Alina İsminin Anlamı

Alina İsminin Anlamı

Alina İsminin Anlamı Bebek heyecanı yaşayan anne ve babaların en büyük sorunu ise bebeklerine koyacakları isim olur. Bebeklerine hem güzel telaffuzlu hem de güzel anlamı olan isim tercih ederken aynı zamanda farklı isimleri de seçebilmektedirler. Bu durumlarda ise isim anlamları öncelikle merak konusu oluyor. “Alina isminin anlamı nedir?” ise Alina isminden etkilenen anne ve babalar tarafından en çok sorulan sorular arasında yer alıyor.

Bu noktada Alina isminin anlamı asil, yüce, soylu olarak ifade edilmek ile beraber dürüst, adil ve aydınlık, parlak gibi anlamları da bulunmaktadır. Yunanca kökene sahip olduğu bilinmek ile beraber İngilizce olduğu da söylenmektedir. Dünyaya gelecek olan kız bebekleri için son yıllarda en çok tercih edilenler arasında olan Alina isminin yalnız, güzel, ışık gibi değişen anlamlara da sahip olduğu söylenmektedir.

Kız çocukları için tercih edilen Alina ismi Türkiye’de 3063 kişide kullanılmaktadır. Kız isimleri arasındaki sıralamada ise 1376’ncı sırada olan Alina isminin son yıllarda ise kullanımı 178 oranında artış gösterdi. Özellikle İstanbul kentinde daha fazla Alina ismine sahip olan kişi bulunmaktadır. İstanbul’da 271 kişi de Alina ismi kullanılırken sonrasında ise Ankara yer alıp 63 Alina ismini kullanan yer alıyor. Üçüncü sıra ise İzmir kentine ait olup kentte 58 kişi Alina ismini kullanmaktadır.

Alina ismine sahip olanların olumlu özellikleri onların enerjileri ve heyecanları ile doğru orantılıdır. Pozitif bir yapıya sahip olan Alina isminin kişilik özellikleri arasında ise sevecenlik, tatlı dilli olma, sanatsal eğilimi, nezaket, eğlence, hoş görülü, sosyal ve arkadaş canlısı özellikler yer alır. Alina ismine sahip olanların olumsuz özellikleri ise detaycı, kuşkucu, titiz ve zor affeden kişilik olarak sıralanabilir. Aynı zamanda da zor memnun olan bir kişiliğe sahiptir. Dilerseniz isim ile uyumlu olan bir ad ile beraber de kullanarak diğer ismin enerjisinde de yararlanabilirsiniz.

Alina isminin analizi ile ilgili olarak harf analizinde “A” harfi enerjik yapıya sahip olmasına etki ederken “L” harfi ise sanatsal yeteneğine vurgu yapar. “İ” harfinin titreşimleri duygusallığı, “N” harfi sağduyulu olma eğilimini işaret ederken “A” harfi de yine enerjik ve atılgan bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Harf analizinde yer alan ses uyumu ise istenen etkinin de elde edilmesine olanak tanır.

Bebeklerine Alina ismini koymak isteyen ya da Alina ismi ile ilgili araştırma yapan anne babaların en çok merak ettikleri bir diğer soru ise “Alina ismi Kuranda geçiyor mu?” olarak bilinir. Alina ismi Slav kökenine sahip olup Yunanca olduğu bilinen bir isimdir. Kız bebekleri için tercih edilen isim Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. İsim caiz olmayan ve sakıncalı olarak ifade edilen listesinde yer almamaktadır.

Alina ismi ile uyumlu olan isimler ise Aliye, Alime, Aleyna, Alis, Armina, Alin gibi sayılabilmektedir. Bunun yanı sıra Alina ismi ile uyumlu olan erkek isimleri arasında ise Alihan, Aim, Atilla, ada, arda, ali, Mekselina, Sina yer almaktadır. Alina ismi ile uygun bir kardeş ismi seçebilmek için bu isimlerden destek alabilir, teker teker deneyerek seçebilirsiniz. Alina ismi ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise aynı zamanda Alina ismine sahip ünlüler olmaktadır. Son yıllarda beğenilen ismin kız çocuklarına verilme hızı da git gide yükselirken bu isme sahip olan ünlü olup olmadığı da merak konusu oldu. Ülkemizde Alina ismine sahip olan ünlü bulunmamaktadır. Fakat ilerleyen dönemlerde ünlüler arasında ya da dizi sektöründe bu popüler ismi sık sık duyacağız gibi görünüyor.

alina-isminin-anlami-2779
Alina İsminin Anlamı

Alina isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Soylu, asil, yüce
  • 2 – Aydınlık, parlak
  • 3 – Dürüst, adil
  • 4 – Alin isminin kızlar için kullanılan biçimi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Alina ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Alina ismini kullanan 843 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Alina ismini kullanan 271 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Alina ismini kullanan 63 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Alina ismini kullanan 58 kişi bulunmaktadır.

Alina isminin Türkiye sıralaması

Alina en çok kullanılan 3063. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1376. isimdir.

Alina ismini kullananların sayısı, son bir yılda 178 kişi artmıştır.

Alina isminin Harf Analizi

Kişiye Alina ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Alina İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Alina ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Alina isminin anlamını gözden geçirin!

Alina İsminin Numerolojisi

Alina isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
L: on beş
İ: on iki
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 46

Alina ismi farklı kültürlerde kullanılan bir isimdir. İşte Alina ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler:

  1. Alina Kabaeva: Rusya’dan emekli bir ritmik jimnastikçi ve siyasetçi. Olimpiyat madalyalı bir sporcu olarak tanınır.
  2. Alina Cojocaru: Moldovalı balet. Londra Kraliyet Balesi ve Amerikan Bale Tiyatrosu gibi dünyaca ünlü bale topluluklarında başarılı kariyere sahiptir.
  3. Alina Eremia: Rumen şarkıcı ve oyuncu. Rumen televizyon dizilerinde rol almış ve müzik kariyeriyle tanınmıştır.
  4. Alina Zagitova: Rus buz patenci. 2018 Kış Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan ve uluslararası yarışmalarda başarılar elde eden bir sporcu.

Bu listedeki kişiler, Alina ismini taşıyan ünlü örneklerdir. Ancak, isim farklı kültürlerde de kullanılan bir isim olduğu için başka ünlüler de olabilir.

32824