Alışveriş Listesi Nasıl Hazırlanır?

Alışveriş yaparken önceden liste hazırlamamak hem eksiklerin tam anlamıyla alınmamasını hem de gereksiz birçok ürünün alınmasına neden olacaktır. Bu yüzden de ..

Alışveriş yaparken önceden liste hazırlamamak hem eksiklerin tam anlamıyla alınmamasını hem de gereksiz birçok ürünün alınmasına neden olacaktır. Bu yüzden de alışveriş yapılırken kesinlikle alışveriş listesi hazırlanmalıdır.

Alışveriş Listesi Hazırlarken Bunlara Dikkat Edin

Alışveriş listesi hazırlanırken tok karna olmaya özen gösterin. Açken alışveriş listesi hazırlamak daha fazla şey yazılmasına neden olacaktır. Alışveriş listeleri kesinlikle bütçeye göre ayarlanmalıdır. Öncelikle temel ihtiyaçlar listeye eklenmeli ve sonrasın da olmasa da olur diyebileceğiniz ürünleri ekleyin. Düzenli bir alışveriş listesi hazırlamak hem alışverişin daha kısa sürede sonlanmasını sağlayacak hem de aile bütçesini oldukça rahatlatacaktır. Alışveriş listesi hazırlarken mutfak dolaplarına ve banyolara göz atın buradaki eksikleri direkt görerek belirleyin ve sonrasında alışveriş listesine ekleyin. Alışveriş listesine günlük, haftalık ve aylık şekillerde belirleyin. İhtiyacınız olan ürünlerin alışveriş listesini yaparken tek tek yazmak yerine başlıklar altına yazabilirsiniz. Böylece işiniz daha kolay olacaktır.

Gıda Malzemeleri

Sebze, meyve Et: Kırmızı et, beyaz et, şarküteri Süt ve kahvaltılıklar: Süt, peynir, zeytin, yumurta, tereyağı Bakliyat: Bulgur, pirinç, fasulye, nohut Un Şeker Makarna Sıvı yağlar Konserve gıdalar: Salça, sirke, turşu v.b Hazır soslar: Ketçap, mayonez, hardal, salata sosları v.b Tuz ve baharatlar

İçecek

Gazlı içecekler, sodalar, meyve suları ve sade sular Çay ve kahveler Deterjan, kozmetik ve temizlik ürünleri Çamaşır ürünleri: Deterjan, yumuşatıcı Bulaşık ürünleri: Deterjan, parlatıcı, tuz Ev temizleyiciler: Yüzey temizleyiciler, ahşap temizleyiciler, cam temizleyiciler Kağıt ve Kozmetik Tuvalet kağıdı Kağıt havlu Peçete Hijyenik pedler Pamuklar Kulak çubukları Tıraş kremleri ve bıçakları Şampuan, saç kremi ve diğer saç bakım ürünleri Sabunlar ve duş jelleri Süper marketlerin indirim kataloglarını ve promosyon ürünlerini takip edin ve diğer marketler ile fiyatları arasında karşılaştırma yapın. Fakat indirim oranları çok olan ürünleri ihtiyacınız olandan fazlasını almayın. Bir ürünün saklanması daha zordur ve saklanan ürünler lezzetinden de vitaminlerinde de kayıplar oluşturur. Bu yüzden dolayı da sadece ihtiyacınız olan ürünler kadar alışveriş listeleri hazırlayın. 14803