Antrenmanda Motivasyonu Güçlü Tutmanın 3 Yolu

Antrenmanda Motivasyonu Güçlü Tutmanın 3 Yolu Güçlü bir beden hayal ediyorsanız, önce zihninizin güçlü olması gerektiğini bilmeniz gerekiyor! Motivasyonunuzu en üst düzeye tutmaya çalışmalısınız.

Sporun temel felsefesi bellidir ki: En önemlisi zihindir.

Bedensel acılara karşı dayanmalı, stresle daha iyi mücadele edebilmeli, fedakarlık gösterebilmeli, sıkıntılara göğüs gerebilmeli ve limitleri zorlayabilmeniz gerekiyor. En iyisini yapmak için tüm bunlara ihtiyacınız olduğunu bilin. Bu sayede her şeye meydan okuyabilir ve hedeflerinizi kolayca elde edebilirsiniz.

Fakat mental dayanıklılık çok da kolay bir durum değildir. Daha sağlam ve uzun süreli antrenman uygulamak, motivasyonunuzu korumak büyük ölçüde gereklidir. Size bu süreçte zihninizi daha güçlü tutmanın 3 yolunu şu şekilde özetliyoruz;

Sadece Pozitif Düşünün

Antrenmanda “Çok yoruldum”, “Artık durmalıyım”, “Galiba yapamayacağım” gibi fikirleri kafanızdan uzaklaştırmaya ve bunların yerine pozitif şeylere odaklanmaya çalışmalısınız.

İçinizden sürekli: “Çok iyi hissediyorum”, “Başarmalıyım”, “Bunu parçalayacağım”, “Bu benim için çocuk oyuncağı” gibi şeyler söyleyerek motive etmeli ve sürekli tekrardan kaçınmamalısınız. Bu sözcükler kendinize güveni ve enerjinizi arttıracağından dolayı en küçük sıkıntıda vazgeçmeyeceğinize emin olmalısınız.

Antrenmanda Kafanızda Kazanacağınızı Hayal Edin

Antrenmanda Kafanızda Kazanacağınızı Hayal Edin

Geçmişteki en iyi sporculardan bazıları mental güçlerini yükseltmek için hayal güçlerini kullandığı kanıtlanmıştır. Henüz olmamış bir olayı zihninizde canlandırmak, sonraki gerçek davranışları yaşamakta nöral yolları güçlendirmeye yardımcı oluyor. Kısaca zorlu antrenmanlar için beyninizin o duruma hazır olduğundan emin olmalısınız.

Her gün sadece 5 dakika ayırın ve yaşayacağınız her anı zihinde canlandırmayı deneyin. Kendinizi kan ter içinde ama bitirecek güce sahip olarak hayal edin. İradenizin ne kadar sağlam olduğunu ve kazanmayı düşünmenizi öneriyoruz. Hayalinizin her anı ne kadar detaylı olursa, daha sonrasında yaşayacağınız her an da zihniniz daha güçlü olacağını bilmeniz gerekir.

En Yakın Arkadaşınız Ritimler

En Yakın Arkadaşınız Ritimler

Yapılan araştırmalar, müziğin atletik performansı geliştirdiğini kanıtlamış durumda. Sizi en iyi motive edecek müziği seçmeniz gerekiyor. Müzik sizi yorgunluk düşüncesinden uzaklaştıracak ve daha sağlam devam etmenize yardımcı olacaktır.

Dozu yüksek ve sert bir antrenmanı tamamlamaya çalışırken sizin için özel bir şarkı dinlemeye çalışın. Müzikteki ritimlerin daha sıkı ve uzun süreli bir çalışmayı sağladığını fark edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap