nemlendirmek için kullanacağız. Salatalık dilimlerini yüzümüzde cilt bölgelerine ve göz kapaklarımızın üzerine koyarak bunu sağlayabiliriz.

İçerisindeki asit seviyesi çok yoğun olmamakla birlikte salatalık için en doğru kullanım alanlarından birisi çelik lavabolardır.

Bu lavaboların zamanla su, yemek artıkları, sıvılar ve deterjanlar sonucunda solduğunu ve parlaklığını yitirdiğini gözlemleyebiliriz. Artmış olan salatalık parçalarının iç kısmıyla çelik lavabonuzu ovduğunuzda ve sonrasında yıkadığınızda ise bu paslı görünümün kaybolduğunu fark edebilirsiniz.

Gerek dış kapı gerekse oda kapıları zaman içerisinde menteşe kısımlarında oluşan eskime ve kurulukla ciddi bir ses çıkarmaya başlar. Bu ses gıcırdama olarak duyulur ve bir noktadan sonra rahatsız edici olmaya başlar. İşte tam bu noktada menteşelere yağ sürülür ya da püskürtülür.

Her iki yöntemde de menteşelerden süzülen ve kapıda iz bırakan akıntılar meydana gelebilir. Oysa menteşe kısımlarını salatalığın iç kısmıyla ovaladığınızda da yağ ile alacağınız çözümü alabilirsiniz. Yalnızca bunu haftalık olarak kestiğinizde artık olarak ayırdığınız salatalıklarla yapmanız gerekir.

Buharın en büyük düşmanlarından birisi olduğunu bilmek ise banyoda sizin için büyük kolaylık sağlar. Keza duş sonrasında sıcak suyun yarattığı buhar özellikle aynalarda ciddi bir buğu oluşumuna yol açabilir. Bunu temizlemek için genelde elimizi ya da havluyu kullanırız.

Her iki koşulda da aynada izler kalır ve sonrasında tekrar temizlemek ve parlatmak isteriz. Salata yaparken artan parçaları atmadığınızda banyo sonrasında tek bir salata dilimiyle bu buğuyu çözebilirsiniz. Üstelik ayna hiç olmadığı kadar parlak ve temiz gözükecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap