Antrenman Yapıyorum Ama Neden Hala Gelişemiyorum?

Antrenman Yapıyorum Ama Neden Hala Gelişemiyorum? Haftanın neredeyse her gününde, kendinizi fitness salonunda kan ter içinde antrenman yaparken buluyor ancak bir türlü hayalini kurduğunuz kas kütlesine sahip olamıyorsanız, bir yerlerde yanlış bir şeyler yapıyorsunuz demektir.

Yazımızda ve Antrenman Gelişememe Spor Egzersiz Fitness Kondisyon Kas Gelişimi Antrenman Program konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Vücudunuzda yer etmiş, fazla yağlardan kurtulmak ve kas geliştirmek istiyorsunuz ancak bunu bir türlü başaramıyor musunuz? Şayet düzenli ve istikrarlı bir şekilde spor yapmanıza rağmen hala belirli bir gelişme olmadıysa, büyük olasılıkla bir yerlerde yanlış ya da eksik bir şeyler yaptığınızı fark ederek bir çözüm aramalısınız. Doğru ve düzenli bir antrenman sistemiyle sonuç almamak neredeyse imkansız olduğundan, bir an önce durumu takibe alarak, kendinizi yönlendirmelisiniz.

Antrenman Stratejini Gözden Geçir

Antrenman Stratejini Gözden Geçir

Vücudunuzda bulunan kas hacmini arttırmak için yaptığın antrenmanlarda, daha ağır kilolarla ve daha fazla tekrarlarla, limitlerini zorlayarak yapılan çalışma stili en iyisi olduğunu hatırlatalım. Bu noktada bir sorununuz yok ise düzenli olarak çalıştığınız ağırlıkları arttırmalı ve değişiklikleri gözlemlemelisiniz.

Doğru Antrenmanı Yaptığından Emin Ol

Doğru Antrenmanı Yaptığından Emin Ol

Doğru Antrenmanı Yaptığından Emin Ol. Kas ve gösterişli, daha güçlü bir vücuda sahip olmak için hangi antrenmanları yapmanız gerektiğini iyi bilmeli, kendinize uygun olan antrenmanları yapmalısınız. Örnek olarak; koşu bandında saatlerce koşmak ya da saatlerce pedal çevirmek, kas kütlenizi arttırmaya destek olmayacağını bilmelisiniz. Şayet büyük biri olmak istiyorsanız, kendi kapasitenize göre doğru ağırlık antrenmanları yapmalı, düzenli çalışmayı elden bırakmamalısınız.

Antrenmanda Hedefini Belirle

Antrenmanda Hedefini Belirle

Antrenmanda Hedefini Belirle. Hedefinizi her şeyden önce net olarak belirlemeli ve bu yoldan hızla devam etmelisiniz. Kapasitenizin farkına varmalı ve limitlerinizi zorlamaktan çekinmemelisiniz. Ulaşmak istediğiniz hedefi belirleyerek, antrenmanlarınızı buna göre yeniden düzenlemelisiniz. Eğer daha en başta “acaba yapabilir miyim?” düşüncesiyle yola çıkarsanız muhtemelen başaramayacak, kendinizi yeterince hazırlamış olmayacaksınız. Aksine “yapabilirim!” motivasyonuyla işe koyulmalı, uzun zaman alacağının fakında olarak azim içerisinde yolunuza devam etmelisiniz.

68408