Araf İsminin Anlamı

Araf İsminin Anlamı 

Araf İsminin Anlamı Araf isminin anlamı olarak cennet ve cehennem arasındaki yer olarak söylenebilir. Diğer anlamı ise sert, tepe ve adetler, usullerdir. Araf isminin anlamı dışında Arafat da vardır. Arafat, Mekke’nin yakınında bulunup hacıların arife günü durdukları yerdir. Bu duruş haccın rükünlerindendir. Araf İsminin TDK anlamı  Araf isminin arada kalmak ve tepe ismi olarak anlamı bulunmaktadır. Ama Araf İsminin TDK anlamı ise İslam inanışına göre cennet ve cehennem arasında kalmaktır olarak geçmektedir. Araf İsminin Kişilik Analizi  Özgürlükçülük, en belirgin karakter özelliğidir. Bir kişiye veya bir yere bağlı olmaktan hoşlanmaz.

Monoton hayat ona göre değil. Araf isminin kişilik analizi olarak bulunduğu ortam onu mutlu etse bile ona bağlanmak istemez. Bunu hayatının her alanında yapar. Kısıtlanmayacağı işlerde çalışmak ister. Özgürlüğün en ufak bir ihlali onu istifaya zorlayabilir. Bu nedenle, kendi işinizi kurup patron olmaktan yanadır. Baskıcı bir ailesi varsa, evden genç yaşta ayrılabilir. Kimsenin onu rahatsız etmediği rahat bir hayat kurmak ister. Özgürlük sevginiz karşı cinsle olan ilişkisini de etkiler. Onu kıskanan ve sınırlayan biriyle birlikte olamaz. Aradığı özellikler neşe ve zekâdır diyebiliriz.  Araf İsminin anlamı ve analizi  şu şekildedir;

 • Olayların algılanması duygusu gelişmiştir. Rasyonel düşünme en üst düzeydedir. 
 • Karar vermekte büyük güçlük çeker. Kuşku hayatın bir parçasıdır. 
 • Olayların algılanması duygusu gelişmiştir. Rasyonel düşünme en üst düzeydedir. 
 • Güven verir. Sakin bir mizaca sahiptir. Ve diğerleri onu karizmatik olarak görülür. Araf isminin anlamı olarak oldukça olumlu özelliklere sahip isimler arasında yer alır.

Araf isminin analizi olarak isim içindeki harflerin hayatına ve karakterine olan etkisini yazmaktadır.   Araf isminin benzer ve yanına yakışan bazı isimler bulunmaktadır. Araf ismine benzer isimler ve anlamları şu şekilde söylenebilir. Hediye: Birini mutlu etmek için verilen şey, hediye. Arzukhan: Hükümdarın iradesi, arzusu. Aran, Sade, sade, kışlık kulübe ve orta, uyumlu, uygun. Arihan: Dürüst ve çalışkan lider. Arcana: saf, safkan, safkan. Arcane: Özü saf ve saf olan kişi. Arıkan: Saf ve salih kimse. Arnan: Çabuk, neşeyle. İncil adı. Arslan. Ardahan: Sonraki hükümdar. Doğu Anadolu’da yer alan bir ildir. Arihan: Saf ve dürüst bir hükümdar. Arushan: güneşli yüz. Artan: Kar, fayda ya da Üstünlük, fazilet, nitelik. Arınma: Arınma, arınma. Arisan: Temiz ve tanınmış kimse. Arıkan: Saf ve asil bir insan. 

Çocuğuma Araf ismini verebilir miyim Araf isminin anlamı nedir diye merak edenler için anlamı uygunsa aşağıda araştırmamızın sonuçlarını görebilirsiniz. Dini olarak kabul edilebilir olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var. Araf ismi yasak isimler listesinde yer almamaktadır. Böylece çocuğunuza bu ismi verebilirsiniz. Eğer Araf ismi caiz mi diye sorarsak ismin kullanılması İslami açıdan caizdir ve Araf isminin anlamı açısından kullanılmasında bir sakınca yoktur. 

 Araf: Araf, ahiret kavramında bazı dinlerin ve inançların yer aldığı, iyi ve kötü ve nihai ahiret arasında görülen bir yer, öncelikle bir dağ. Araf ismine sahip ünlüler olarak filmler oyunlar ve oyuncular söylenebilir. Bunlar; 

 • Arafura Denizi: Arafura Denizi, Hint Okyanusu’nun doğusunda yer alan 650.000 km2’lik sığ bir denizdir. Batıda Timor Denizi’ni ve doğuda Torres Boğazı’nı birbirine bağlar.  
 • Araf (film, 2012): Araf, Yeshim Ustaoğlu’nun yazıp yönettiği 2012 yapımı bir Türk dram filmidir.  
 • Arafta Kalanlar (Oyun): Yılmaz Onay’ın bu oyunu ilk olarak Yılmaz Onay tarafından yazıldığı sırada Hollanda’da Amsterdam’daki Öngören Tiyatrosu’nda sahnelendi.  
 • Araf (roman): Araf, Elif Şafak’ın Nisan 2004’te yayınlanan, İngilizce’ye The Saint of Incipient Madness olarak çevrilmiş bir romanıdır.  
 • Jaco Arafat: Togolu futbolcu. Araf isminin anlamı bakımında son dönemlerde fazlaca kullanılan isimler arasında yer aldığı söylenebilir.

Araf isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Cennet İle Cehennem Arasındaki Yer.
 • 2 – Tepe, sert
 • 3 – Adetler, Usuller. Arafat: Mekkenin Yakınında Bulunup Hacıların Arefe Günü Durdukları Yerdir. Bu Duruş Haccın Rükünlerindendir.
 • 4 – İslam inancına göre cennet ile cehennem arasında bir yer.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

araf-isminin-anlami-19384
Araf İsminin Anlamı

Araf ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Araf ismini kullanan 569 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Araf ismini kullanan 123 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Araf ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Araf ismini kullanan 15 kişi bulunmaktadır.

Araf isminin Türkiye sıralaması

Araf en çok kullanılan 3581. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1737. isimdir.

Araf ismini kullananların sayısı, son bir yılda 130 kişi artmıştır.

Araf isminin Harf Analizi

Kişiye Araf ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

Araf İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Araf ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Araf isminin anlamını gözden geçirin!

Araf İsminin Numerolojisi

Araf isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
R: yirmi bir
A: bir
F: yedi
TOPLAM: 30

85620